بسیاری دوستان پیام ارسال می کردند و می پرسیدند آیا واقعا یک رابطه را می توان ترمیم کرد یا خیر. احتمالا اکنون که این مطلب را می خوانید می خواهید بدانید چه راه هایی برای برگرداندن عشق از دست رفته و آشتی با دوستان خود وجود دارد و آیا واقعا عشقی که از بین رفته باشد را می توان بازگرداند و یک رابطه ی دوستی قدیمی را ترمیم کرد یا خیر، حتی اگر در یک رابطه ی سرد باشید، مرد یا زن مورد علاقه تان از شما فاصله گرفته باشد و سرد شده باشد و یا مدت ها باشد که عشق تان پاسخ پیام های شما را نمی دهد.

هر دلیلی داشته باشید اگر در حال خواندن این مطلب هستید پس به این معنی است که می خواهید رابطه ی خود را ترمیم کنید، عشق خود را به رابطه بازگردانید و به پاسخ این پرسش برسید که تکالیف برگرداندن عشقمان چیست. رابطه ی های بسیاری وجود دارد که ارزش ترمیم کردن دارد و اگر رابطه ی شما یکی از این روابط است پس حتما این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

می دانم که اگر شما در حال خواندن این مطلب هستید احتمالا درد شدیدی را در قلب خود احساس می کنید. خودتان می دانید چقدر سخت است که از خواب بلند شوید و وقتی یاد جدایی خود بیفتید حس پوچی و گمگشتگی پیدا کنید. از شنیدن آهنگ شاد بیزار باشید و حوصله ی هیچ تفریحی را نداشته باشید. احتمالا حتی حوصله ی اطرافیان خود را نیز ندارید. هر کجا که می روید و با هر چیزی که روبه رو می شوید یاد او می افتید و بدتر از همه دوستان و اعضای خانوده ای هستند که همچنان طرف وی باقی مانده اند.

این مطلب برای کسانی نوشته شده است که می پرسند تکالیف برای برگرداندن عشقمان چیست؟ و یا می خواهند رابطه ی شکست خورده ی خود را ترمیم کنند، با دوست هم جنس پسر یا دختر خود آشتی کنند، رابطه ی تمام شده ی خود را دوباره شروع کنند، رابطه ی تمام شده ی خود را بازگردانند و یا عشق خود را برگردانند.

ترمیم رابطه با هدف ازدواج

بسیاری افراد هستند که قبل از ازدواج وارد رابطه های عاشقانه می شوند. گرچه ورود و شروع چنین روابطی توصیه نمی شود ولی اگر هدف شما  از این ترمیم رابطه، ازدواج و تشکیل خانواده با هدف تحکیم بنیاد اسلامی است پس ارزش تلاش کردن دارد. اما اگر هدف شما ازدواج نیست و به دنبال ازدواج نیز نیستید به شما توصیه می کنم هم اکنون از مطالعه ی ادامه ی این مقاله خود داری کنید. به یاد داشته باشید ازدواج قوی ترین و موثر ترین عوامل در پایداری و قطعیت روابط عاشقانه و عاطفی شما است. پس شدیدا توصیه می شود اگر ازدواج نکرده اید، رسیدن به این هدف را در لیست اهداف خود قرار دهید و به دنبال تکالیف برگرداندن عشق تان نباشید. البته مطمئن هستم خوانندگان سایت نوین بینش پس از آشنایی با ان ال پی و مطالعه ی مطالب نوین بینش متوجه ی اهمیت این موضوع شده اند و هدفی به جز ازدواج و پایداری در روابط ندارند.

اگر آسیب دیده اید و گیج هستید؟

می خواهم یک خبر خوب به شما بدهم

آیا می دانستید بیشتر روابط را می توان نجات داد؟ شاید باور کردن این موضوع سخت باشد اما واقعیت دارد. بسیاری توانسته اند رابطه ی خود را ترمیم کرده و با عشق سابق خود آشتی کنند. حتی روابطی برگردانده شده که دلیل آن خیانت، تنوع طلبی، از بین رفتن علاقه، مشکلات اقتصادی شدید و حتی بدترین شرایطی که می توانید تصور کنید مثل حکم زندان بوده است. حتی مواردی بوده که پس از سال ها زبطه ی تمام شده ی خود را مجدد شروع کرده اند.

