کنار آمدن با جدایی ساده تر از تصور شماست! اگر راهنمایی های خاصی را به طور کامل و دقیق دنبال کنید با فراموش کردن عشق قبلی خود حتی اگر هر روز در محل کار یا دانشگاه با او برخورد داشته باشید مشکلی برای شما به وجود نمی آورد.

مردم معمولا برای فراموش کردن و کنار آمدن با شکست عشقی زمان خیلی زیادی نیاز دارند زیرا یا نمی دانند برای فراموشی چه کاری انجام دهند و یا با وجود اینکه از راه حل مشکلشان آگاه هستند هیچ زمینه و نظمی برای انجام آن ندارند.

اگر با عشق قبلی خود به طور مداوم رو به رو می شوید رهنمود های زیر می توانند شما را در فراموش کردن او یاری کنند:

چگونه معشوق خود را فراموش کنید

بعد از جدایی معمولا سوالاتی مانند “از این به بعد چه کسی به من توجه می کند؟” یا “چه کسی هنگام ناراحتی ها و مشکلات در کنار من خواهد بود؟” از خود می پرسید. در نتیجه سعی می کنید به هر شیوه ای که ممکن است عشق خود را به رابطه بازگردانید.

این مسئله بسیار طبیعی است. اما اگر بتوانید تنها چند روز پس از جدایی از به یاد آوردن او خودداری کرده و به خودتان یادآوری کنید که  این رابطه دیگر پایان یافته است، تحمل جدایی و کنار آمدن با آن بسیار آسان تر خواهد بود.

اما مردم معمولا خلاف آنچه که گفته شد عمل می کنند و به همین دلیل تحمل جدایی برای آن ها دشوار به نظر می رسد. اقدامات زیر باعث می شود تحمل شکست عشقی و کنار آمدن با آن روز به روز برای شما دشوار تر جلوه کند:

  • برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه با باورهای رسانه ای نادرست و ترانه های غمگین باعث می شود ذهنتان را متقاعد کنید که هیچ راه برگشتی برای شما وجود ندارد. تحقیقات نشان د اده است کسانی که به چنین ترانه هایی گوش می کنند برای فراموش کردن شکست عاطفی خود به مدت زمان بیشتری نسبت به دیگران نیاز خواهند داشت. (نگاه کنید به برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه)
  • رفتن به مکان های مشترک گذشته و خاطره انگیز امید به بازگشت را در دل و ذهن شما زنده کرده و تا زمانی که به رابطه تان امیدوار باشید هیچ چیز نمی تواند تحمل شکست عشقی را برای شما آسان و سریع سازد.
  • تجسم و رویاپردازی درباره ی عشق از دست رفته تان یکی دیگر از روش های موثر در برنامه ریزیی ضمیر ناخودآگاه می باشد. مثلا اگر قبل از خوردن غذا ابتدا آن را در ذهن خود تصور کنید گرسنه خواهید شد یا اگر تصور کنید توانایی صحبت کردن در یک همایش را ندارید هیچ گاه نمی توانید سخنران خوبی باشید.پس اگر همیشه در مورد زندگی با عشق قبلی خود رویاپردازی کنید هیچ وقت او را فراموش نخواهید کرد.
  • التماس و چانه زنی، انتظار برای تماس او و بازدید از شبکه های اجتماعی شما را از فراموش کردن عشق از دست رفته تان باز می دارند. برای کنار آمدن با شکست عشقی باید ذهنتان تمام شدن این رابطه را بپذیزد اما این اقدامات امید را در ذهن شما زنده کرده و امید هیچ گاه اجازه ی پذیرفتن این موضوع را به شما نمی دهد.
  • باورهای نادرستی مانند باور به منحصر به فرد بودن یک شخص یا نیمه ی گمشده باعث می شود تصور کنید هیچ کس را مانند او نخواهید یافت. در صورتی که این باورها فقط فریب ذهن شما توسط رسانه ها بوده و هیچ کدام واقعیت ندارند. در واقع باید بگویم افراد زیادی در دنیا هستند که می توانید در کنار آن ها رابطه ی خوب و حتی بهتر از رابطه ی قبلی تان را تجربه کنید.

هر روز او را می بینم!

اگر هر روز با عشق قبلی خود در دانشگاه یا محل کار رو به رو می شوید تا زمانی که رابطه تان را تمام شده بدانید این موضوع مسئله ی مهمی نخواهد بود. اگر جستجو برای او ، رفتن به مکان های خاطره انگیزتان  و گوش دادن به ترانه های غم انگیز را متوقف کنید دیدن او در دانشگاه یا محل کار هیچ مشکلی برای شما به وجود نمی آورد.

رو به رو شدن با عشق قبلی تان حتی می تواند تا حدودی به درمان افسردگی شکست عشقی کمک کند. هر چقدر بیشتر با دیدن او  ضمیر ناخودآگاه خود را متقاعد کنید که رابطه تان تمام شده است پذیرفتن حقیقت برای شما آسان تر خواهد بود. برعکس این موضوع نیز صادق است؛ اگر هربار به هنگام رویارویی با او رویای بازگشت به رابطه تان را در ذهن خود پرورش دهید هیچ وقت نمی توانید  شکست عشقی را پذیرفته و از آن عبور کنید.

 

شاهین زند – محقق و پژوهشگر.

سایت نوین بینش یک سایت پیچیده و یا دائره المعارف خسته کننده نیست بلکه مرجعی است که  به شما کمک می کند هر گونه اطلاعاتی را به صورت خلاصه، مختصر و مفید بدست آورید. نوین بینش بزرگترین  مرجع در مورد روانشناسی عشق در بین سایت های فارسی زبان می باشد. برای اطمینان بیشتر از این موضوع به بخش روانشناسی عشق مراجعه کنید. کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم  در سایت نوین بینش منتشر شده است. با این کتاب هر شخصی را عاشق خود کنید و یا هزینه ی پرداختی  را پس بگیرید. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

مشاوره شکست عشقی

شکست عشقی در مردان و زنان

فراموش کردن عشق قدیمی

درمان شکست عاطفی