بلند پروازی در زندگی

بلند پروازی خوب است

بلند پروازی یکی از صفات شناخته شده در سطح جهان است. مردان بلند پرواز معمولا برای زنان جذاب تر به نظر می رسند زیرا می توانند در کنار آن ها آینده ای امن و مطمئن داشته باشند ( حداقل از نظر زنان اینگونه است ) (نگاه کنید به زنان جذب چه مردانی می شوند)

بلند پروازی دوستان و طرفداران زیادی برای شما به همراه خواهد داشت زیرا دستیابی مداوم شما به اهداف و خواسته ها دیگران را تحت تاثیر قرار می دهد.

اما بلند پروازی همیشه هم خوب نیست.

بلند پروازی هم می تواند ریشه ی هدف و موفقیت های بزرگ و هم می تواند ریشه ی تردید به خود و احساس نا امنی در زندگی باشد.

وقتی بلندپروازی اشتباه است

گاهی اوقات افراد بلند پروازی می خواهند به خود ثابت کنند می توانند به یک هدف خاص برسند. اگرچه این اصلا بد نیست اما می تواند بازتابی از شک و تردید این فرد نسبت به خود باشد.

زمانی که منبع بلندپروازی خوشحال کردن دیگران و یا ثابت کردن ارزش خود به دیگران باشد، این بلند پروازی اشتباه است. البته این نوع بلند پروازی هم بد نیست اما وسواس شما را نسبت به طرز فکر دیگران نشان می دهد. (نگاه کنید به اهمیت دادن به فکر دیگران)

در هر دو مورد هدف از بلند پروازی رسیدن به خواسته ها و پیشرفت در زندگی نیست، بلکه هدف آن ثابت کردن ارزش و لیاقت خود به دیگران است. اگر بلند پروازی در شما به این شکل باشد باید خیلی زود بر تقویت اعتماد به نفس خود کار کنید تا نظرات دیگران بر شما تاثیری نداشته باشند.

وقتی بلند پروازی زندگی شما را سیاه کند

در بسیاری از موارد بلند پروازی می تواند زندگی را برای فرد غیر قابل تحمل کند. وقتی بلند پروازی بیش از حد باشد زندگی برای فرد تحمل ناپذیر شده و فرد افسرده می شود.

هیچ اشکالی ندارد خواسته هایتان بیشتر از دیگران باشد اما اگر این اشتیاق شما را از لذت بردن در زندگی منع کند تاثیر منفی دارد و خوب نیست. در همه ی مقالات من از خواننده ها می خواهم که از اهدافشان دست نکشند و تسلیم نشوند، اما نباید اجازه دهید بلندپروازی زندگی تان را خراب کند.

درست ترین کار در این مورد این است که بین بلندپروازی و لذت بردن از زندگی یک تعادل مناسب برقرار کنید.

بلند پروازی واقعی

بهترین نوع بلند پروازی زمانی است که منبع آن اشتیاق برای تحقق بخشیدن به اهداف و رسیدن به آرزوها باشد.

هدف برای ایجاد یک تغییر بزرگ در جهان بهترین نوع بلند پروازی است زیرا به شک و تردید نسبت به خود یا نگرانی در مورد نظر دیگران متصل نیست.

در نهایت بلند پروازی همیشه یک ویژگی خوب است حتی اگر منبع آن شک و تردید نسبت به خود یا احساس نا امنی باشد. مهم است که درک درستی از هدف بلند پروازی داشته باشید تا بدانید آیا در مسیر درستی قرار گرفته اید یا فقط می خواهید چیزی را به دیگران ثابت کنید.

با این حال در تمام این موارد اگر شما یک فرد بلند پرواز هستید، بدون اهمیت به اینکه دلیل بلند پروازی تان چه می تواند باشد، از فردی که بلند پرواز نیست بهتر عمل خواهید کرد.

شاهین زند – محقق و پژوهشگر

نوین بینش یک سایت پزشکی پیچیده یا یک دائره المعارف آنلاین و خسته کننده نیست؛ در حقیقت مرجعی است که شما می توانید هر گونه اطلاعاتی را به صورت خلاصه، مختصر و مفید بدست آورید که به زبانی ساده نوشته شده است. سایت نوین بینش یک سایت پژوهشی است که در زمینه روانشناسی تجاری، مدیریت، روانشناسی عشق، کارآفرینی و موفقیت فعالیت می کند. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

۵ مرحله برای کسب درآمد مطمئن از اینترنت

چگونه به خواسته هایم برسم

گام های رسیدن به هدف

راه رسیدن به آرزوها

چگونه میلیاردر شوید

موانع رسیدن به هدف

گام های رسیدن به هدف

شما احتمالا با جستجوی یکی از عبارت های زیر به این مقاله رسیده اید:

بلند پروازی روانشناسی. متن بلند پروازی. شعر بلند پروازی. معنی بلند پرواز