چرا اصلا جدایی برای یک رابطه ضروری است.

در ادبیات روسی اصطلاحی وجود دارد به معنای آشنایی زدایی یا defamiliarization. در واقع این اصطلاح به معنای ایجاد احساس بیگانگی نسبت به چیزی است که کاملا به آن عادت کرده اید. اجازه دهید مثال بزنم. جاذبه را تصور کنید. چنان این جاذبه برای ما آشناست و به آن عادت کرده ایم که حتی متوجه ی وجودش نیز نمی شویم. اکنون تصور کنید مدتی در فضا زندگی می کنید.

در فضا با دنیای بدون جاذبه آشنا می شوید، با همه ی سختی ها و مشکلاتی که گریبان گیر شما است رو به رو می شوید. در واقع در فضا با بیگانگی جاذبه رو به رو می شوید. وقتی به سطح زمین بازگردید مجدد جاذبه را احساس می کنید. اما این بار ارزش جاذبه را بیشتر متوجه خواهید شد.

 به عبارت دیگر بودن شما در فضا باعث آشنایی زدایی جاذبه شده است و اکنون مفهوم جاذبه برای شما بسیار پررنگ تر و بارازش تر می باشد. در روابط عاشقانه نیز چنین آشنایی زدایی نیاز است تا به هر دو طرف رابط نشان دهد در صورت غیبت دیگری چه اتفاقی می افتد که در نتیجه باعث شود  بیشتر ارزش یکدیگر را به یاد بیاورید.

نکته ی بسیار مهم این است که باور کنید همین احساس شما را طرف مقابل تان نیز دارد و اگر از شما دوری می کند فقط به دلیل موانع روانشناختی است که باید برطرف کنید.

پس برای ترمیم رابطه امید هست

اکنون می توانم حدس بزنم شاید همچنان متقاعد نشده باشید. مشکلی نیست… فقط اجازه دهید چند سوال از شما بپرسیم.

آیا با زوج هایی مواجه نشده اید که پس از مدتی مجدد به کنار یکدیگر برگشته اند؟ خانمیی که رابطه ی خود را ترمیم کرده است؟  یا برعکس؟ مطمئنم با چنین شرایطی مواجه شده اید.

آیا به یاد دارید اولین بار به چه دلیلی رابطه ی آن خانم یا اقا به هم خورد؟ مطمئنا می دانید یکی از این دلایل خیانت و بی وفایی بوده است. با این وجود باز هم این رابطه ترمیم شده است.

مطمئنم حداقل یک مرد یا زن را می شناسید که فردی را به رابطه ی خود بازگردانده است که واقعا نباید باز می گرداند… می دانید در مورد کدام موارد صحبت می کنم… منظورم وقتی است که یک طرف رابطه از نظر جسمی و روانی مورد سوء استفاده قرار می گیرد.

اگرچه برای ترمیم رابطه و بازگرداندن عشق از دست رفته امید است اما باید به یاد داشته باشید اگر رابطه ی شما از جنس روابط سالمی نیست و یکی از طرفین در این رابطه مورد سوء استفاه قرار می گیرد، به شدت توصیه می کنم این رابطه را ترمیم نکنید… چرا که هیچ رابطه ای نیست که قابل نجات دادن نباشد.

آیا چنین اشتباهاتی را برگرداندن عشق خود مرتکب شده اید

آیا تلاش می کنید به دوست صمیمی خود یا پسر یا دختر مورد علاقه ی تان ثابت کنید شما تنها عشق او هستید و باید با شما آشتی کند؟

برای هر اتفاقی از مرد یا زن مورد علاقه ی خود عذر خواهی می کنید و از عشق ساوی می خواهید با شما آشتی کند؟

به دلیل موضوعی چنان از عشق خود عصبانی شده اید که در یک لحظه همه چیز را خراب کرده اید؟

سعی کرده اید ثابت کنید که واقعا تقصیر شما نبوده است تا با شما آشتی کند؟

فکر و تفکرات وی در مورد شما برایتان اهمیت بسیاری پیدا کرده است؟

حتی به عشق خود التماس کرده اید با شما آشتی کند؟

و البته به هر کلمه ای که عنوان کرده اید، بدون توجه به قصد و نیت شما، عشق تان بیشتر و بیشتر موضع گرفته، عصبانی شده و از شما دوری کرده است.

