چگونه دیگران را عاشق خود کنیم ( بر اساس روانشناسی عشق)

چگونه دیگران را عاشق خود کنیم ( بر اساس روانشناسی عشق)

در این مطلب می خواهیم در مورد این موضوع صحبت کنیم که چگونه دیگران را عاشق خود کنیم ( بر اساس روانشناسی عشق). عشق یک احساس پیچیده است که از نظر روانشناسی به چندین جنبه تقسیم می‌شود. در واقع، عشق را می‌توان به عنوان ترکیبی از انباشتگی احساسات مثبت در تامین نیازهای روانشناختی به صورت ناخوداگاه در نظر گرفت. برای تامین نیازهای روانشناختی به صورت ناخوداگاه می توانید از شناخت و برآورده کردن نیازها و همچنین برنامه ریزی ضمیر ناخوداگاه استفاده کنید.

به عبارت دیگر برآورده کردن نیازها و برنامه‌ریزی ضمیر ناخودآگاه توضیح می دهد چگونه دیگران را عاشق خود کنیم ( بر اساس روانشناسی عشق).

لازم به ذکر است این مقاله بر اساس رفتار درمانی، هیپنوتیزم و روانشناسی، برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه، روانشناسی معکوس، برنامه ریزی عصبی کلامی – ان ال پی (NLP) و زبان بدن نوشته شده است و افسانه های قدیمی و طلسم یا جادو در تهیه ی این مقاله هیچ تاثیری نداشته اند.

نکته بعد این است که روابط عاطفی اگر بیرون از دایره ی ازدواج شکل بگیرند آسیب های جدی را به همراه خواهند داشت. پس اگر هدف شما از آشنایی و عاشق کردن فرد مورد نظرتان چیزی به جز ازدواج است لطفا از مطالعه ادامه این مقاله پرهیز کنید.

در ادامه چندین روش بر اساس اصول روانشناسی عشق آمده است که می تواند در عاشق کردن دیگران موثر واقع شود. این روش ها شامل موارد زیر است:

برآورده کردن نیازها

برآورده کردن نیازهای فرد مورد علاقه یکی از راه‌های مؤثر در عاشق کردن دیگران بر اساس روانشناسی عشق است. این روش باید به صورت صحیح و با حفظ احترام به استقلال طرف مقابل انجام شود، نه به صورت کنترل کننده. در ادامه، توضیحاتی در مورد این روش ارائه می‌دهم:

1.**برآورده کردن نیازها**:هر فردی با توجه به گذشته اش نیازها و کمبودهای خاصی را در زندگی خود احساس می کند. مثلا اگر با ناامنی اقتصادی و رفاهی بزرگ شده باشد نیاز به امنیت اقتصادی و رفاهی در او شکل می گیرد. پس بر اساس روانشناسی عشق با برطرف کردن نیازها می توانید دیگران را عاشق خود کنید.

2. **توجه به جزئیات**: در مکالمات، نام او را صدا بزنید و به نیازها و تمایلات او توجه کنید. این نشان می‌دهد که شما به او احترام می‌گذارید و به او اهمیت می‌دهید.

3. **پیشنهاد‌های مرتبط**: با توجه به نیازها، پیشنهاد‌های مرتبط را به او ارائه دهید. مثلاً اگر او نیاز به تفریح دارد، یک برنامه تفریحی مشترک پیشنهاد کنید.

4. **احترام به مرزها**: همیشه به مرزها و حریم شخصی او احترام بگذارید. تلاش برای برآورده کردن نیازها نباید به نحوی باشد که او احساس کند حریم شخصی‌اش نقض شده است.

5. ** ویژگی های مشترک**: هر فردی معمولا عاشق کسی می شود که امتیازات و ویژگی های مشابه و یا بالاتری نسبت خود داشته باشد. کافی است به او نشان دهید که ویژگی ها و علایق مشترکی بینتان وجود دارد و خواهید دید که خیلی زود به شما علاقه مند می شود (برای اطلاعات بیشتر در مورد شیفته کردن دیگران نگاه کنید به عشق و برطرف کردن نیازهای روانی).

6. **سازگاری با معیارها**: در ذهن هر فرد با توجه به تجربیات گذشته و فرهنگی که در آن بزرگ شده است معیارهایی برای انتخاب شریک زندگی شکل می گیرد. کافی است به فرد مورد نظر خود نشان دهید که با معیارهای موجود در ضمیر ناخودآگاه اش مطابقت دارید در نتیجه شانس شما برای عاشق کردن او افزایش پیدا می کند. ممکن است این کار ۱۰۰ درصد تضمینی نباشد اما فراموش نکنید که بدون توجه به معیارها هیچ شانسی برای جذب او نخواهید داشت. سازگاری با معیارها یکی از بهترین روش ها برای پاسخ به سوال چگونه دیگران را عاشق خود کنیم، می باشد.

برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه

یکی دیگر از روش هایی که توضیح می دهد چگونه دیگران را عاشق خود کنیم ( بر اساس روانشناسی عشق) برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه است.

همانطور که در کتاب مدار جذب و ازدواج گفته ام ضمیر ناخودآگاه، بخشی از ذهن ماست که در بخش زیرین ذهن خودآگاه قرار گرفته و پشت صحنه عمل می‌کند. ضمیر ناخودآگاه تأثیر زیادی در کنترل تجربیات زندگی ما دارد، از انواع غذاهایی که می‌خوریم تا کارهایی که انجام می‌دهیم، پولی که به دست می‌آوریم و حتی واکنش‌هایی که در شرایط استرس زا از خود نشان می‌دهیم.

