بازگشت به رابطه تمام شده

بازگشت به رابطه تمام شده

برگرداندن یک رابطه ی تمام شده

این مطلب برگرفته از مقالات بازگشت به رابطه نوشته شاهین زند است. با مطالعه این مقالات یادخواهید گرفت چگونه رابطه تمام شده خود را بازگردانید. اما اول اجازه دهید همانگونه که در مقالات بازگشت به رابطه گفته شده است، بازگشت یک رابطه را تعریف کنیم.

برگرداندن رابطه ی تمام شده یعنی شروع دوباره ی آن رابطه پس از مدت کوتاهی که از جدایی و پایان آن رابطه می گذرد. فردی که بخواهد رابطه ی تمام شده ی خود را دوباره از سر بگیرد معمولا به دنبال جبران شکاف هایی است که بعد از جدایی در زندگی ایجاد می شود.

تلاش برای شروع دوباره ی یک رابطه می تواند حتی قبل از پایان آن رابطه اتفاق بیفتد؛ زمانی که فرد متوجه شود رابطه اش در راستای جدایی قرار گرفته است تمام سعی و تلاش خود را برای ترمیم رابطه به کار خواهد گرفت. در چنین موردی هدف اصلی برای بازگشت به رابطه جلوگیری از تجربه های تلخ و دردهای پس از جدایی می باشد.

نقش اعتیاد عاطفی در برگرداندن یک رابطه ی تمام شده

در بعضی موارد دلیل بازگشت به رابطه ی تمام شده اعتیاد و وابستگی عاطفی به طرف مقابل است. چنین افرادی نیاز دارند همیشه شخصی از آن ها محافظت کند، به او احساس ارزشمندی داده و تنهایی اش را از بین ببرد.

این موارد شاید اهداف خوبی به نظر برسند اما درواقع نشانه های مشخصی از اعتیاد عاطفی محسوب می شوند. اگر تنها به دلیل رهایی از تنهایی یا احساس ارزشمند بودن عاشق فردی شده باشید، این عشق یک عشق واقعی نبوده و فقط راهی برای مقابله با دردها و بهبودی حالات روحی شما می باشد.

می توان گفت یکی از دلایل اصلی تلاش برای بازگشت به رابطه ی تمام شده اعتیاد عاطفی افراد است. شخصی که معتاد به عشق و روابط عاطفی باشد در صورت از دست دادن منبعی که به او احساسات خوبی داده و دردهایش را تسکین بخشیده است، برای برگرداندن دوباره ی او به رابطه سخت تلاش خواهد کرد. در چنین موردی ضمیر ناخودآگاه تلاش می کند تا با ترمیم رابطه احساسات و حالات خوشایند روجی را حفظ کرده و نتیجه چیزی جز یک رابطه ی کوتاه مدت و بی سرانجام نخواهد بود.

تاثیر ارزش خویشتن در برگرداندن عشق قبلی به رابطه

گاهی افراد برای اثبات ارزش و شایستگی خود برای بازگشت مرد یا زن مقابلشان به رابطه تلاش می کنند، به خصوص زمانی که جدایی از طرف آن ها اتفاق نیفتاده باشد. بازگشت عشق قبلی و از سر گرفتن رابطه از نظر آن ها دلیل محکمی بر ارزش دوست داشته شدن می باشد.

تلاش برای اثبات ارزش و شایستگی از طریق برگرداندن یک رابطه ی تمام شده هم در سطح خودآگاه و هم در سطح ناخودآگاه اتفاق می افتد. هنگامی که این تلاش در سطح خودآگاه اتفاق بیفتد شما از هدف خود (احساس ارزشمندی) کاملا آگاه هستید اما در سطح ناخودآگاه تلاش شما بری بازگشت به رابطه ی قبلی تان کاملا ناخواسته و ناخودآگاه اتفاق می افتد و حتی ممکن است طرف مقابلتان منحصر به فرد تر از قبل به نظر برسد.

آیا می خواهید برای رهایی از دردهایتان رابطه ی شکست خورده را ترمیم کنید؟

اگر توانایی مقابله با افسردگی بعد از شکست عشقی را نداشته باشید و احساسات ناخوشایند پس از جدایی و پایان رابطه بر شما غلبه کنند تمایلتان برای بازگشت رابطه بیشتر خواهد شد.

