راههای رسیدن به هدف در زندگی

راههای رسیدن به هدف در زندگی

چگونه می توانیم به خواسته هایمان برسیم

چگونه می توانید در زندگی به خواسته های خود برسید؟

آیا برای تحقق بخشیدن به رویاها راه و روش خاصی وجود دارد؟

اجازه دهید قبل از اینکه به سوالات بالا پاسخ دهم داستان یک مرد ۶۵ ساله را برای شما تعریف کنم.

این مرد قصد داشت دستور پخت غذای مخصوص به خود را به رستوران های مختلف معرفی کند. اما هیچ کدام از رستوران های شهری که در آن زندگی می کرد علاقه ای به خرید دستورالعمل غذایی او نشان ندادند.

او تسلیم نشد و برای فروش دستورالعمل غذایی خود به شهر دیگری سفر کرد و دستورالعمل را به تمام رستوران های آن شهر معرفی کرد. اما بازهم با بی توجهی صاحبین رستوران ها رو به رو شد و به شهر دیگری مسافرت کرد.

تصور کنید شما یک فرد ۶۵ ساله هستید و برای فروش دستورالعمل غذایی خود به شهرهای مختلف سفر می کنید و هربار و هربار با مخالفت رستوران ها رو به رو می شوید!

این مرد ۶۵ ساله به ۶ شهر مختلف سفر کرد و دستورالعمل غذایی مخصوص به خود را به همه ی رستوران های این ۶ شهر معرفی کرد تا بالاخره توانست آن را به یکی از این رستوران ها بفروشد.

این دستورالعمل غذایی در مدت کوتاهی تبدیل به یک نام تجاری به نام مرغ سرخ شده ی کنتاکی شد!

بله این داستان هارلند ساندرز، بنیان گذار مرغ سرخ شده ی کنتاکی شد که با تسلیم نشدن موفق شد به آنچه که در زندگی می خواست برسد.

راه رسیدن به اهداف و خواسته ها در زندگی

از داستان هارلند ساندرز چه درسی گرفتید؟

مهم ترین درس هایی که می توان از داستان او گرفت به شرح زیر است:

  1. هیچ وقت دیر نیست: هارلند ساندرز وقتی شروع به سفر کردن برای تحقق بخشیدن به ایده ی خود کرد ۶۵ سال سن داشت. سن فقط یک عدد است و اگر در مورد رسیدن به خواسته هایتان جدی باشید دیگر مهم نیست چندسال از زندگی شما گذشته است.

 

  1. مهم نیست دیگران چندبار شما را رد می کنند، به خودت ایمان داشته باش: هیچ وقت انتظار نداشته باشید ایده هایتان همان ابتدای کار مورد استقبال دیگران قرار بگیرد. فرض کنید ۱۰۰۰ بار توسط دیگران رد می شوید. باز هم ادامه می دهید؟ اگر جواب شما بله است پس قطعا به خواسته هایتان می رسید اما اگر خیر است هیچ گاه به چیزی که می خواهید دست پیدا نمی کنید. (نگاه کنید به ۵ راهکار ساده برای رسیدن به خودباوری)

 

  1. تنها افراد تغییر پذیر موفق می شوند: هربار که دستورالعمل غذایی هارلند ساندرز مورد توجه واقع نشد او به شهر دیگری سفر کرد تا بالاخره توانست آن را بفروشد. هرچقدر در مسیر رسیدن به خواسته هایتان تغییر پذیر و انعطاف پذیر تر باشید شانس موفقیت شما بیشتر خواهد بود.

 

آیا رسیدن به آرزوها آسان است؟

راه رسیدن به آرزوها آسان نیست، اما اگر در مقابل رد شدن ها سر خم نکنید، به خودتان اطمینان داشته باشید و تسلیم نشوید، آرزوهایتان ۱۰۰ درصد ممکن و قابل اجرا خواهند بود.

داستان سرهنگ هارلند ساندرز می تواند برای همه ی افراد تکرار شود. هر فردی می تواند ایده هایش را باور کند و به همه ی کسانی که او را رد می کنند نشان دهد که کاملا در مورد او اشتباه می کردند.

برای رسیدن به خواسته هایتان باید مثبت فکر کنید و کاری که انجام می دهید را باور داشته باشید. (نگاه کنید به چگونه مثبت فکر کنیم)

 

شاهین زند – محقق و پژوهشگر.

سایت نوین بینش یک سایت پیچیده و یا دائره المعارف خسته کننده نیست بلکه مرجعی است که  به شما کمک می کند هر گونه اطلاعاتی را به صورت خلاصه، مختصر و مفید بدست آورید. نوین بینش بزرگترین  مرجع در مورد روانشناسی عشق در بین سایت های فارسی زبان می باشد. برای اطمینان بیشتر از این موضوع به بخش روانشناسی عشق مراجعه کنید. کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم  در سایت نوین بینش منتشر شده است. با این کتاب هر شخصی را عاشق خود کنید و یا هزینه ی پرداختی  را پس بگیرید. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

راه رسیدن به آرزوها

راه های رسیدن به موفقیت چیست

برای رسیدن به موفقیت چه باید کرد

گام های رسیدن به هدف

مقابله با مشکلات و دشواری ها