تفاوت بین موفقیت و شکست

تفاوت بین موفقیت و شکست در صبر و استقامت است

تفاوت بین موفقیت و شکست چیست؟

و چرا برخی از مردم موفق می شوند در حالی که برخی دیگر نمی توانند موفق باشند؟

درست همانطور که عنوان می گوید، تفاوت موفقیت و شکست، در صبر و استقامت است. تنها تفاوت میان افراد موفق و ناموفق، این است که آنها با نادیده گرفتن پیشرفت آرام و آهسته ی خود صبور هستند و حتی اگر نتیجه ای نبینند به راهشان ادامه خواهند داد.

این جملات ممکن است در حال حاضر برای شما قانع کننده به نظر نرسند. به همین دلیل من در این مقاله به شما توضیح می دهم موفقیت چگونه اتفاق می افتد و چرا صبر و استقامت تنها ویژگی های  شخصیتی لازم برای موفقیت می باشند.

چرا تفاوت بین موفقیت و شکست، در صبر و استقامت است

چرا صبر و استقامت باعث ایجاد تفاوت بین موفقیت و شکست می شود؟

برای درک این واقعیت ابتدا باید بدانید موفقیت چرا و چگونه اتفاق می افتد.

موفقیت با آزمون و خطا به دست می آید. فرض کنید شما یک فروشنده هستید، برای اینکه بتوانید محصول خود را به مشتری بفروشید، قطعا نیاز است با حداقل ۱۰ مشتری صحبت کنید تا بالاخره یکی از آن ها محصول شما را بخرد.

حالا اگر یک فروشنده تنها با ۳ نفر صحبت کند چه اتفاقی می افتد؟ موفق خواهد بود؟ البته که نه. او باید برای فروش محصول خود صبور بوده و استقامت داشته باشد تا یک مشتری که محصول او را بخرد پیدا شود.

تفاوت بین کسانی که موفق می شوند و کسانی که شکست می خورند درک این واقعیت است.

چرا صبر و استقامت برای موفقیت ضروری است:

  • چرا صبر و شکیبایی برای موفقیت لازم است: به مثال فروشنده برگردیم. اگر فروشنده صبور نباشد مشتریان زیادی از کنار محصول او می گذرند و او نمی تواند با فردی که محصولش را بخرد رو به رو شود. چیزی به عنوان یک فرد خوش شانس وجود ندارد، زیرا خوش شانس بودن یعنی تا پایان راه به تلاش ادامه دهید تا زمانی که فرصت مناسی پیدا کنید.
  • چرا استقامت و پشتکار برای موفقیت لازم است: فرض کنید این فروشنده صبور است اما هیچ کاری انجام نمی دهد و فقط منتظر می ماند. در این مورد او احتمالا فرصت موفقیت را از دست خواهد داد زیرا به اندازه ی کافی استقامت نداشته است تا مهارت های خود را افزایش دهد. در نتیجه هیچ فروشی نخواهد داشت. (نگاه کنید به پشتکار و موفقیت)

اگر  صبور و با استقامت باشید موفق می شوید در غیر این صورت شکست می خورید

اگر صبور و با استقامت باشید موفقیت با گذشت زمان به دست می آید. اگر در تلاش برای پیدا کردن یک شغل باشید و شکست بخورید با استقامت و پشتکار بالاخره موفق خواهید بود.

اگر بخواهید یک کسب و کار موفق راه اندازی کرده و شکست بخورید اما صبر و استقامت خود را حفظ کنید بالاخره با فرصت مناسبی برخورد خواهید کرد و موفق می شوید.

اگر می خواهید در زندگی موفق شوید، جمله ی زیر را روی کاغذ بنویسید و آن را جلوی چشم خود قرار دهید:

“تفاوت موفقیت و شکست، در صبر و استقامت است”

 

شاهین زند – محقق و پژوهشگر

نوین بینش یک سایت پزشکی پیچیده یا یک دائره المعارف آنلاین و خسته کننده نیست؛ در حقیقت مرجعی است که شما می توانید هر گونه اطلاعاتی را به صورت خلاصه، مختصر و مفید بدست آورید که به زبانی ساده نوشته شده است. سایت نوین بینش یک سایت پژوهشی است که در زمینه روانشناسی تجاری، مدیریت، روانشناسی عشق، کارآفرینی و موفقیت فعالیت می کند. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

۵ مرحله برای کسب درآمد مطمئن از اینترنت

موفقیت بعد از شکست

ویژگی شخصیتی افراد موفق

چگونه در کسب و کار موفق شویم

افراد موفق چگونه به موفقیت رسیده اند

راه های رسیدن به موفقیت چیست

برای موفق شدن چه باید کرد