لطفا به یاد داشته باشید… این تقصیر شما نیست! چنین چیزهایی را در مدرسه یاد نگرفته اید. احتمالا توسط والدین خود نیز به شما آموزش داده شده است… هیچ کلاسی درمورد برگرداندن عشق سابق گذاشته نشده است.

بله واقعا تاسف انگیز است زیرا مگر چیزی با اهمیت تر از عشق وجود دارد؟ ماشین؟ پول؟ لباس؟ هندسه؟

این همه شبکات، مجلات، کانال ها، سایت ها و مقالات درمورد همه چیز صدها دستورالعمل نوشته اند، از درست کردن یک ماشین گرفته تا مدیریت ثروت و حتی مد و لباس اما تقریبا هیچ چیز در مورد ترمیم یک رابطه ی عاشقانه نوشته یا آموزش داده نشده است… یاد نگرفتیم چگونه احساسات خود را کنترل کنیم و عشق زندگی خود را بازگردانیم.

ولی به زودی قرار است همه چیز تغییر کند…

زوج های موفق همیشه در حال بازگرداندن عشق از دست رفته هستند

واقعا چنین چیزی معنی می دهد؟ زوج هایی که در یک زندگی زناشویی موفق قرار دارند هر روز با مشکلات و اختلافات متعددی رو به رو می شوند و هر روز رابطه ی خود را سراسر از عشق می کنند. ممکن است با خود بیندیشید اگر چنین باشد پس حتما باید دستورالعملی وجود داشته باشد؟

تحقیقاتی بسیاری روی افرادی که جذابیت بالایی داشته اند، در روابط خود موفق بودند، روابط خود را حفظ می کردند و حتی پس از جدایی می توانستند مجدد عشق خود را بازگردانند صورت گرفته است. پس از مطالعه روی این افراد محققین به راه هایی را کشف کرده اند که می تواند در بازگرداند عشق از دست رفته مورد استفاده فرار بگیرد. راه ها و روش هایی که بر اساس دانش ان ال پی یا برنامه ریزی عصبی کلامی است.

دستور العمل ترمیم رابطه

بله برای ترمیم رابطه با مردان و زنان و بهبود روابطه جهت ازدواج، برای برگرداندن همسر به رابطه، حتی برای بازگرداندن دوست هم جنس دختر یا پسر به رابطه راه های بسیاری وجود دارد که مثل دستورالعمل می مانند. انسان ها عاشق افرادی می شوند که نیازهای ناخودآگاه آنان را برطرف کنند و البته نیازهای ناخودآگاهی وجود دارند که عام هستند و در همه ی افراد وجود دارند.

دستورالعمل عشق شما را به سمت برطرف کردن این نیاز ناخودآگاه عام هدایت خواهد کرد.

وقتی از ادیسون پرسیدند چه احساسی داشت وقتی هنگام اختراع لامپ ۹۹۹ بار شکست خورد، پاسخ داد: من ۹۹۹ راه جدید برای اختراع نکردن لامپ آموخته بودم پس حس خوبی داشتم که موفقیت نزدیک می شوم. البته به یاد داشته باشید هر رابطه ای ارزش نجات دادن ندارد و همیشه نباید کورکورانه فقط اهداف عاشقانه ی خود را دنبال کنید اما واقعیت این است که همیشه می توان راه های جدیدی برای رسیدن به اهداف خود پیدا کرد، باز هم تاکید می کنم اگر آن هدف ارزش داشته باشد. فقط وقتی برای ترمیم رابطه ای اقدام کنید که مطمئن هستید ارزش دارد.

