شکست عشقی در مردان و زنان

شکست عشقی در مردان و زنان

بر اساس تجربه ای که در برخورد با افراد شکست خورده و رنج کشیده بر اثر شکست عشقی به دست آورده ام می توانم با اطمینان کامل بگویم برای بسیاری از آن ها عبور از شکست عشقی و فراموش کردن معشوقشان به دلیل عشق و علاق به او نیست بلکه تنها به این دلیل دشوار است که هیچ درک درستی از عشق ندارند!

هر چیزی که می بینیم و می شنویم در ضمیر ناخودآگاه ما ذخیره شده و ساختار باورهای ما را تشکیل می دهد. شعرهای عاشقانه، فیلم ها و ترانه های رمانتیک به بخشی از زندگی ما تبدیل می شوند و دیدگاهمان را درباره ی روابط، جدایی ها و آسودگی و آرامش بعد از عبور کردن از عشق های بی هدف و یک طرفه تغییر می دهند.

رسانه ها ضمیر ناخودآگاه افراد را با باورهای جدید درباره ی شکست عشقی و جدایی برنامه ریزی می کنند تا افراد تصور کنند فراموش کردن عشق و شکست عشقی کاری بسیار دشوار و حتی غیر ممکن است درحالی که مطالعات و تحقیقات علم روانشناسی نشان داده است هر کس با دنبال کردن مراحل درست به راحتی می تواند از معشوق خود و رابطه ناسالم و بی هدف عبور کند.

تاثیر باورهای نادرست در فراموش کردن یک نفر

حقیقت این است که مغز شما تحت تاثیر باورهای نادرست زیر قرار گرفته و همین مسئله باعث می شود در فراموش کردن عشق ناتوان عمل کنید. این باورهای نادرست به شرح زیر است:

  • عشق غیر قابل پیش بینی است: عشق غیر قابل توضیح، فراتر از علم منطق است. فراموش کردن معشوق و شکست بسیار دشوار و ددر بعضی موارد غیر ممکن است.
  • می توانید فقط عاشق یک نفر شوید: عشق واقعی فقط یک بار اتفاق می افتد و فراموش کردن عشق اول بسیار دشوار و غیر ممکن است.
  • جدایی همیشه با درد و رنج همراه است: همانطور که در فیلم های عاشقانه تماشا کرده اید تصور می کنید شکست عشقی فرد را غمگین، افسرده و شکست خورده می کند و تا زمانی که معشوقش بازگردد به گریه کردن ادامه می دهد.

حقیقت عشق و فراموش کردن معشوق

براساس تعریف علمی عشق احساسی است که با آزاد شدن مواد شیمیایی خاصی در بدن تجربه می شود.

این مواد شیمیایی زمانی در بدن فرد آزاد می شوند که با شخصی مطابق با بیشترین معیارهای موجود در ضمیر ناخودآگاهش رو به رو شده و ارتباط برقرار کند. این معیارها بر اساس تجربیات گذشته، موقعیت های مختلف زندگی و رابطه با خانواده در ضمیر ناخودآگاه شکل می گیرند.(نگاه کنید به روانشناسی عشق)

حقایق واقعی و علمی مربوط به عشق به شرح زیر هستند:

  • عشق واقعی به هنگام برخورد و ملاقات با افراد مناسب اتفاق می افتد: اگر با فردی مطابق با معیارهای موجود در ضمیر ناخودآگاهتان ملاقات کردید به این معنی نیست که هیچ کس دیگری نمی تواند با معیارهای شما سازگار و مطابق باشد. یکی از کلید های اصلی موفقی در فراموش کردن معشوق و شکست عشقی این است که بدانید افراد زیادی در دنیا می توانند فرد دلخواه شما برای انتخاب شریک زندگی باشند.
  • عشق قوانین مشخصی را شامل می شود: همه ی ما عاشق افرادی می شویم که کامل کننده ی ضعف های مان بوده و در شرایط مشخصی رفتاری مشابه با رفتار خودمان نشان دهد. حتی اگر عشق به طرف مقابل بدون هیچ دلیلی به نظر برسد اما در حقیقت ذهن ما زمانی شروع به پردازش احساسات نسبت به یک فرد خاص می کند که در طرف مقابل سازگاری هایی با معیارهای ضمیر ناخودآگاه بیابد.
  • شکست عشقی تنها چندروز با درد و رنج همراه خواهد بود: احساسات بد و ناخوشایند بعد از شکست عشقی و جدایی امری طبیعی می باشد اما این احساسات باید تنها برای چند روز ادامه پیدا کند.

اگر باورهایتان را اصلاح کنید، عشق واقعی را درک کنید و اجازه ندهید رسانه ها ضمیر ناخودآگاهتان را به شکل مخربی برنامه ریزی کنند به راحتی و در مدت زمان ناچیزی می توانید از عشق های یکطرفه، بی هدف و بی سرانجام و شکست عشقی عبور کرده و آن را فراموش کنید.

جدایی از عشق های بی هدف با اصلاح باورها و شناخت و درک عشق واقعی به راحتی امکان پذیر خواهد بود.

شاهین زند – محقق و پژوهشگر.

سایت نوین بینش یک سایت پیچیده و یا دائره المعارف خسته کننده نیست بلکه مرجعی است که  به شما کمک می کند هر گونه اطلاعاتی را به صورت خلاصه، مختصر و مفید بدست آورید. نوین بینش بزرگترین  مرجع در مورد روانشناسی عشق در بین سایت های فارسی زبان می باشد. برای اطمینان بیشتر از این موضوع به بخش روانشناسی عشق مراجعه کنید. کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم  در سایت نوین بینش منتشر شده است. با این کتاب هر شخصی را عاشق خود کنید و یا هزینه ی پرداختی  را پس بگیرید. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

راه های مقابله با شکست عشقی

مشاوره شکست عشقی

فراموش کردن عشق قدیمی

درمان شکست عاطفی