چگونه با اعتماد به نفس شویم

چگونه با اعتماد به نفس شویم.

قبلا بارها اشاره کرده ام که تمرکز کردن کورکورانه بر دست آوردهایتان نمی تواند باعث ایجاد اعتماد به نفس پایدار در شما شود. زندگی در جریان است و از آنجایی که حوادث گوناگون باعث می شود که پستی و بلندی های گوناگونی را در زندگی تجربه کنیم، اعتماد به نفس شما نیز ممکن است کاهش یا افزایش پیدا کند.

پس چگونه بدون در نظر گرفتن دست آورد های خود می توانیم با اعتماد به نفس شویم؟

تصور کنید هر سال بالاترین نمره ی کلاس را بدست می آورید. آیا برای با اعتماد به نفس شدن باید این موضوع را مدام به یاد خود بیاورید؟ خیر زیرا با این کار اعتماد به نفس خود را بر اساس پایه هایی متزلزل ایجاد خواهید کرد.

روش صحیح در چنین شرایطی برای افزایش اعتماد به نفس نوشتن ویژگی های مثبتی است که باعث شده به آن دست آورد ها برسید. در حالی که دست آورد های شما ممکن است روزی از دست برود، ویژگی های شخصیتی همیشه ثابت باقی می مانند و در نتیجه با تکیه بر این ویژگی ها می توانید اعتماد به نفسی باثبات و پایدار در خود ایجاد کنید.

چگونه نوشتن ویژگی های مثبت می تواند باعث افزایش اعتماد به نفس شما می شود

در مثال قبل به این موضوع اشاره کردم که یادداشت ویژگی های مثبت اهمیتی بیشتری از خود دست آورد های شما دارد. این ویژگی های می تواند شامل هوش، پشتکار، صبر و حوصله ی شما باشد.

نوشتن ویژگی های مثبت خود باعث می شود که به این ویژگی ها در دیگر زمینه های زندگی خود نیز فکر کنید. برای مثال، به جای این که تصور کنید در دیگر زمینه های زندگی خود بازنده هستید، اکنون متوجه می شوید ویژگی های شخصیت بسیاری دارید که می توانید در  زمینه های مختلف از آن استفاده کنید؛ ویژگی هایی مثل هوش و پشتکار.

وقتی با استفاده از الگوی معرفی شده ذهن خود را به کار بیندازید و به ویژگی های مثبت خود فکر کنید، بسیاری از کلماتی که استفاده می کنید اعتماد به نفس شما را افزایش داده و باعث می شود با اعتماد به نفس تر شوید. برای مثال، به جای اینکه به این فکر کنید که به دلیل داشتن نمرات بالا زرنگ هستید، اکنون می توانید به خود یادآوری کنید که به دلیل باهوش بودن خود زرنگ و عالی هستید. در نتیجه هر زمان کلمه ی زرنگ را شنیدید به یاد فوق العاده بودن خود می افتید. این کار تنها اعتماد به نفس شما را افزایش نمی دهد بلکه باعث از بین بردن بدپنداری درونی در شما می شود.

چرا باید ویژگی های خود را یادداشت کنید

ممکن است از خود بپرسید که چرا باید به به جای به یادآوردن این ویژگی ها حتما آن ها را یادداشت کنم.

طبق تحقیقات جدید، ضمیر ناخودآگاه هنگام نوشتن بهترمی تواند اطلاعات را جذب کند. این موضوع به این مفهوم است که یادداشت کردن باعث می شود کلمات تبدیل به اعتقادات استوار و قوی در شما شود.

یک مطالعه ی جالب دیگر نشان داده است افرادی که اهداف خود را یادداشت می کنند نسبت به کسانی که اینکار را انجام نمی دهند بیشتر برای رسیدن به اهداف شان انگیزه پیدا می کنند .

با نوشتن ویژگی های مثبت خود، آنها به سرعت وارد ضمیر ناخودآگاه شما شده و بدون شک باعث افزایش اعتماد به نفس شما می شود.

شاهین زند – محقق و پژوهشگر.

مطالب موجود در سایت نوین بینش کاملا اختصاصی بوده و در هیچ سایت وبلاگ دیگری وجود ندارند غیر از اینکه از سایت نوین بینش کپی شده باشند. آخرین و جدید ترین مطالب روانشناسی را می توایند در صحفه ی اول ( خانه) مشاهده کنید. همه مطالب این سایت بر اساس تحقیقات و پژوهش های نویسنده ی سایت صورت گرفته و کاملا در زندگی واقعی موثر می باشد. کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم توسط سایت نوین بینش منتشر شده است. این کتاب به شما کمک می کند دیگران را به خود علاقه مند و وابسته کنید و یا هزینه ی پرداختی را به شما باز می گرداند. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

می خواهید بیشتر بدانید؟

زبان بدن در وضعیت اعتماد به نفس

چگونه با اعتماد به نفس راه برویم

چرا بعضی افراد شخصیت نمایشی دارند

اعتیاد به روابط عواطفی و عشق

نظریه های شخصیت و انواع مختلف آن

چگونه می توانم شخصی را در کوتاه ترین زمان ممکن عاشق کنم

معرفی کتاب

1555 - Copy