مردان چه مدت بعد از جدایی دلتنگ میشوند

مردان چه مدت بعد از جدایی دلتنگ میشوند

گاهی اوقات خانم ها با مردی وارد رابطه می شوند که قول همه چیز به آنها می دهد اما ناگهان عقب می کشد. پرسشی که اکنون ایجاد می  شود این است که در صورت جدایی مردان چه مدت از جدایی دلتنگ میشوند و یا آیا امکان پشیمانی مردان بعد از کات وجود دارد.

در این مطلب به بررسی این موضوع می پردازیم که مردان چه مدت بعد از جدایی دلتنگ میشوند و یا مدت زمان بازگشت مردان به رابطه چقدر است و چگونه می شود احتمال بازگشت را افزایش داد.

همانطور که در مقاله چرا مردان بعد از جدایی بر می گردند توضیح دادم احتمال بازگشت مردان به رابطه از طریق استراتژی های بازگشت به رابطه آنچنان زیاد است که حتی بدون هیچ ارتباط مستقیمی و فقط از طریق تاثیرات غیر مستقیم نیز می توانید باعث بازگشت طرف مقابل شوید هرچند این بازگشت لزوما به معنای عدم جدایی مجدد نیست. بازگشت ها و جدایی ها می تواند شما را وارد یک چرخه ی بازگشت و جدایی پر از تنش و اضطراب کند و سلامت روان شما را نیز به خطر اندازد.

مردان چه مدت بعد از جدایی دلتنگ میشوند

مدت زمان دلتنگ شدن مردان بعد از جدایی به عوامل مختلفی بستگی دارد و نمی‌توان یک درصد دقیق و یکسان برای همه موارد ارائه داد. با این حال، برخی از منابع و مشاوران روانشناسی راهکارها و شرایطی را برای افزایش احتمال بازگشت به رابطه پیشنهاد می‌کنند. با رعایت استراتژی ها و مهارت های بازگشت به رابطه می توانید احتمال بهبود رابطه را افزایش دهید و مدت زمان بازگشت را کوتاه تر کنید.

در ادامه به عواملی اشاره می کنم که می تواند روی این موضوع که مردان چه مدت بعد از جدایی دلتنگ میشوند تاثیر بگذارد:

 • علت جدایی: علت اصلی جدایی نقش مهمی در زمان بازگشت به رابطه دارد. اگر دلایل جدایی قابل حل و فائق آمدنی باشند، احتمال بازگشت بیشتر است.
 • زمان جدایی: مدت زمانی که از جدایی گذشته نیز می‌تواند تاثیرگذار باشد. گاهی اوقات، زمان می‌تواند به هر دو طرف اجازه دهد تا احساسات خود را بازبینی کنند و به نتیجه‌گیری در مورد آینده رابطه برسند.
 • تغییرات شخصی: تغییرات مثبت در زندگی فردی می‌تواند تاثیر مثبتی بر احتمال بازگشت داشته باشد. این تغییرات شامل بهبود شرایط شغلی، سلامتی، یا رشد شخصیتی است.
 • وضعیت روابط : وضعیت روابط لزوما ارتباط با جنس مخالف نیست هرچند آن مورد نیز خود یک متغیر واکنشی است که می تواند تاثیر مثبت روی بازیابی رابطه داشته باشد اما وضعیت روابط به ارتباط های معمولی طرف مقابل با اطرافیان مربوط می شود که در بازگشت به رابطه پس از جدایی موثر است.
 • تیپ شخصیتی: تیپ شخصیتی می‌تواند بر احساس دلتنگی و شدت آن تاثیر بگذارد. به عنوان مثال، افراد خودشیفته ممکن است حس دلتنگی را در خود خفه کنند.
 • رابطه‌های گذشته: تجربیات روابط قبلی می‌توانند بر تصمیمات فرد در رابطه‌های بعدی تاثیر بگذارند.
 • مدت رابطه: طول زمان رابطه می‌تواند بر عمق پیوندهای عاطفی و احتمال دلتنگی تاثیر بگذارد.
 • افکار و باورها: نگرش‌ها و باورهای فرد نسبت به رابطه عاطفی می‌توانند بر تصمیم‌گیری‌های او تاثیر بگذارند.

