چگونه به همسرم اعتماد کنم

چگونه به همسرم اعتماد کنم

یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار در یک ازدواج موفق اعتماد به طرف مقابل است. شما زمانی می توانید به طرف مقابلتان اعتماد کنید که مطمئن باشید او شما را دوست داشته و همه چیز بسیار خوب پیش می رود. با کمی تلاش و تعهد می توانید پایه های اعتماد را در زندگی مشترک خود بنا کنید.

چگونه می توانم به همسرم اعتماد کنم

  1. درک اهمیت اعتماد: برای داشتن یک رابطه ی شاد اعتماد نقش اساسی را بازی می کند زیرا اگر در رابطه و زندگی مشترک اعتماد وجود نداشته باشد رابطه تان پر از استرس و تردید خواهد شد.

 

  1. درباره ی نگرانی های خود با همسرتان صحبت کنید: ایجاد ارتباط مناسب با همسرتان کلید شکل گیری اعتماد بین شما می باشد. احساسات خود را سرکوب نکنید و آن ها را با همسرتان در میان بگذارید. اگر چیزی وجود دارد که به اعتماد  شما خدشه ای وارد کرده است آن را با همسرتان در میان بگذارید. همسرتان نمی تواند ذهن شما را بخواند پس لازم است در مورد نگرانی هایتان با او صحبت کنید.

 

  1. به همسرتان گوش دهید: به همه ی حرف ها و توضیحات همسرتان خوب گوش کنید و تلاش کنید تا جایی که ممکن است او را درک کنید. البته منظور این نیست که همه ی حرف های او را قبول کنید اما او مستحق احترام و توجه شماست.

 

  1. به حریم شخصی همسرتان احترام بگذارید: ازدواج به این معنا نیست که شما از حریم و فضای شخصی خود فاصله بگیرید. همسرتان نیز برای خود یک فضای شخصی و حریم خصوصی دارد. به فضای شخصی و حریم خصوصی او احترام بگذارید و دائما او را کنترل نکنید. کنترل دائمی شما باعث می شود او در کنار شما احساس نا امنی کرده و احتمال خیانت افزایش پیدا می کند.

 

  1. انتظارات خود را صریح بیان کنید: انتظارات خو را به طور واضح و صریح بیان کنید. البته این انتظارات باید انتظاراتی درست و واقع بینانه باشند. با توجه به نحوه ی برآورده شدن انتظارات توسط همسرتان می توانید متوجه شوید تا چه حد می توان به او و رابطه و زندگی مشترکتان اعتماد کرد.

 

  1. اگر اعتماد از بین رفته است به او فرصت بازسازی این اعتماد را بدهید: اگر مشکلی در رابطه تان پیش آمده و باعث خدشه دار شدن و یا از بین رفتن اعتماد شما شود بهتر است خیلی سریع در مورد آن قضاوت نکرده و به همسرتان فرصت توضیح و بازسازی این اعتماد را بدهید.

 

  1. از یک مشاور کمک بگیرید: در نهایت اگر با انجام همه ی موارد بازهم موفق به ایجاد اعتماد در زندگی مشترک خود نشدید بهتر است از یک پزشک مشاور کمک بگیرید. مشاور می تواند ریشه های این بی اعتمادی را در شما به خوبی کشف کرده و در نتیجه این مسئله را به صورت پایه ای و اصولی و برای همیشه حل کند.

شاهین زند – محقق و پژوهشگر.

سایت نوین بینش یک سایت پیچیده و یا دائره المعارف خسته کننده نیست بلکه مرجعی است که  به شما کمک می کند هر گونه اطلاعاتی را به صورت خلاصه، مختصر و مفید بدست آورید. نوین بینش بزرگترین  مرجع در مورد روانشناسی عشق در بین سایت های فارسی زبان می باشد. برای اطمینان بیشتر از این موضوع به بخش روانشناسی عشق مراجعه کنید. کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم  در سایت نوین بینش منتشر شده است. با این کتاب هر شخصی را عاشق خود کنید و یا هزینه ی پرداختی  را پس بگیرید. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

اعتماد کردن به همسر

اعتماد به همسر بعد از خیانت

جلب اعتماد مردان

چگونه عشق شوهرم باشم