http://novinbinesh.com/?p=3471&preview=true

راهنمای جامع عاشق کردن و جذب دیگران

این مقاله با هدف ایجاد روابط موفق با هدف ازدواج نوشته شده است. اگر با هدفی غیر از مورد ذکر شده از تکنیک ها و دستورالعمل های این مقاله استفاده کنید، نگارنده به هیچ وجه مسئولیت مشکلاتی که ممکن است با آن رو به رو شوید را به عهده نخواهد گرفت. البته مطمئن هستم هدف شما نیز همچون هدف سایت نوین بینش ایجاد روابط بلند مدت و پایدار است. پس از تکینک ها و آموزه های این مقاله به درستی و با هدفی خوب استفاده کنید.

در این مقاله و مقاله ی های مرتبط بعدی که در همین مطلب به انها اشاره خواهیم کرد می خواهیم روش های و راه هایی را آموزش دهیم که در جذب و عاشق کرن دیگران کاربرد فراوان دارند. قبل از هر چیز باید اشاره کنم که تفاوتی اساسی بین ” عاشق کردن” و “جذب دیگران” وجود دارد. اول اجازه دهید این دو مقوله را به صورت مجزا تعریف کنیم.

جذب کردن در روابط بین فردی به معنای وجود پتانسیل عاشق شدن و انگیزه برای ایجاد ارتباط است. به عبارت دیگر اگر شما بتوانید پسر یا دختری را به خود جذب کنید در واقع توانسته اید در وی انگیزه ای جهت ایجاد ارتباط با خود به وجود بیاورید. در این شرایط می توانیم اینگونه بگوییم که پتانسیل اینکه شخص مورد نظرتان عاشق تان شود نیز در شما وجود دارد.

اما عاشق کردن به مرحله ی بعد از جذب مربوط می شود. عاشق کردن به معنای ایجاد احساس علاقه و تمایل احساسی به ادامه ی برقراری ارتباط است.  وقتی فردی به شما جذب شود اکنون این فرصت برای شما فراهم می شود که مرد یا زن مورد علاقه ی خود را عاشق خود کنید و رابطه ی خود را پایدار کنید.

همانطور که اکنون خودتان نیز حدس زده اید برای عاشق کردن دیگران قبل از هر چیز باید فرد مورد نظر را به خود جذب کنید اما برای اینکار باید شرایط و موقعیت های مختلف را در نظر داشته باشید. هر زمان که قصد جذب کرد پسر یا دختری را داشتید باید به این سه نکته که شامل انگیزه و هدف، مکان و زمان، شخصیت و جنسیت است توجه داشته باشید.

وقتی با در نظر گرفتن این سه نکته شخص مورد نظرتان را به خود جذب کردید نوبت عاشق کردن او می رسد. در بحث عاشق کردن نیز مجدد باید به همین سه اصل یعنی انگیزه و هدف، مکان و زمان، شخصیت و جنسیت توجه کنید. در ادامه با مشخص کردن هر یک از این سه مورد به شما توضیح می دهیم دقیقا در هر شرایط و موقعیتی باید به چه شکل برای جذب و عاشق کردن دیگران اقدام کنید.

شخصیت و جنسیت

این مقاله هم برای دختران و هم برای پسران نوشته شده است. در نتیجه باید قبل از هر چیز توجه داشته باشید که جنسیت در جذب و عاشق کردن دیگران اهمیت بسزایی دارد. نحوه ی عاشق کردن و جذب پسران و دختران با یکدیگر متفاوت است و به همین دلیل نمی توان یک قانون کلی را برای جذب و عاشق کردن هر دو جنسیت ارائه داد. غیر از موضوع جنسیت، تیپ شخصیت و نحوه ی رفتار با هر تیپ شخصیت نیز اهمیت دارد. در مقالات زیر بیشتر در این باره توضیح داده شده است.

 1. عاشق کردن پسران مغرور
 2. جذب پسر مورد علاقه برای ازدواج
 3. راه های جذب دختر مورد علاقه
 4. نحوه ی برخورد با افراد درونگرا
 5. نحوه ی برخورد با افراد برونگرا

 

انگیزه و هدف

هدف شما از جذب و عاشق کردن چیست؟ آیا در مصاحبه ی شغلی می خواهید فردی را به خود جذب کنید و یا هدف شما جذب فردی برای یک سرمایه گذاری است. ایا می خواهیم مشتریان خود را عاشق محصول خود کنید یا فقط انگیزه ی شما ایجاد یک رابطه ی عاطفی و دوستی است؟ و یا قصد ازدواج دارید؟ انگیزه ها و اهداف بسیاری برای جذب و عاشق کردن دیگران می تواند وجود داشته باشید اما این مقاله برای افرادی نوشته شده است که انگیزه و هدف آنان از جذب و عاشق کردن ازدواج است و یا قصد دارند با ایجاد روابط سالم دوستی های خود را بین هم جنس های خود افزایش داده و روابط اجتماعی بهتری داشته باشند. مقالات زیر برای افرادی نوشته شده است که قصد آنان جذب و عاشق کردن پسر یا دختری خاص به منظور ازدواج است.

 1. چگونه رابطه ی دوستی را به ازدواج ختم کنیم
 2. چگونه همسر دلخواه خود را بیابم
 3. جذب مرد مناسب برای ازدواج
 4. راه های جذب خواستگار

 

مکان و زمان

مکان و زمانی که شما برای عاشق کردن فردی خاص در نظر می گیرید اهمیت بسیار زیادی دارد. مثلا شما در محیط کاری می خواهیم فردی را به خود جذب کنید و یا در دانشگاه؟ ایا مکانی که عشق خود را در آن ملاقات می کنید خیابان و محله است و یا سر کلاس در دانشگاه؟ آیا مدت زمانی ملاقات های شما کوتاه است و یا اصلا به جز اولین باری که با فردی خاص ملاقات کرده اید دیگر امکان ملاقات ندارید؟ در ادامه به مقالات اشاره می کنم که به شما برای رسیدن به این هدف کمک خواهد کرد.

 1. جذب پسران در دانشگاه
 2. چگونه همیشه روابط اجتماعی موفقی داشته باشیم
 3. عشق در شبکات مجازی

 

سایت نوین بینش برای افرادی که قصد سوء استفاده از این مطالب را دارند نوشته نشده است پس اگر هدف شما سوءاستفاده از دیگران است لطفا از این سایت خارج شوید. سایت نویت بینش یک سایت پزشکی یا یک دائره المعارف خسته کننده نیست بلکه مرجعی روانشناختی و علمی است که به شما کمک می کند درک بهتری از خود و دیگران بدست آورید و از این آگاهی برای بهبود روابط و مهارت های ارتباطی و به صورت کلی جهت ارتقای کیفیت زندگی خود استفاده کنید. به یاد داشته باشید بزرگترین صلاح شما دانش شما است.

شاهین زند – محقق و پژوهشگر.

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

۴ مرحله عشق در قانون جذب

مثال برای عاشق کردن دیگران

چگونه کسی را که دوست داریم عاشق خود کنیم: ۴ کانال ارتباطی عشق

چگونه دیگران را وادار کنیم عاشق ما شوند

چگونه دیگران را عاشق خود کنیم – بر اساس روانشناسی عشق

۴ حرکت ساده برای برگرداندن عشق از دست رفته

ترمیم روابط عاشقانه