با توجه به موارد فوق می توانیم یک پاسخ تقریبی به این پرسش که مدت زمان بازگشت مردان به رابطه چقدر است بدهمی و ارزیابی کنیم مردان چه مدت بعد از جدایی دلتنگ می شوند.

بر اساس تجربیات و بررسی هایی که کردم اگر جدایی به عنوان یک جدایی قطعی بیان شود و حداقل یکی از دو نفر نسبت به جدایی خود کاملا مصمم باشد امکان بهبود آن در بازه زمانی 1 الی 2 ماه بسیار زیاد است اما تا 6 ماه نیز همچنان این احتمال وجود دارد. پس از 6 ماه احتمال بهبود رابطه کاهش میابد اما همچنان غیر ممکن نیست. مدت زمان بازگشت مردان به رابطه چقدر است

پشیمانی مردان بعد از کات

اگر می خواهیم بدانید مردان چه مدت بعد از جدایی دلتنگ میشوند پس خوب است بدانید پشیمانی، احساسی است که بسیاری از مردان تجربه می‌کنند، اما این پشیمانی می‌تواند به دلایل مختلفی رخ دهد. برخی از عواملی که می‌توانند در این احساس نقش داشته باشند عبارتند از نحوه دلبستگی فرد به شریک زندگی‌اش، باورهای فردی و نگرش‌های او نسبت به روابط عاطفی.

 • نشانه‌های پشیمانی مردان پس از جدایی

پشیمانی مردان می‌تواند از طریق نشانه‌های مختلفی بروز پیدا کند. برخی از این نشانه‌ها شامل تغییرات در رفتار، ابراز دلتنگی، و تلاش برای برقراری ارتباط مجدد می‌شوند. این نشانه‌ها می‌توانند به صورت مستقیم یا غیرمستقیم از طریق دوستان مشترک یا شبکه‌های اجتماعی مشاهده شوند.

 • مراحل پشیمانی مردان بعد از کات

پشیمانی مردان می‌تواند در مراحل مختلفی رخ دهد. این مراحل می‌توانند شامل شوک اولیه، انکار، خشم، مذاکره، و در نهایت پذیرش باشند. هر فردی ممکن است این مراحل را به ترتیب یا به صورت متفاوتی تجربه کند.

 • دلایل پشیمانی مردان بعد از جدایی

دلایل پشیمانی مردان می‌توانند شامل از دست دادن حمایت عاطفی، تغییر در شرایط زندگی، یا حتی فقدان روابط اجتماعی باشند که پیش از این از طریق شریک زندگی فراهم می‌شد. همچنین، برخی از مردان ممکن است به دلیل از دست دادن محبوبیت و جایگاه اجتماعی پس از جدایی پشیمان شوند.

 • چگونه می‌توانیم یک مرد را دلتنگ کنیم

برای ایجاد دلتنگی در یک مرد پس از جدایی، می‌توان از استراتژی‌های مختلفی استفاده کرد. این استراتژی‌ها می‌توانند شامل ایجاد فاصله، تمرکز بر رشد شخصی، و نشان دادن استقلال و خودکفایی باشند. این رویکردها می‌توانند به فرد کمک کنند تا ارزش رابطه‌ای که از دست داده را درک کند.

چه مردانی به رابطه بر می گردند

مهمترین پرسشی که در مورد احتمال بازگشت مردان به رابطه و همچنین مطرح می شود این است که احتمال بازگشت در کدام دسته از مردان بیشتر است و این مردان چه مدت بعد از جدایی دلتنگ میشوند.

هیچ پاسخ دقیقی برای این پرسش وجود ندارد. به عبارت دیگر همیشه احتمال بازگشت مردان به رابطه وجود دارد. اما… اصلا مهم نیست مرد مورد علاقه شما به رابطه بازگردد یا خیر…

مهم این است که هدف شما از این رابطه چیست و در ادامه چه پیش می آید!!!

فرصت بازگرداندن مرد به رابطه آنقدری است در نهایت به شما کمک خواهد کرد رابطه خود را بازیابی کنید اما چیزی که بیشتر از آن اهمیت دارد مهارت شما در شاد زیستن، توسعه روابط، مدیریت روابط و رسیدن به تعهد پایدار است (نگاه کنید به چگونه مردان را به ازدواج متقاعد کنیم).