درباره ی من

نام من شاهین زند است –  موسس سایت نوین بینش. فعالیت های خود را در زمینه ی نقد روانشناسی فیلم و ادبیات شروع کردم و تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی ارشد در رشته ی زبان و ادبیات انگلیسی به پایان رساندم. پس از اتمام تحصیل و پس از ۸ سال ترجمه و مطالعه منابع مختلف در زمینه ی روانشناسی عشق و برنامه ریزی عصبی و کلامی تصمیم گرفتم سایت نوین بینش را تاسیس کنم تا چکیده ی تحقیقات و پژوهش های خود را در آن درج کنم. از بنده تا کنون ۲۰۰ مقاله در سایت نوین بینش منتشر شده است که می توانید در بخش مطالب سایت نوین بینش مطالعه بفرمایید.

توصیه ی من همیشه این بوده است که برای رسیدن به اهداف تان و موفقیت در روابط عاطفی باید دانش لازم را بدست آورید و به خوبی تحقیق کنید. به همین دلیل قبل هرچیز شما دعوت می کنم حتما مقالات بنده را در سایت نوین بینش مطالعه کنید. ( برای اطلاعات بیشتر به بخش مطالب نوین بینش مراجعه کنید)

چگونه عشق خود را به رابطه بازگردانیم

بازگرداندن عشق از دست رفته و رسیدن به ازدواج شامل ۴ مرحله می باشد. در مقاله ی قبلی خود اشاره کرده ام که مرحله ی اول پرهیز از هرگونه ضعف، ناامیدی و خواهش کردن برای حفظ یا ترمیم رابطه است. این ضعف ها حتی می توانند خود را با رفتار کنترل کننده و جنگ و دعوا نیز نمود پیدا کنند. پس مرحله ی اول جلوگیری کردن از این گونه رفتار ها و قطع ارتباط است.

حرکات بعدی به چه صورت است

مقالات بعدی که چهار مرحله ی دیگر را توضیح می دهند مربوط به تکنیک ها و مفاهیم برنامه ریزی عصبی کلامی – neuro linguistic programming – است. با یادگیری تکنیک های ان ال پی / NLP می آموزیم چگونه با استفاده از زبان و نشانه ها می توانیم بر ذهن، احساس و در نتیجه رفتار دیگران تاثیر بگذاریم حتی اگر با آنها در ارتباط مستقیم نباشیم.

درست است که به کمی تلاش نیاز دارید اما به یاد داشته باشید کارهایی که باید انجام دهید به هیچ وجه سخت نیست و همه ی مراحل را می توانید در خانه و بدون نیاز به هیچ چیز خاصی عملی کنید. حتی اگر با فرد مورد نظر خود در ارتباط نیستید و می خواهید از راه دور او را بازگردانید این تکنیک ها کارساز و عملی هستند.

ادامه ی این مقالات فقط برای افرادی ارسال می شود که به این تکنیک ها نیاز داشته باشند و هدف شان ازدواج یا جلوگیری از طلاق باشد. اگر شما جزء این افراد هستید به شماره ی زیر پیام ارسال کرده و درخواست ادامه ی مقالات بازگشت به رابطه را بدهید.

ارسال پیام از طرف شما به شماره ی زیر به این معنا است که متعد می شوید از این تکنیک ها به درستی استفاده کرده و با نیت مثبت و ایجاد یک رابطه ی پایدار اهداف خود را دنبال کنید.

تماس فقط از طریق تلگرام:

۰۹۳۰۶۱۳۵۰۰۸

بهاره فتاحی – عضو تیم روانشناسی نوین بنیش

در صورت تمایل می توانید پس از معرفی خود؛ سن، شغل و تحصیلات (اختیاری) مشکل خود را به صورت خلاصه ( با خط فارسی) توضیح دهید. به دلیل درخواست های بسیار ممکن است در پاسخ به پیام شما تاخیر صورت بگیرد ولی قطعا پاسخ شما ارسال خواهد شد.

 

نوشته ی شاهین زند – سرپرست تیم روانشناسی نوین بینش

 

می خواهید بیشتر بدانید:

۴ مرحله برای بازگرداندن عشق از دست رفته

ناگفته هایی از قانون جذب عشق از دست رفته

استراتژی nlp برای ایجاد عشق

ترمیم رابطه ی عاشقانه

فال برگشتن عشق

آشنایی با تیم روانشناسی نوین بینش

چرا می توان به تیم روانشناسی نوین بینش اعتماد کرد