چه چیزی باعث دلبستگی بیش از حد می شود؟ آیا می توان این دلبستگی را از بین برد؟

چرا بعضی افراد وقتی چیزی را از دست می دهند بسیار ناراحت شده و برای بعضی دیگر اصلا مهم نیست؟

چرا بعضی افراد دلبستگی خاصی به بعضی چیزها پیدا می کنند درحالی که بعضی دیگر به راحتی می توانند از دست دادن آن ها را بپذیرند؟

در مقاله ی چگونه فردی قوی باشیم توضیح دادم هرچه بیشتر به چیزی نیازمند باشید بیشتر به آن وابسته می شوید و در نتیجه ضعیف تر خواهید شد.

قوی ترین افراد کسانی هستند که هیچ چیزی برای از دست دادن ندارند.

بنابراین چگونه می توان وابستگی را از بین برد؟

درمان وابستگی شدید

قبل از هرچیز باید بدانید وابستگی شدید چرا اتفاق می افتد.

دلایل ایجاد وابستگی:

باور به اینکه هیچ مورد جایگزینی وجود نداشته باشد: اگر فردی به چیزی بیش از حد وابسته باشد به احتمال زیاد تصور می کند هیچ مورد جایگزینی برای آن نخواهد بود.

درماندگی و بدبینی: هرچقدر بیشتر درمانده و ناتوان باشید وابستگی شما به چیزهایی که دارید بیشتر می شود. افرادی که باور داشته باشند به خواسته هایشان می رسند هیچ وقت به چیزی وابسته نمی شوند.

این دو مورد رایج ترین دلایل ایجاد وابستگی هستند. (نگاه کنید به با نابودی باورهای غلط استعدادهای پنهان خود را آزاد کنید)

چگونه مانع وابستگی شویم

اگر می خواهید مانع ایجاد وابستگی شدید شوید باید یاد بگیرید راه های مختلف را پیدا کرده و امتحان کنید و اگر راهی که پیدا کردید بسته شد راه دیگری را امتحان کنید.(نگاه کنید به برای رسیدن به موفقیت چه باید کرد)

بسیاری از مردم پس از اینکه یک مسیر را پیش گرفته و به نتیجه ای نرسیدند تصور می کنند هیچ وقت نمی توانند خواسته هایشان را به دست بیاورند و در نتیجه به همان مسیر قبلی خود وابسته می شوند. در صورتی که برای رسیدن به اهداف باید راه های مختلف بسیاری را امتحان کرد.

رهایی از دلبستگی یعنی گریه کردن را کنار گذاشته و برای رسیدن به هدفتان راه دیگری را انتخاب کنید.

اگر در راه اندازی کسب و کار خود شکست خورده اید راه دیگری را انتخاب کنید، اگر کارتان را از دست داده ای شغل دیگری پیدا کنید و اگر شکست عشقی خورده اید فرد بهتری را جایگزین کنید.

اگر باور داشته باشید که برای هر چیزی یک جایگزین وجود دارد دیگر به چیزی وابسته نخواهید بود.

 

شاهین زند – محقق و پژوهشگر.

سایت نوین بینش یک سایت پیچیده و یا دائره المعارف خسته کننده نیست بلکه مرجعی است که  به شما کمک می کند هر گونه اطلاعاتی را به صورت خلاصه، مختصر و مفید بدست آورید. نوین بینش بزرگترین  مرجع در مورد روانشناسی عشق در بین سایت های فارسی زبان می باشد. برای اطمینان بیشتر از این موضوع به بخش روانشناسی عشق مراجعه کنید. کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم  در سایت نوین بینش منتشر شده است. با این کتاب هر شخصی را عاشق خود کنید و یا هزینه ی پرداختی  را پس بگیرید. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

ترک اعتیاد به عشق

۵ راهکار ساده برای رسیدن به خودباوری

چرا باید تلاش کرد

راهنمایی نهایی برای آرامش اعصاب

راه رسیدن به آرزوها