نظریه ی تایید اجتماعی/Social proof theory

همه دوستش دارند، پس باید با ارزش باشد

 در یک آزمون ثابت شده که جذابیت شناخته شده ی یک مرد وقتی افزایش پیدا می کند که دیگر زنان به او لبخند بزنند. این بدین معنی است که اگر خانمی احساس کند تقاضای زیادی برای یک مرد وجود دارد بدون شک او را جذاب تر قلمداد می کند!!

این موضوع فقط در مرد روابط صدق نمی کند بلکه همه ی جنبه های زندگی را در بر می گیرد. وقتی شخصی یا چیزی مورد تایید و توجه ی گروهی بزرگی از افراد قرار بگیرد، اهمیت شناخته ی شده آن افزایش پیدا می کند.

قاروق رضوان در بخش اقتصاد و عشق در کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم توضیح می دهد اگر به عشق خود ثابت کنید که خانم های دیگر به شما علاقه دارند باعث می شوید طرف مقابلتان به شما علاقه مند تر شده و شما را جذاب تر تصور کند.

نظریه ی تایید اجتماعی

نظریه ی تایید اجتماعی می گوید وقتی شخصی با رفتار و اقدامات صحیح آشنا نباشد، به دنبال افراد دیگر رفته یا سعی می کند از آنان راهنمایی بگیرد.

همانطور که می توان از این نظریه با اهداف خوب استفاده کرد اما همچنان خطرناک است زیرا بدین معنا است که افراد معروف روز به روز معروف تر می شوند و کسانی که توجه ی لازم به آنها نمی شود در همین حالت باقی خواهند ماند مگر اینکه کار خارق العاده ای انجام دهند.

از نظریه ی تایید اجتماعی استفاده کنید

این موضوع ما را به نکته ی مهم دیگری می رساند. در سایت نوین بینش همیشه بر این واقعیت تاکید شده است که اهمیت بیش از حد به طرز تفکر دیگران نشانه ای از عدم اعتماد به نفس است اما اگر به صورت خودآگاهانه برای استفاده از نظریه ی تایید اجتماعی بخواهید روی تفکر دیگران کار کنید، کار بسیار درستی انجام داده اید.

اگر دیگران از شما خوششان نمی آید یا به چیزی که شما دوست دارید علاقه ای نشان نمی دهند نباید اهمیت دهید اما اگر این تایید از سوی دیگران باعث توجهات بیشتر به شما می شود اجازه دهید همه ی دنیا متوجه ی این توجه بشوند زیرا باعث می شود اعتبار بیشتری به دست آورید.

اگر همه به شما علاقه دارند پس اجازه بدید دیگران این موضوع را متوجه شوند. اگر دست آورد بزرگی بدست آورده اید اجازه دهید دوستانتان بدانند و اگر بین دختران محبوبیت دارید ممطئن شوید همسر یا شریک دلدادگی تان از این موضوع آگاه می شود زیرا باعث می شود بیشتر به شما جذب شود.

شاهین زند – محقق و پژوهشگر.

مطالب موجود در سایت نوین بینش کاملا اختصاصی بوده و در هیچ سایت وبلاگ دیگری وجود ندارند غیر از اینکه از سایت نوین بینش کپی شده باشند. آخرین و جدید ترین مطالب روانشناسی را می توایند در صحفه ی اول ( خانه) مشاهده کنید. همه مطالب این سایت بر اساس تحقیقات و پژوهش های نویسنده ی سایت صورت گرفته و کاملا در زندگی واقعی موثر می باشد. کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم توسط سایت نوین بینش منتشر شده است. این کتاب به شما کمک می کند دیگران را شدیدا به خود علاقه مند و وابسته کنید و یا هزینه ی پرداختی را به شما باز می گرداند. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

می خواهید بیشتر بدانید؟

چگونه کسی را که دوست داریم به خود جذب کنیم

جذابیت بین فردی چیست

چگونه یک تصویر مثبت از خود نشان دهیم

چگونه موقعیت خود را در ذهن دیگران تثبیت کنیم

چگونه می توانم شخصی را در کوتاه ترین زمان ممکن عاشق کنم

معرفی کتاب

1555 - Copy