تکرار مداوم شکست های عشقی در زندگی خبر از چرخه خطرناک بازگشت و جدایی می دهد حتی اگر با افراد مختلف باشد. پس باید هر چه زودتر با افزایش دانش خود در مورد شکست عشقی جلوی آن را بگیرید.

به هر حال اگر قصد شما برگرداندن مردی به رابطه است باید بدانید برگرداندن هر مردی ارزشش را ندارد. منظورم این نیست که بعضی با ارزش هستند و بعضی بی ارزش. منظورم این است که بازگشت بعضی مردان با ارزش است و بعضی دیگر غیر ضروری.

مردانی که ارزش بازگرداندن آن ها بسیاری زیاد است جزء افرادی هستند که احتمال بازگرداندن آنان نیز زیاد است. در واقع ارزش بازگرداندن خود نشانه های بازگشت مرد به رابطه است. در ادامه بیشتر در مورد احتمال و ارزش بازگشت مردان صحبت خواهیم کرد. (برای اطلاعات بیشتر در مورد احتمال بازگشت به رابطه نگاه کنید به تست احتمال بازگشت به رابطه)

ارزش و احتمال بازگشت مردان به رابطه

کاملا بدیهی است که شروع مجدد یک رابطه با مردی جدید (به خصوص اگر هدف ازدواج داشته باشید) بسیار ساده تر است از بازگرداندن مردان به رابطه.

اما احتمال بازگشت مردان به رابطه اگر مردی که قصد بازگرداندن او را دارید از دسته افراد زیر می باشد بسیار زیاد است. در واقع اگر مرد مورد علاقه شما از این دست از افراد است پس هم بازگرداندن وی ارزشش را دارد و هم احتمال آن زیاد است.

مردانی که باید برای بازگرداندن آنها تلاش کرد

در ادامه به مردانی اشاره می کنیم که بیشتر از هر گزینه دیگری ارزش بازگرداندن را دارند و احتمال بازگشت آنان نیز بیشتر است.

 • مردانی که همسر شما هستند و قبلا با آنها ازدواج کرده اید.
 • مردانی که طلاق گرفته اند و پدر فرزندان شما هستند.
 • مردانی که حداقل قبلا متعهد به ازدواج بوده اند.
 • مردانی که نامزد یا خواستگار شما شده بودند.
 • مردانی که رابطه خود را با شما جدی کرده بودند. (نگاه کنید به چگونه یک رابطه جدی را تشخیص دهیم).

البته گذر از این مردان و شروع مجدد نیز یک انتخاب است اما باید بدانید چنین مردانی ارزش تلاش را دارند. مردانی که تا این مرحله با شما پیش رفته باشند را نباید به سادگی از دست داد.

مردانی که برگرداندن آنها ضرورت ندارد

اگر چه احتمال بازگشت مردان به رابطه همیشه وجود دارد و می توان حتی آن رابطه را به ازدواج ختم کرد اما باید دقت کنید برگرداندن هر مردی ضرورت ندارد. در ادامه به مردانی اشاره می کنیم که بازگشت آنها برای شما چندان ضروری نیست و گزینه های مناسب تر از آنها نیز برای انتخاب همسر وجود دارد.

 • مردانی که همه ارتباط شما با او از راه دور بوده است.
 • مردانی که تمایلی به خواستگاری از شما نشان نداده اند.
 • مردانی که برای ادامه رابطه تقاضای رابطه جنسی می کنند.
 • مردانی که ازدواج کرده و متاهل هستند.

درست است که برای بازگرداندن این دسته از مردان و همچنین تغییر این افراد نیز راهکار وجود دارد اما به یاد داشته باشید شروع یک رابطه با هدف آشنایی و ازدواج بسیاری ساده تر از انتخاب این مردان است.

البته خوب است بدانید چنین مردانی به دلیل خلا ها و محرومیت هایی که در زندگی تجربه می کنند آسیب پذیر تر هستند و احتمال اینکه بعد از جدایی دلتنگ شوند بیشتر است اما ممکن است بهترین انتخاب نباشد.

شاید گذر از مردی که زمانی عاشقش بودید سخت باشد اما مطمئن باشید با آشنایی بیشتر در مورد شکست عشقی می توانید به سادگی از این مرحله عبور کنید.

سپس می توانید با خیال راحت مرد مناسب خود را انتخاب کنید و از تکنیک های جذب مردان برای رسیدن به او و ازدواج استفاده کنید.