برنامه‌ریزی ضمیر ناخودآگاه به معنای تغییر باورها و الگوهای قدیمی در زیرمدار ذهنی است. این باورها ممکن است از دوران کودکی به دست آمده باشند و در زمان‌های بعدی تأثیر گذار باقی مانده‌اند. برای تغییر این باورها و برنامه‌ریزی مجدد ضمیر ناخودآگاه، می‌توانید از راهکارهای زیر استفاده کنید:

1. **بازنگری در خاطرات دوران کودکی**: شناخت خاطرات دوران کودکی و باورها و الگوهای قدیمی که در آن زمان شکل گرفته‌اند، اولین قدم در برنامه‌ریزی ضمیر ناخودآگاه است.

2. **استفاده از شرایط احساسی**: در شرایطی که احساسات شدیدی دارید (مثلاً غم یا شادی)، می‌توانید باورها را تغییر دهید. در این شرایط، ضمیر ناخودآگاه به‌خوبی باورهای جدید را دریافت می‌کند.

3. **استفاده از خواب طبیعی**: قبل از خواب، به طور آگاه باورها و الگوهای جدید را به ضمیر ناخودآگاه منتقل کنید. خواب طبیعی به‌عنوان یک زمان مناسب برای تغییر باورها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

4. **استفاده از امواج ذهنی**: مدیتیشن، آرامش و تمرکز بر امواج ذهنی می‌تواند به تغییر باورها کمک کند. افراد در این شرایط آماده دریافت پیام های ناخودآگاه هستند.

5. **استفاده از قدرت کلام**: از جملات مثبت و تأکیدی در مورد باورهای جدید استفاده کنید. به طور مثال، “تو قادر به تغییر هستی” یا “من قادر به تغییر هستم”.

**اثبات ویژگی های مثبت**: اگر شما فردی با اعتماد به نفس هستید باید این ویژگی مثبت خود را به طرف مقابل ثابت کنید؛ به گونه ای که وقتی نام شما به زبان بیاید اولین چیزی که در ذهن فرد مورد نظرتان یادآوری شود اعتماد به نفس و قدرت شما باشد. (نگاه کنید به: چگونه شخصیت مورد نظر خود را در ذهن دیگران تثبیت کنیم).

تکرار هر چیزی می تواند ضمیر ناخودآگاه افراد را برنامه ریزی کند. برای برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه فرد مورد نظرتان کافی است تا جایی که امکان دارد در معرض دید و جلوی چشم او باشید. هم چنین از دوستان مشترک خود بخواهید تا در حضور او از ویژگی های مثبت شما بگویند و به شکل خوبی از شما تعریف کنند. این کار باعث می شود که فرد بیشتر به شما فکر کند و به احتمال زیاد عاشقتان بشود و در نبودتان او را دلتنگ خود می کنید.

سخن آخر

همانطور که در مقابل قبلی خود توضیح دادم عشق و نفرت در کنار هر احساس دیگری مانند استرس، عصبانیت و یا هیجانات در انسان کاملا قابل کنترل است.

حتی اگر در یک ارتباط از راه دور هستید و می خواهید یک نفر را از راه دور عاشق خود کنید همچنان سیگنال ها و تاثیرات شما روی دیگران می تواند باعث احساس عشق و علاقه در آن افراد شود.

روانشناسی عشق” به طور واضح و روشن به ما توضیح می دهد که چگونه دیگران را عاشق خود کنیم. این توضیحات در رسیدن به ازدواج نیز به شما کمک خواهند کرد.

البته تضمین نمی کنم این مقاله ۱۰۰ درصد بتواند در عاشق کردن و شیفتگی دیگران به شما کمک کند زیرا روش هایی که در این مقاله معرفی می شود نیاز به یادگیری صحیح و کامل دارند.

اما با مطالعه ی این مقاله شانس مان را در مورد این موضوع که دیگران را شیفته خود کنیم افزایش می دهیم. علاوه بر این از این پس می دانیم با استفاده از ارسال سیگنال عشق چگونه دیگران را دلتنگ خود کنیم.

فراموش نکنید که این روش ها باید به شکل صحیح و کامل به کار گرفته شوند تا شانس شما را برای به دست آوردن فرد مورد علاقه تان افزایش دهند.

نوشته ی شاهین زند – محقق و پژوهشگر.

سایت نوین بینش یک سایت پیچیده و یا دائره المعارف خسته کننده نیست بلکه مرجعی است که به شما کمک می کند هر گونه اطلاعاتی را به صورت خلاصه، مختصر و مفید بدست آورید. نوین بینش بزرگترین مرجع در مورد بازگشت به رابطه و عشق در بین سایت های فارسی زبان می باشد. برای اطمینان بیشتر از این موضوع به بخش روانشناسی عشق و بازگشت به عشق و ازدواج مراجعه کنید. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

۲۰ روش قطعی برای عاشق کردن دیگران

چگونه کسی را که دوست داریم جذب کنیم

چگونه برای یک مرد دست نیافتنی باشیم

چگونه یه پسر را دیوانه وار عاشق خود کنید

آیا فکر کردن به یک فرد شما را عاشق او می کند

4 مرحله ی ساده برای بازگرداندن عشق از دست رفته

چگونه با حرف زدن بر دیگران تاثیر بگذاریم