قطع ناگهانی رابطه عاطفی

او ناگهان رفت

من واقعا نمی دانم چندبار داستانی را که بارها شنیده ام بازگو کردم. دو نفر وارد رابطه ی عاطفی می شوند، مشکلاتی پیش می آید اما تصمیم می گیرند به رابطه ادامه دهند تا اینکه یک روز یکی از آن ها ناگهان می رود و یا هیچ وقت برنمی گردد یا چندهفته بعد برمی گردد.

این رفتار در مردها معمولا بیشتر از زن ها دیده می شود. بعضی افراد بعد از مدتی برمی گردند و بعضی دیگر هیچ وقت برنمی گردند.

ابتدا اجازه دهید این موضوع را روشن کنم که منظور من از “رفتن” آن نیست که فرد تصمیم بگیرد مدت زمان کوتاهی را تنها باشد. برای هر فردی عادی است که بخواهد چند روز با خودش تنها باشد اما اینکه فردی چند هفته یا چند ماه بدون هیچ خبر یا پیامی ناپدید شود عادی نیست.

مشکل این نوع از رفتن و قطع رابطه این است که طرف مقابل نمی تواند بهبودی خود را به دست آورد. ممکن است حتی طرف مقابل بخواهد فراموش کند و بهبودی خود را به دست آورد اما شکست بخورد زیرا نمی داند طرف مقابلش او را ترک کرده است یا نه.

چرا بعضی مردم ناگهان ناپدید می شوند و رابطه عاطفی را قطع می کنند

چرا ممکن اسن فردی ناگهان شما را ترک کند و ناپدید شود؟

توضیحات زیادی وجود دارد که همه ی آن ها منفی هستند. در اینجا به رایج ترین آن ها اشاره می کنم:

  1. فرد ممکن است بخواهد جدا شود اما شجاعت آن را نداشته باشد: بیشتر مردم نمی توانند با شریک عاطفی خود رو به رو شوند و تصمیم می گیرند ارتباط خود را به طور ناگهانی با او قطع کنند. در این مورد فردی که رابطه را قطع می کند هیچ وقت برنمی گردد.
  2. فرد به شما اهمیت نمی دهد و به همین دلیل ناگهان ناپدید می شود: افرادی که ناگهان شما را ترک می کنند در مواردی به شما اهمیت می دهند اما در بیشتر موارد آن ها واقعا به شما اهمیت نمی دهند. افرادی که واقعا برایشان مهم نیست طرف مقابل خود را از دست بدهند چندهفته ناپدید می شوند و دوباره برمی گردند. این یکی از واضح ترین نشانه هایی است که فرد به شما علاقه ای ندارد.
  3. او سردرگم است: افرادی که سردرگم هستند مدتی ناپدید می شوند تا دوباره رابطه ای را که با شما دارد بسنجد. معمولا بهتر است با این افراد ادامه ندهید و از آن ها جدا شوید زیرا فردی که واقعا شما را بخواهد در مورد رابطه تان سردرگم نخواهد شد. حتی اگر تصمیم بگیرد دوباره با شما ادامه دهد بخشی از او به طور کامل متقاعد نشده است که این رابطه درست خواهد بود. (نگاه کنید به قبل از جدایی این سوالات را از خود بپرسید)
  4. او خیانت می کند: بارها شنیده ام فردی که ناگهان رابطه را ترک می کند در حال خیانت کردن به طرف مقابل خود است و نمی خواهد دیده شود. فردی که خیانت می کند ممکن است برگردد و ممکن است برنگردد اما در هر حال او خیانت کار است. (نگاه کنید به نشانه خیانت مردان)

افرادی به طور ناگهانی ناپدید می شوند واقعا به شما اهمیت نمی دهند

برای اینکه صادق باشم باید بگویم بعضی از افرادی که ناگهان شما را ترک می کنند و می روند ممکن است به شما اهمیت دهند اما معمولا بیشتر آن ها واقعا به شما اهمیت نمی دهند. یکی از مهم ترین دلایل جدایی و شکست عشقی برقراری رابطه ی عاطفی با پایه های ضعیف است.

اگر فردی واقعا به شما اهمیت ندهد چند هفته یا چندماه شما را ترک می کند و دیر یا زود جدایی اتفاق می افتد.

البته ممکن است فرد یک بهانه ی خیلی جدی و مهمی برای این کار خود داشته باشد اما بازهم باید از خود بپرسید چقدر طول می کشد او به شما پیام دهد حتی بعد از اینکه یک هفته شما را ترک کرده باشد؟

بیشتر مردم بهانه هایی را که طرف مقابلشان برای ترک کردن ناگهانی به آن ها می گویند می پذیرند زیرا نمی خواهند احساس کنند رد شده اند. اما اگر می خواهید کار درست را انجام دهید بهتر است از فردی که واقعا به شما اهمیت نمی دهد جدا شوید.

 

شاهین زند – محقق و پژوهشگر.

سایت نوین بینش یک سایت پیچیده و یا دائره المعارف خسته کننده نیست بلکه مرجعی است که  به شما کمک می کند هر گونه اطلاعاتی را به صورت خلاصه، مختصر و مفید بدست آورید. نوین بینش بزرگترین  مرجع در مورد روانشناسی عشق در بین سایت های فارسی زبان می باشد. برای اطمینان بیشتر از این موضوع به بخش روانشناسی عشق مراجعه کنید. کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم  در سایت نوین بینش منتشر شده است. با این کتاب هر شخصی را عاشق خود کنید و یا هزینه ی پرداختی  را پس بگیرید. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

نحوه پایان دادن به رابطه و تاثیر آن در بهبودی

چگونه یک رابطه را تمام کنیم

چگونه به رابطه پایان دهیم

راه های مقابله با شکست عشقی

چگونه شکست عشقی را تحمل کنیم

درمان شکست عاطفی

شکست عشقی در مردان – شکستی دردناک در عشق