آیا داروهای ضد افسردگی موثرند

آیا داروهای ضد افسردگی موثرند

سرکوب احساسات می تواند باعث انباشته شدن احساسات بد و انفجار ناگهانی آن ها شود.

یکی از مهم ترین دلایل افسردگی سرکوب احساسات، خواسته ها و نیازها است. اگر ضمیر ناخودآگاهتان تلاش کند با ارسال پیام های مختلف به شما نشان دهد چیزی اشتباه است و باید برای آن کاری انجام دهید و شما به آن ها توجه نکنید قطعا افسرده خواهید شد. (نگاه کنید به احساسات ضمیر ناخودآگاه)

امروزه بیشتر روانشناسان برای درمان افسردگی داروهای ضد افسردگی را پیشنهاد می دهند. اما آیا این داروها واقعا موثر و نتیجه بخش هستند؟

سرکوب احساسات با استفاده از داروهای ضد افسردگی

برای پیشگیری از افسردگی باید به درخواست های ذهنی خود پاسخ داده و راهی مناسب برای ابراز احساسات خود پیدا کنید. جامعه به ما یاد داده است که پیام های ذهنی خود را نادیده گرفته و به عنوان یک فرد “قوی” احساسات خود را سرکوب کنیم.

حتی اگر از احساسات خود لذت بده و آن ها را بروز دهید، وقتی با یک روانشناس صحبت بگویید به شما می گوید که رفتارتان طبیعی نیست! البته  نه به صورت مستقیم بلکه با تجویز داروهای ضد افسردگی!

درواقع از دید جامعه و بسیاری از روانشناسان لذت بردن از احساسات و ابراز آن ها امری غیر طبیعی بوده و به همین دلیل است که ضرر داروهای ضد افسردگی از منافع آن ها بسیار بیشتر است.

اگر هدف داروها سرکوب احساسات باشد در آینده نتایج فاجعه آمیزی خواهد داشت.

من به طور کلی با داروهای ضد افسردگی مخالف نیستم، من با روانشناسانی مخالفم که برای درمان افسردگی تنها متکی بر داروهای ضد افسردگی می باشند. برای درمان افسردگی باید از تکنیک روان درمانی استفاده کرد و استفاده از داروهای ضد افسردگی تنها برای برقراری تعادل در فعل و انفعالات شیمیایی مغز و ایجاد احساس بهتر در فرد مجاز است تا اثر روان درمانی بیشتر حس  شود.(نگاه کنید به تکنیک رهاسازی احساسی به جای سرکوب احساس)

افسردگی چگونه درمان می شود

برای مقابله با افسردگی باید به جای نادیده گرفتن پیام های ذهنی خود به شیوه ی درستی به آن ها پاسخ دهید.

اگر فردی در سن ۳۰ سالگی به اهدافش نرسیده باشد و احساس شکست و افسردگی کند دیگر داروهای ضد افسردگی برای او تاثیری نخواهند داشت. او باید برای رسیدن به اهدافش تلاش و برنامه ریزی کند تا بتواند احساس بهتری داشته باشد.

در چنین مواردی استفاده از دارو تنها شرایط را برای شما بدتر خواهد کرد. به طور خلاصه تا زمانی که به پیام های ذهنی تان به طور مناسب پاسخ دهید داروهای ضد افسردگی می توانند درد شما را از بین برده و به بهبود احساسات شما کمک کنند.

 

شاهین زند – محقق و پژوهشگر.

سایت نوین بینش یک سایت پیچیده و یا دائره المعارف خسته کننده نیست بلکه مرجعی است که  به شما کمک می کند هر گونه اطلاعاتی را به صورت خلاصه، مختصر و مفید بدست آورید. نوین بینش بزرگترین  مرجع در مورد روانشناسی عشق در بین سایت های فارسی زبان می باشد. برای اطمینان بیشتر از این موضوع به بخش روانشناسی عشق مراجعه کنید. کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم  در سایت نوین بینش منتشر شده است. با این کتاب هر شخصی را عاشق خود کنید و یا هزینه ی پرداختی  را پس بگیرید. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

چگونه بر احساسات منفی غلبه کنیم؟

درمان سریع افسردگی

راهنمایی نهایی برای آرامش اعصاب

درمان افسردگی شدید بدون دارو

درمان افسردگی شکست عشقی