چگونه تصورات غلطمان را در مورد خود حل کنیم

ایجاد باورهای محدود کننده و نادرست در افراد ریشه در سرگذشت و تجربیات کدوکی آن ها دارد. در دانش ان ال پی راه های بسیار زیادی برای کشف و خارج کردن این باور ها وجود دارد که در این مقاله ۴ مرحله از آن ها را به طور مختصر برای شما شرح خواهم داد:

مرحله ی اول

  • باورهایتان را روی کاغذ بیاورید: مانند یک کارآگاه کنجکاو باورهای محدود کننده و تصورات اشتباه خود را دنبال کرده و آن ها را کشف کنید. سپس همه ی این تصورات را به همراه شدت آن ها و احساساتی که به شما القا می کنند روی کاغذ بنویسید.

مرحله ی دوم

  • این تصورات تنها باورهای شماست: خودتان را متقاعد کنید که این تصورات حقیقت نیستند و فقط باورهای شکل گرفته در شما هستند. این مرحله اغلب سخت ترین گام برای افراد است. درواقع شما تنها دو گزینه پیش روی خود دارید: یا باورهایتان را تا زمان مرگ حفظ کنید و یا اینکه آن ها را برای رسیدن به اهداف و آرزوهایتان از خود دور کنید. این شما هستید که انتخاب می کنید چه راهی را پیش خواهید گرفت.

مرحله ی سوم

  • برای به دست آوردن باورهای جدید تلاش کنید: از تصوراتی که اکنون در ذهن خود دارید برای هم تراز کردن آن ها با آنچه که می خواهید کمک بگیرید. به این مثال ها توجه کنید: ” مشکلات مالی من در گذشته باعث شده که کاملا برای مدیریت چنین مشکلاتی آمادگی پیدا کنم” یا “رابطه ی ناسالم باعث شد تا متوجه شوم در انتخاب شریک زندگی چه مواردی را باید در نظر بگیرم”.

مرحله ی دوم و سوم راه طولانی و سختی در پیش خواهند داشت اما کاملا امکان پذیر بوده و تنها کمی اراده ی شما را طلب می کند.

مرحله ی چهارم

  • کارهای متفاوتی انجام دهید: کارهایی انجام دهید که درستی باورهای جدیدتان را ثابت کنند. اگر به خوردن غذای سالم اعتقاد پیدا کرده اید، هنگام خرید چه چیزی در سبد خریدتان قرار می دهید؟ اعمال شما باید با باورهایتان کاملا هم تراز باشند. اگر از برداشتن گامهای مبتنی بر اعتقاد جدید خود اجتناب کنید،هنوز در حال پیروی از باورهای قبلی خود هستید. حتی کوچکترین گام، به شما کمک می کند تا تصمیم جدید خود را بدون محدودیت تثبیت کنید. اولین گام های شما لازم نیست که کامل باشند، فقط کافی است کمی به سمت باورهای جدید خود قدم بردارید.

نوشته ی شاهین زند – محقق و پژوهشگر.

سایت  نوین بینش یک سایت پزشکی پیچیده یا یک دائره المعارف آنلاین و خسته کننده نیست؛ در حقیقت مکانی است که شما می توانید هر گونه اطلاعاتی را به صورت خلاصه، مختصر و مفید بدست آورید که بر اساس علوم روانشناسی بوده و به زبانی ساده بیان شده است تا به راحتی متوجه شوید و این اطلاعات را به کار بگیرید. کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم توسط سایت نوین بینش منتشر شده است. این کتاب شانس شما را برای عاشق کردن هر شخصی به شکل قابل توجهی افزایش می دهد. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

می خواهید بیشتر بدانید؟

چگونه با حرف زدن بر دیگران تاثیر بگذاریم

آشنایی با ضمیر ناخودآگاه

ناهماهنگی شناختی و تغییر نگرش

چگونه می توانم شخصی را در کوتاه ترین زمان ممکن عاشق کنم

دلایل وابستگی ( چرا وابسته می شویم)

معرفی کتاب

1555 - Copy