آیا افراد باهوش ثروتمند می شوند

آیا همه ی ثروتمندان باهوش هستند؟

بسیاری از مردم از عدم اعتماد به نفس رنج می برند، زیرا آنها نمی توانند توضیحی پیدا کنند که چرا ثروتمند نیستند.  این افراد بر این باورند که اگر فردی سخت کوش و باهوش باشد ثروتمند خواهد شد.

این افراد وقتی با سخت کوشی نتیجه ای نمی گیرند و ثروتمند نمی شوند با خود می گویند مشکل جای دیگری است یا هوش آن ها برای ثروتمند شدن کافی نیست.

پس سوال نهایی اینجاست: آیا باهوش بودن تضمین می کند فرد ثروتمند شود؟

نه این درست نیست و شواهد زیادی هم برای عدم درستی آن وجود دارد.

افراد ثروتمند زیادی وجود دارند که خیلی باهوش نبوده و در مقابل  نیز افراد باهوش زیادی هستند که ثروتی ندارند.

اگر این قانون درست باشد هر فرد باهوشی ثروتمند بوده و هر فرد ثروتمندی هم باهوش است.

بنابراین مشکل دقیقا کجاست؟

جهان خطی نیست

احتمالا تصور می کنید جهان رویکردی مطابق قانون ۲=۱+۱ دارد. شاید فکر کنید اگر به اندازه ی کافی باهوش باشید و سخت کار کنید ثروتمند می شوید اما همیشه همه چیز اینگونه پیش نمی رود.

بله، جهانی که در آن زندگی می کنیم قوانینی دارد اما این قوانین بسیار متفاوت از چیزی است که ما به آن معتقدیم. این واقعیت که ما خواهان کنترل بیشتر زندگیمان هستیم، باعث شده است باور کنیم زندگی ۱۰۰ درصد تحت کنترل ما است در حالی که اصلا اینطور نیست.

چرا می خواهیم باور کنیم می توانیم همه چیز را کنترل کنیم؟

برخی از دلایل آن به صورت زیر است:

  • ما خودخواه هستیم
  • ما بیش از حد ثروتمندان را ستایش می کنیم
  • ما می خواهیم همه چیز را در کنترل داشته باشیم
  • ما از اینکه کنترل زندگی مان را از دست دهیم می ترسیم
  • ما می خواهیم بدانیم عملکرد جهان چگونه است
  • ما می خواهیم قوانین مشخصی را دنبال کنیم

دلایل بسیار زیاد دیگری وجود دارد که به ما برای باور به قوانین خودمان انگیزه می دهد اما دلایل بالا مهم ترین و قوی ترین آن ها هستند. تحت تاثیر دلایل بالا قوانینی که باعث شادی مان شود ایجاد کرده و به آن ها معتقدیم.

وقتی قوانین به درستی عمل نکنند چه اتفاقی می افتد؟

وقتی قوانینی که برای خود ایجاد کرده ایم درست عمل نکنند بسیاری از ما اعتماد به نفس خود را از دست داده و احساس بدی در مورد خودمان پیدا می کنیم. در این شرایط درحالی که هنگام رو به رو شدن با حوادثی که اتفاق می افتد گیج هستیم بازهم نمی توانیم قبول کنیم که جهان ممکن است از قوانینی متفاوت با قوانین ما پیروی کند.

اگر سایت نوین بینش را کامل دنبال  کنید متوجه می شوید که من طرفدار سخت کوشی و استقامت هستم اما این دو فقط دو قسمت از یک پازل خیلی بزرگ است.

بله سخت کوشی می تواند به موفقیت شما کمک کند اما در مواردی سخت کوشی تنها راهکار برای موفقیت نیست. در مورد هوش نیز همین امر صدق می کند؛ باهوش بودن در بسیاری از موارد شما را به هدف می رساند اما در مواردی نیز نمی تواند برای شما کاری انجام دهد.

باید بدانید که ثروتمند نبودن از ارزش شما کم نمی کند زیرا عوامل متعدد دیگری جدا از آنچه که در باور شما است، مانند سخت کوشی یا باهوش بودن، می توانند بر زندگی شما تاثیرگذار باشند.

به تلاش ادامه دهید و تسلیم نشوید اما بدانید آن سطح از کنترل زندگی را که در فکرتان است هیچ وقت در اختیار نخواهید داشت.

شاهین زند – محقق و پژوهشگر

نوین بینش یک سایت پزشکی پیچیده یا یک دائره المعارف آنلاین و خسته کننده نیست؛ در حقیقت مرجعی است که شما می توانید هر گونه اطلاعاتی را به صورت خلاصه، مختصر و مفید بدست آورید که به زبانی ساده نوشته شده است. کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم توسط سایت نوین بینش منتشر شده است. این کتاب شانس شما را برای عاشق کردن هر شخصی به شکل قابل توجهی افزایش می دهد و در صورت عدم رضایت هزینه ی پرداختی به شما برگشت داده می شود. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

۵ حرکت من برای کسب درآمد اینترنتی

دلایل شکست افراد باهوش در کسب و کار

چگونه ثروتمند شویم

ثروتمندترین های دنیا

چرا من ثروتمند نیستم

هنر ثروتمند شدن در ۵ سال

آیا ثروتمندان از زندگی خود راضی هستند

شما احتمالا با جستجوی یکی از عبارت های زیر به این مقاله رسیده اید:

افراد باهوش چگونه اند ؟. مشکلات افراد باهوش. ظاهر افراد باهوش. چهره افراد باهوش.