چگونه به ضمیر ناخودآگاه دیگران نفوذ کنیم

آیا انسان ها منطقی هستند

آیا می توانید ذهن شخصی را به سادگی بازیچه ی دست خود قرار دهید؟

بله بدون شک می توانید. اما اول باید مطلب زیر را مطالعه کنید

یک مصرف کننده ی سیگار شاید فاصله ی بین ۴ یا ۵ فروشگاه را برای رسیدن به برند مورد علاقه اش طی کند. برای چنین افرادی خیلی عجیب نیست که برای گرفتن وینستون و نه هر سیگار دیگری مسافت طولانی تری را طی کنند.

یک آزمایش جالب بر روی مصرف کنندگان سیگار که به صورت مرتب سیگار می کشیدند انجام شد. چند نخ سیگار از برند های مختلف به آزمودنی ها داده شد و از آنها درخواست شد تا برند مورد علاقه ی خود را تشخیص دهند. واقعیت تکان دهنده این بود که تقریبا ۷۰% از مصرف کنندگان سیگار توانستند برند مورد علاقه ی خود را تشخیص دهند.

نتیجه ی خطرناکی که از این موضوع می توان گرفت این است که مردم یک برند خاص را به دلیل بهتر بودن آن تهیه نمی کنند بلکه این کار را انجام می دهند به دلیل اینکه آن برند به شکلی مورد پسند ضمیر ناخودآگاهشان است.

پیوند انسان ها به یک برند یا یک شخص، معمولا به صورت ناخودآگاه است. این موضوع نشان می دهد شخصی که قصد دارد به ذهن دیگران نفوذ کند و آنها را اغوا کند تنها لازم است بر روی بازیچه قرار دادن ضمیر ناخودآگاه دیگران تمرکز کند.

چرا بسیاری از مردم به یک برند خاص علاقه مند می شوند

بر اساس تحقیقات بیشتر، این موضوع اثبات شده که مصرف کنندگان سیگار به برندی علاقه مند می شوند که نشان دهنده ی شخصیت آنان باشد. به عبارت دیگر، سیگاری ها یک برند خاص را به دلیل بهتر بودن آن تهیه نمی کنند بلکه به این دلیل آن برند را می خرند که به آنها کمک می کند هویت روانشناختی خود را به شکلی بهتر بیان کنند.

بعضی مصرف کنندگان سیگار دوست دارند به نظر دیگران بهترین باشند و به همین دلیل به برندهایی جذب می شوند که به آنها کمک کند آن تصویر عمومی را از خود نشان دهند مثلا با انتخاب سیگار های گران قیمت. بعضی سیگاری ها دوس دارند به نظر خاص و استثنایی باشند و به همین دلیل ممکن است سیگار هایی را انتخاب کنند که کمیاب بوده و معمولا دیگران آن را مصرف نمی کنند.

هر شخصی آرزوها و نیاز های خاصی دارد اما چون بیشتر ما دقیقا آن هویتی که آرزو داریم را بدست نمی آوریم، معمولا از محصولات خاصی استفاده می کنیم تا این هویت را بهبود داده و بیشتر در معرض نمایش دیگران قرار دهیم.

بیشتر مواقع دلیل خرید ماشین برای ما این است که یک ماشین تصویر اجتماعی خوبی برای ما به نمایش می گذارد. اگر همه ی انسان ها از یکدیگر جدا شوند، ارجعیت آنان نسبت به یک برند خاص نیز کاملا تغییر می کند.

چگونه به ضمیر ناخودآگاه دیگران نفوذ کنیم

اولین قدم برای نفوذ به ذهن یک فرد این است که او را کاملا بشناسیم. شرکت ها و کمپانی های بزرگ هزینه های هنگفتی را صرف تحقیقات بر روی این موضوع می کنند که مشتری هایشان را بهتر بشناسند و در نتیجه فروش بیشتری بدست بیاورند.

اگر می خواهید به ذهن فردی نفوذ کنید شما نیز باید دقیقا همین کار را انجام دهید. فرض کنید می دانید فردی خود را بسیار عالی تصور می کند زیرا به مطالعات بسیاری که داشته است افتخار می کند. فقط کافی است در مقابل چنین شخصی یک کتاب در دست بگیرید سپس وی به صورت ناخودآگاه این برداشت را از حرکت شما می کند که شما نیز عالی هستید.

در کارگاه های آموزش ان ال پی همیشه تاکید کرده ام که آسان ترین راه برای بازیچه قرار دادن ذهن دیگران این است که بدانید چگونه نشانه های خاصی را به ضمیر ناخودآگاه دیگران ارسال کنید.

پیام های زیادی برای من ارسال می شود که از من در خواست می کنند تا بیشتر در مورد شناخت شخصیت، نیاز ها و آرزوهای دیگران توضیح بدهم. برای رسیدن به این هدف دو مرحله را باید طی کنید.

  1. در مورد روانشناسی مطالعات بیشتری داشته باشید ( خوشبختانه هر اطلاعاتی که نیاز دارید در سایت نوین بینش موجود است)
  2. فقط کافی است رفتار دیگران را به دقت مشاهده کرده و پست های آنان را در شبکات اجتماعی زیر نظر داشته باشید.

بعد از مدت کوتاهی خواهید توانست وارد ذهن طرف مقابلتان شوید و در مورد اهداف ناخودآگاهش اطلاعات بیشتری کسب کنید. وقتی موفق شوید این کار را انجام دهید می توانید علائم و نشانه های غیر مستقیمی را به آن شخص ارسال کنید که فقط ضمیر ناخودآگاه متوجه ی آن می شود در نتیجه بر تصمیمات وی تاثیر خواهید گذاشت.

نوشته ی شاهین زند – محقق و پژوهشگر.

سایت  نوین بینش به شما کمک می کند هر گونه اطلاعاتی را به صورت خلاصه، مختصر و مفید بدست آورید که به زبانی ساده نوشته شده است. کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم توسط سایت نوین بینش منتشر شده است. با این کتاب هر شخصی را عاشق خود کنید و یا هزینه ی پرداختی برای کتاب را پس بگیرید. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

چگونه می توانیم با تمرکز کردن به چیزی که می خواهیم برسیم

قوانین حاکم بر ضمیر ناخودآگاه

چگونه دیگران را هیپنوتیزم کنیم

نظریه های شخصیت و انواع مختلف آن

واقعیت در مورد تکنیک های NLP برای برگرداندن عشق

شناخت شخصیت از طریق چهره

می خواهم بدانم چگونه می توانم شخصی را در کوتاه ترین زمان ممکن عاشق کنم

معرفی کتاب

1555 - Copy