چگونه کارهایمان را سریع انجام دهیم

مطمئن هستم افرادی را دیده اید که جوانتر از شما هستند و دستاوردهای بیشتری نسبت به شما دارند.

او بیش از حد کار نمی کند، او استعداد عجیبی ندارد، او از زندگی خود لذت می برد، او زمان آزاد بیشتری دارد و با این حال از شما موفق تر است !!

او چطور این کار را انجام داده است؟ او چگونه توانسته به وقت آزادش بپردازد؟ او چطور انقدر سریع به همه ی کارهایش رسیدگی می کند؟ در این مقاله به این سوالات پاسخ می دهم.

تعویق

این افراد هم کار می کنند و هم از زندگی لذت می برند، اما زمانی که در حال کار کردن هستند تفریح را فراموش می کنند و زمانی که در حال تفریح هستند، آنها می دانند چه مقدار وقت خود را صرف سرگرمی کنند زیرا یک برنامه ی مشخص دارند.

آن ها هنگام کار کردن، پیام های خود را بررسی نمی کنند، هرگز به تلفن هایشان پاسخ نمی دهند، با افراد اطرافشان صحبت نمی کنند، به جز ساعت ناهار غذا نمی خورند و به جز در شرایط اضطراری کار خود را رها نمی کنند.

انجام دادن کارهای ساده مانند چک کردن پیام ها در حین کار یا صحبت کردن با کسی برای چند دقیقه ممکن است زمان زیادی را تلف نکند اما مشکل این است که این کار شما را از کار اصلی خودتان منحرف کرده و حواستان را پرت می کند.

مردم عادی بدون یک برنامه مشخص حرکت می کنند، پس از ۱ ساعت کار کردن متوجه می شوند تلویزیون فیلم خوبی دارد، پس کار را رها می کنند و به تماشای تلویزیون می نشینند. دو ساعت بعد وقتی می خواهند به کارشان برگردند متوجه یک تماس از دست رفته از دوست خود می شوند، با او تماس می گیرند و یک ساعت دیگر از وقتشان نیز می گذرد.

دوباره به سراغ کار خود می روند و امیدوارند در یک ساعت همه ی کارشان را انجام دهند اما احساس گشنگی می کنند و برای اینکه چیزی بخورند به آشپزخانه می روند. با هر حواس پرتی، زمان بیشتری تلف شده و در نهایت این افراد متوجه می شوند هیچ چیز به دست نیاورده اند، در حالی که دیگران در زمان کمتری به چیزی که می خواستند رسیدند. (نگاه کنید به چرا بعضی افراد امور خود را به تعویق می اندازند)

با کمترین منابع بیشترین کار را انجام دهید

یک باور غلط رایج این است که مردم باید برای رسیدن به اهداف خود رنج بکشند و در حالی که سخت کوشی برای رسیدن به هدف اهمیت زیادی دارد، نتایجی که دریافت می کنید متناسب با کار شما نخواهد بود.

مثلا نوین بینش برای من نسبت به همه ی دوستانم درآمد بیشتری دارد در حالی که من تنها ۵ ساعت در روز برای مدیریت وبسایت خود وقت می گذارم.

من هر هفته ۳ روز به مدت ۱ ساعت و نیم به باشگاه می روم اما نسبت به کسانی که هر روز ورزش می کنند نتیجه ی بهتری می گیرم.

میزان کاری که انجام می دهید مهم نیست، مهم این است که کار شما چقدر تاثیر گذار می باشد.

برنامه ریزی

عدم برنامه ریزی دلیل اصلی برای تعویق است. اگر برای تکمیل کار روزانه ی خود لیست مشخصی ندارید پس قطعا زمان زیادی هدر می دهید و این اجتناب ناپذیر است. تنها یک چیز می تواند به شما انگیزه دهد وقتتان را هدر ندهید و این است که بدانید باید یک کار خاص را امروز به پایان برسانید.

چرا کارتان را فردا تمام نکنید؟  به این دلیل که وظایف دیگری نیز برای فردا وجود دارد و باید برای رسیدن به اهداف بلند مدت خود آن ها را به پایان برسانید. همانطور که ممکن است حدس زده باشید، علاوه بر لیست کار روزانه، باید یک برنامه بلند مدت داشته تنظیم کنید. اگر هدفی ندارید این مقاله به درد شما نمی خورد و خودتان را برای بهبود اذیت نکنید!

خوابیدن

برخلاف باورهای رایج، ۱ ساعت بیشتر خوابیدن خطرناک تر از یک ساعت کمتر خوابیدن است. تحقیقی نشان داده است که خطر مرگ به کسانی که ۹ ساعت می خوابند نسبت به کسانی که ۶ ساعت می خوابند نزدیک تر است.

پس خودتان را گول نزنید، شما به خواب زیاد نیاز ندارید، از تخت خارج شوید و شروع به کار کنید تا کارها سریع انجام شوند.

 

شاهین زند – محقق و پژوهشگر

نوین بینش یک سایت پزشکی پیچیده یا یک دائره المعارف آنلاین و خسته کننده نیست؛ در حقیقت مرجعی است که شما می توانید هر گونه اطلاعاتی را به صورت خلاصه، مختصر و مفید بدست آورید که به زبانی ساده نوشته شده است. سایت نوین بینش یک سایت پژوهشی است که در زمینه روانشناسی تجاری، مدیریت، روانشناسی عشق، کارآفرینی و موفقیت فعالیت می کند. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

۵ مرحله برای کسب درآمد مطمئن از اینترنت

چگونه برای رسیدن به هدف مصمم باشیم

راز رسیدن به هدف چیست

راه رسیدن به خواسته ها

چگونه در کسب و کار موفق شویم

راه های رسیدن به موفقیت چیست

راه سریع موفقیت