روانشناسی جذابیت چهره

روانشناسی جذابیت چهره

از نظر شما چهره های جذاب مردانه و زنانه چه ویژگی هایی دارند؟

منظور از جذابیت چهره چیست؟

روانشناسی در این مورد چه می گوید؟

روانشناسی جذابیت چهره

درمقاله ای با نام روانشناسی جذابیت ظاهر توضیح دادم چرا بعضی افراد به ویژگی های خاصی در چهره علاقه مند می شوند.

اما اکنون سوال اینجاست، چرا بعضی افراد اولویت های متفاوتی دارند؟ چرا بعضی افراد صورت های گرد و بعضی دیگر صورت های لاغر را می پسندند؟ چرا بعضی افراد مدل موی کوتاه را می پسندند و بعضی افراد دیگر مدل های بلند را؟

به منظور آشنایی با روانشناسی جذابیت چهره این مقاله را حتما مطالعه کنید.

چرا بعضی چهره های خاص، او را بیشتر از همه به خود جذب می کند؟

وقتی تیم جوان بوده به شدت احساس ناامیدی می کرده است. بهترین راه حلی که وی برای مقابله با مشکلاتش داشت گریه بود. سال ها گذشت و تیم بزرگتر شد و شروع به ایجاد یک احساس تنفر نسبت به ناامیدی خود کرد. و در نتیجه، تصمیم گرفت کاملا متضاد آن رفتار کند.

همانطور که اشاره شد اهداف روانشناختی و نیازهای برطرف نشده، بر اساس تجربیات دوران کودکی شکل می گیرند. در مورد تیم، ناامید نبودن هدف نهایی است.

تیم به صورت خود به خود نسبت به افراد ناامید احساس تنفر پیدا می کند. در کنار این موضوع یک عامل دیگر نیز در شکل دادن تفکرات تیم نقش مهمی داشته و آن فرهنگی است که وی در آن رشد کرده؛ وی در این فرهنگ آموخته است که افراد چاق ناامید هستند. در نتیجه، تیم هر شخصی را که چاق باشد در ذهن خود با این برچسب علامت گذاری می کند: ” فردی ناامید”

تیم هرگز متوجه نشده است که چرا همیشه به خانم هایی علاقه مند می شود که چهره ی کشیده دارند و نه کسانی که چهره ی گرد دارند.

ضمیر ناخودآگاهِ تیم صورت گرد را مرتبط با چاق بودن می داند و به همین دلیل چنین ویژگی هایی در چهره باعث می شود تیم از آن شخص سرد شود. البته، تیم هرگز خود متوجه نمی شود چون همه ی این رویدادها در سطح ناخودآگاه رخ می دهد و روانشناسی جذابیت چهره همین می شود که از نظر این فرد، صورت گرد جذابیت ندارد.

جذابیت چهره و اهداف روانشناختی

در پایان اینگونه می توان نتیجه گرفت که دلیل تنفر وی از چهره های گرد این است که وی در کودکی احساس ناامیدی داشته است!

اگر همچنان به این موضوع می اندیشید که چگونه چنین ارتباطی میسر است، پس اجازه دهید به شما توضیح دهم ضمیر ناخودآگاه موضوعات مشابه را به هم متصل کرده و سپس آن ها را مرتبط با یک احساس می کند حتی اگر هیچ ارتباطِ منطقی بین آن ها نباشد.

برای مردی که از ناشناخته ها بترسد عجیب نیست که نسبت به تاریکی احساس وحشت پیدا کند و برای زنی که نسبت به دوستانش احساس حسادت می کند طبیعی است که از گربه ها وحشت داشته باشد.

ضمیر ناخودآگاه فقط موضوع ها را به یکدیگر مرتبط می سازد و برایش مهم نیست اگر هیچ ارتباطی بین آن ها وجود نداشته باشد. به همین دلیل است که همیشه نمادهایی در رویاهای خود می بینید که نشان دهنده ی موضوعات و رویدادهای واقعی در زندگی هستند. (نگاه کنید به فواید تحلیل رویا چیست)

عملکرد ضمیر ناخودآگاه با استفاده از نماد ها است و به همین دلیل ممکن است بعضی ویژگی های چهره را به بعضی ویژگی های شخصیتی مرتبط سازد بدون اینکه شما توجه شوید.

دفعه ی بعدی که متوجه شدید شخصی چهره ی شما را نپسندیده است، خوتان را مقصر ندانید بلکه ساخت های روانشناختی طرف مقابل را سرزنش کنید. جذاب دانستن خودتان اهمیت بسیاری در جذابیت کلی شما دارد. به یاد داشته باشید فقط وقتی از درون و اعماق قلبتان واقعا به جذابیت و زیبایی خود پی ببرید دیگران نیز شما را جذاب می شمارند.

شاهین زند – محقق و پژوهشگر.

سایت نوین بینش یک سایت پیچیده و یا دائره المعارف خسته کننده نیست، بلکه مرجعی است که  به شما کمک می کند هر گونه اطلاعاتی را به صورت خلاصه، مختصر و مفید بدست آورید. نوین بینش بزرگترین مرجع در مورد روانشناسی عشق در بین سایت های فارسی زبان می باشد. برای اطمینان بیشتر از این موضوع به بخش روانشناسی عشق مراجعه کنید. کتاب مدار جذب و ازدواج  در سایت نوین بینش منتشر شده است. با این کتاب هر شخصی را جذب خود کنید و مهارت های اجتماعی خود را تقویت کنید. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

چرا بعضی افراد از نظر ما جذاب هستند

آیا شباهت ها همدیگر را جذب می کنند

چگونه یک فرد زشت می تواند یک فرد زیبا را عاشق خود کند

نشانه های عشق یک طرفه و دو طرفه

چرا چهره خشمگین جذاب است؟

چگونه می توانم شخصی را در کوتاه ترین زمان ممکن عاشق کنم