در چنین مواردی هدف اصلی برگرداندن زن یا مرد مورد علاقه تان به رابطه ی تمام شده رهایی از دردهای پس از جدایی می باشد.( نگاه کنید به به راحتی شکست عشقی خود را حل کنید)

پس از پایان رابطه ی عاطفی و جدایی از فرد مورد علاقه تان بی ثباتی احساسی به ویزه در زنان به چشم می خورد. این بی ثباتی می تواند تصمیمات نادرست و به دنبال آن رابطه ای بی نتیجه و کوتاه مدت را به همراه آورد. البته منظور من این نیست که همه روابط ترمیم شده روابطی بی آینده و کوتاه است  اما رابطه ای که بر اساس ثبات احساسی شکل می گیرد قطعا از رابطه ی شکل گرفته بر پایه ی بی ثباتی احساسی ماندگار تر خواهد بود.

توصیه ی من به شما این است که بعد از جدایی کمی صبر و تحمل داشته باشید. حتی اگر احساس کردید میخواهید رابطه ی قبلی تان را دوباره شروع کرده و فرد مورد علاقه تان را به زندگی خود برگردانید بهتر است برای تصمیم گیری زمان بیشتری به خود اختصاص دهید.

وقتی رابطه ی تمام شده ای از سر گرفته شود طرف مقابل شما مانند گذشته رفتار نمی کند به خصوص زمانی که جدایی از جانب او اتفاق افتاده باشد. دلیل این مسئله واضح است؛ معیارهای ضمیر ناخودآگاه این فرد دستخوش تغییراتی شده و دلیل پایان دادن رابطه عدم تطابق شما با معیارهای جدید بوده است. اکنون اگر حتی دوباره به رابطه با شما بازگردد نمی تواند مانند گذشته رفتار کند و این تغییرات رفتاری شما را آزرده خاطر خواهد کرد. زیرا همواره او را با شخصیت گذشته اش مقایسه کرده و قطعا شخصیت جدید در مقابله شخصیت قبلی شکست می خورد. در نتیجه احساسات شما نسبت به این فرد از بین رفته و رابطه دیر یا زود به جدایی دوباره ختم می شود.

اگر توانایی مقابله با اعتیاد عاطفی را در خود پرورش دهید زمانی برای برقراری رابطه ی عاطفی تلاش می کنید که احساسات شما نسبت به طرف مقابل واقعی بوده و هدف شما از ایجاد رابطه از بین رفتن احساسات ناخوشایند یا اثبات ارزش و شایستگی تان به دیگران نباشد. اگر به این دلایل به فکر برگرداندن و ترمیم رابطه ی تمام شده ی خود هستید از نظر من حتی اگر موفق به این کار شوید رابطه ی کوتاه و بی نتیجه ای خواهید داشت. صبر و تحمل داشته باشید، زیرا تنها چیزی که در زندگی برای شما ایحاد مشکل نمی کند صبر کردن است.

همانطور که قبلا هم توضیح دادم با اقداماتی ساده می توانید عشق از دست رفته ی خود را به را بازگردانید اما این مسئله زمانی می تواند نتیجه بخش باشد که کمی صبر کنید، آمادگی لازم را به دست آورید و مهم تر از همه دلیل شما برای از سر گرفتن رابطه با او اعتیاد عاطفی، رهایی از دردها و هیچ کدام از موارد اشاره شده در این مقاله نبوده و عشق واقعی به او باعث تلاش شما باشد.

نوشته ی شاهین زند – محقق و پژوهشگر.

سایت نوین بینش یک سایت پیچیده و یا دائره المعارف خسته کننده نیست بلکه مرجعی است که  به شما کمک می کند هر گونه اطلاعاتی را به صورت خلاصه، مختصر و مفید بدست آورید. نوین بینش بزرگترین مرجع در مورد بازگشت به رابطه و عشق در بین سایت های فارسی زبان می باشد. برای اطمینان بیشتر از این موضوع به بخش بازگشت به رابطه مراجعه کنید. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

چرا باید مردان یا زنان را به چالش بکشیم

راه های برگرداندن عشق از دست رفته

۴ حرکت ساده برای برگرداندن عشق از دست رفته

چگونه تشخیص دهیم یک رابطه جدی است

معذرت خواهی از همسر با ایده لوح سفید