نیاز به مشاور یا روانشناس

ما همیشه یاد گرفته ایم که به بیماری های فیزیکی خود توجه کنیم و مشکلات عاطفی خود را نادیده بگیریم با وجود اینکه اینگونه مشکلات خطرناک تر از بسیاری از بیماری های فیزیکی می باشند.

بسیاری از انسان های که درد های احساسی را تجربه می کنند به خودکشی دست می زنند در حالی که به ندرت شخصی که بیماری جسمی دارد ممکن است این تصمیم را بگیرد. این موضوع نشان می دهد که چقدر شدت خطر در مشکلات عاطفی و احساسی بیشتر از بیماری های جسمی می باشد.

ریشه ی بیش از ۷۵% از بیماری های جسمی در مشکلات روانشناختی می باشد

وقتی ذهن متوجه شود که چیزی درست پیش نمی رود، پیام هایی را به شکل احساسات منفی ارسال می کند تا شما را تحریک کند که فکری به حال آن مشکل بکنید. اگر پاسخی از آن پیام دریافت نکند، پیام ها با صدای بلندتری ارسال می شود و شدت این احساسات منفی نیز شدیدتر می شود.

اگر همچنان به این پیام ها پاسخی ندهید، ذهنتان شروع به ایجاد بیماری های جسمی مانند دلدرد، سردرد یا کمردرد می کند تا باعث شود فکری به حال آن مشکل کرده و آن را حل کنید.

چرا وقتی می توانید اقدام مناسب انجام دهید به خود آسیب می رسانید؟

اگر در حال حاظر از افسردگی، نگرانی، نبود اعتماد به نفس، استرس، جدایی یا عقده ی حقارت رنج می برید باید سعی کنید این درگیری ها را حل کنید. چرا وقتی می توانید چنین مشکلاتی را حل کنید اجازه می دهیم اینگونه احساسات وجود داشته باشند؟

نادیده گرفتن مشکلات می تواند باعث ایجاد افسردگی شود

افسردگی به دلیل ناهماهنگی های شیمیایی در مغز ایجاد می شود اما این ناهماهنگی ها به خودی خود ریشه ی ناتوانی در حل کردن مشکلات زندگی نمی باشد. به یاد داشته باشید افسردگی چیزی نیست به جز پیامی که توسط ضمیر ناخودآگاه برای شما ارسال می شود تا به شما بگوید امیدتان از دست رفته است. امیدتان را از دست ندهید، دست به کار شوید و راهی برای پاسخ به ضمیر ناخودآگاه خود پیدا کنید تا احساس افسردگی تان از بین برود.

اگر همچنان این مشکلات عاطفی را که در حال حاظر با آن رو به رو هستید نادیده بگیرید، ممکن است در آخر تبدیل به یک فرد افسرده شوید. دست به یک اقدام مثبت بزنید و از همین حالا به خود کمک کنید.

نوشته ی شاهین زند – محقق و پژوهشگر.

مطالب موجود در سایت نوین بینش کاملا اختصاصی بوده و در هیچ سایت وبلاگ دیگری وجود ندارند غیر از اینکه از سایت نوین بینش کپی شده باشند. آخرین و جدید ترین مطالب روانشناسی را می توایند در صحفه ی اول ( خانه) مشاهده کنید. همه مطالب این سایت بر اساس تحقیقات و پژوهش های نویسنده و مترجم سایت صورت گرفته و کاملا در زندگی واقعی موثر می باشد. کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم توسط سایت نوین بینش منتشر شده است. این کتاب به شما کمک می کند دیگران را شدیدا به خود علاقه مند و وابسته کنید و یا هزینه ی پرداختی را به شما باز می گرداند. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

می خواهید بیشتر بدانید؟

۶ اصل مطیع سازی دیگران

اعتیاد به روابط عاطفی و عشق

قوانین حاکم بر ضمیر ناخودآگاه

ناهماهنگی شناختی و تغییر نگرش

چگونه فکر دیگران را به خود مشغول کنیم

چگونه می توانم شخصی را در کوتاه ترین زمان ممکن عاشق کنم