چرا باید تلاش کرد

چرا باید تلاش کرد

در مقاله ی راه های رسیدن به موفقیت توضیح دادم کلید رسیدن به موفقیت تلاش بی وقفه است.

آیا می دانید چه زمانی افسرده می شوید؟ زمانی که از رسیدن به اهدافتان نا امید شده و از تلاش کردن دست بردارید. در ای زمان همه ی حالات و احساسات منفی از جمله افسردگی به سراغ شما می آیند.

اما سوال مهم اینجاست که چه می شود اگر ندانید چه کاری باید انجام دهید؟

یا اگر ندانید راه حل مشکل بزرگی که پیش روی شماست چه می تواند باشد؟

در همه ی این موارد حتی اگر واقعا نمی دانید چه کاری باید انجام دهید لازم است به تلاش کردن ادامه دهید.

در ابتدا این پاسخ کمی عجیب به نظر می رسد اما در ادامه آن را توضیح خواهم داد.

با تلاش کردن احساس بهتری دارید

وقتی یک مشکل بزرگ را حتی با بهانه ی “نمی دانم باید چه کاری انجام دهم” نادیده می گیرید، ضمیر ناخودآگاهتان حالات و احساسات منفی ارسال می کند. (نگاه کنید به احساسات ضمیر ناخودآگاه)

اگر هیچ اقدامی انجام ندهید خیلی سریع افسرده خواهید شد. از طرف دیگر وقتی شروع به تلاش کردن می کنید قسمتی از مغز شما به طور ناخودآگاه فعال تر شده و حالات بدتان پس از مدتی تلاش از بین خواهد رفت.

فرض کنید می خواهید معروف شوید و نمی دانید چه کاری باید انجام دهید. در چنین موردی با کار کردن روی راه حل های مختلف حتی اگر موثر نباشند، ذهن شما در مسیر راه حل درست قرار گرفته و در نتیجه ایده های بیشتری در ذهنتان شکل می گیرد.

آیا می دانید افراد خلاق چگونه فکر می کنند؟ آن ها ایده های مختلف خلق می کنند تا زمانی که یکی از آن ها جواب دهد.

ایده های جدید خلق کنید تا ذهنتان شما را برای پیدا کردن ایده های بیشتر یاری کند

زمانی که اولین ایده را خلق کرده و برای عملی کردن آن تلاش کنید ضمیر ناخودآگاه به شما احساسات بهتری ارسال می کند.

فرض کنید راه حل شما برای حل یک مسئله جواب نداد. در این صورت کمی نا امید شده و اگر دست از تلاش کردن بردارید نا امیدی شما تبدیل به افسردگی می شود.

اما اگر ایده ی جدید تری خلق کرده و در جهت تحقق  آن تلاش کنید امید به زندگی شما بازمی گردد. (نگاه کنید به امید به آینده)

برای شروع لازم نیست یک ایده ی عالی و فوق العاده داشته باشید. کافی است تصمیم بگیرید و یکی از ایده هایتان را انتخاب کنید. احتمالا در ابتدا بسیاری از ایده هایی که به ذهن شما می رسد غیر قابل قبول و حتی مضحک باشند اما اگر ایده هایتان را حفظ کنید بالاخره یکی از آن ها می تواند راه حل شما بوده و باعث شود احساس بهتری داشته باشید.

با دنبال کردن مراحل زیر می توانید همه ی مشکلات پیش روی خود را حل کنید:

برای خلق ایده هایتان وقت بگذارید: زمانی را به خلق ایده های مختلف اختصاص داده و در آن زمان هیچ کار دیگری به جز فکر کردن به ایده های جدید انجام ندهید.

ایده ای را که بیشتر از همه شما را جذب می کند انتخاب کنید: به محض اینکه یکی از ایده ها شما را جذب کرد آن را اعمال کنید حتی اگر تصور می کنید ایده ی خوبی نیست.

اگر ایده تان جواب نداد ایده ی دیگری را امتحان کنید: پس از چندین تلاش ضمیر ناخودآگاه تان به این نتیجه می رسد که شما برای رسیدن به هدف خود جدی هستید و با ایده های جدید شما را تا زمانی که به راه حل درست برسید یاری خواهد کرد.

به طور خلاصه اگر هیچ کاری نکنید شما محکوم هستید!

 

شاهین زند – محقق و پژوهشگر

سایت نوین بینش یک سایت پیچیده و یا دائره المعارف خسته کننده نیست بلکه مرجعی است که  به شما کمک می کند هر گونه اطلاعاتی را به صورت خلاصه، مختصر و مفید بدست آورید. نوین بینش بزرگترین  مرجع در مورد روانشناسی عشق در بین سایت های فارسی زبان می باشد. برای اطمینان بیشتر از این موضوع به بخش روانشناسی عشق مراجعه کنید. کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم  در سایت نوین بینش منتشر شده است. با این کتاب هر شخصی را عاشق خود کنید و یا هزینه ی پرداختی  را پس بگیرید. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

برای رسیدن به موفقیت چه باید کرد

راههای رسیدن به هدف در زندگی

موانع رسیدن به هدف

۵ راهکار ساده برای رسیدن به خودباوری

آیا دعا کردن باعث موفقیت می شود