ارسال سیگنال بازگشت به عشق و ازدواج

خب حال که متوجه شده اید احتمال بازگشت مردان در چه شرایطی بیشتر است و چه مردانی ارزش بازگرداندن دارند وقت آن است در مورد راهکارها صحبت کنیم. البته برگرداندن یک مرد به رابطه در موقعیت های مختلف استراتژی های مختلف دارد.

برای مثال اگر شما در آغاز آشنایی ارتباط خود را تمام کرده اید باید کارهایی انجام دهید که متفاوت با وقتی ازدواج کرده اید، می باشد.

اگر می توانید مرد مورد علاقه خود را در فضایی مشترک مثل محیط کار یا دانشگاه ببینید استراتژی های متفاوتی باید انجام دهید با زمانی که فقط از طریق شبکات اجتماعی دسترسی به وی وجود دارد.

اگر مردی که قصد بازگرداندن او را دارید قبلا به شما پیشنهاد ازدواج داده باشد پس باید با تکنیک متقاعد کردن مرحله ای پیش بروید و اگر هرگز پیشنهادی به شما نداده باید از تکنیک سیگنال های ترکیبی استفاده کنید.

اگر مردی از شما خواسته باشد ارتباط تان را برای همیشه و مداوم قطع کنید باید پیام هایی ارسال کنید متفاوت با وقتی مردی می گوید فعلا ارتباط قطع باشد.

گاهی برقراری ارتباط باز و صادقانه می‌تواند به سادگی به بازیابی رابطه عاطفی منجر شود و گاهی نیز صبر و حوصله و استراتژی های دیگر می تواند فرصت کافی به خود و طرف مقابل برای فکر کردن و تصمیم گیری در  مورد بازگشت به رابطه بدهد.

از طرف دیگر سبک های ارتباطی شما در رابطه عاطفی نیز از متغیرهای مهم در اثربخشی استراتژی های بازگشت مردان به رابطه است که می تواند باعث ایجاد دلتنگی در مردان بعد از جدایی شود.

به یاد داشته باشید اگر می خواهید بدانید مردان چه مدت بعد از جدایی دلتنگ میشوند یعنی شاید شما نیز تحت فشار و اضطراب ناشی از این جدایی هستید که می تواند خود مانعی برای بازیابی رابطه حتی در صورتی دلتنگی طرف مقابل شود.

سخن آخر

من در کتابم به نام بازگشت به عشق و ازدواج همه مراحل بازگشت مردان را همراه با موقعیت های مختلف، تیپ های شخصیتی، طرز ارسال پیام، تکنیک های ارتباطی، تکنیک های از راه دور و غیره توضیح داده ام.

البته در موقعیت های حساسی مثل بازگرداندن و بهبود یک رابطه که فرصت های محدودی برای درست کردن زندگی خود دارید، کتاب به تنهایی نمی تواند راهگشا باشد به همین دلیل کتاب های نوین بینش به همراه پشتیبانی آنلاین زیر نظر دکتر روانشناس ارائه می شود.

برای راهنمایی رایگان از طرف تیم نوین بینش می توانید به شماره 09306135008 در واتساپ یا تلگرام پیام ارسال کنید و موقعیت خود را شرح دهید تا کارشناسان ما به شما بگویند آیا احتمال بازگشت چنین مردی به رابطه وجود دارد یا خیر و همچنین آیا وی ارزش بازگرداندن دارد یا نه.

شاهین زند – محقق و پژوهشگر.

سایت نوین بینش یک سایت پیچیده و یا دائره المعارف خسته کننده نیست بلکه مرجعی است که  به شما کمک می کند هر گونه اطلاعاتی را به صورت خلاصه، مختصر و مفید بدست آورید. نوین بینش بزرگترین مرجع در مورد بازگشت به عشق و ازدواج در بین سایت های فارسی زبان می باشد. برای اطمینان بیشتر از این موضوع به دسته بازگشت به عشق و ازدواج مراجعه کنید. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

می خواهم بیشتر بدانم:

۴ حرکت ساده برای برگرداندن عشق از دست رفته

جذب پسر مورد علاقه به ازدواج

آشتی بعد از جدایی

ازدواج سفید یا آزادی سیاه

تجربیات من در برگرداندن معشوق

ترس از ازدواج در مردان و زنان

چرا باید مردان یا زنان را به چالش بکشیم

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *