مدت زمان رابطه قبل از ازدواج

آیا مدت زمان مشخصی برای رابطه قبل از ازدواج وجود دارد؟

برای ازدواج با فرد مورد علاقه تان چه مدت زمانی باید صبر کنید؟

آیا مدت زمان مشخصی برای رابطه ی قبل از ازدواج وجود دارد؟

در مورد این موضوع باید بدانید هیچ مدت زمان مشخصی وجود دارد؟ مردم با هم بسیار متفاوت هستند و هیچ پاسخ مشخصی به این سوال وجود ندارد.

سوال درست این است: چه زمانی باید با فرد مورد علاقه ام ازدواج کنم؟ منظور از چه زمانی در این سوال یک تاریخ مشخص نیست، منظور زمانی است که شرایط مهم و لازم را برای ازدواج مشاهده کنید.

به عبارت دیگر برای ازدواج با فرد مورد علاقه تان باید منتظر باشید اتفاقات به خصوصی رخ دهد. اگر در ۶ ماه این اتفاق ها افتاد با او ازدواج کنید اما اگر بعد از ۳ سال هم این اتفاقات نیفتاد باید بازهم صبر داشته باشید.

مدت دوستی قبل از ازدواج

بعضی مردم نمی خواهند جدایی را به عنوان یک گزینه بپذیرند. بیشتر مردم می خواهند خیلی زود ازدواج کنند تا احتمال جدایی حتی به ذهنشان هم نرسد. البته که من از شما نمی خواهم جدا شوید، من از شما می خواهم قبل از ازدواج با فرد مورد علاقه تان بسیار محتاط باشید زیرا اگر هشدارها را جدی نگیرید زندگی غم انگیزی خواهید داشت. (نگاه کنید به نشانه های یک ازدواج ناموفق)

نشانه هایی که باید قبل از ازدواج با فرد مورد علاقه تان به آن ها توجه داشته باشید چیست؟

  1. بدانید که این فرد را دوست دارید و علاقه تان به او از سر نیاز نیست: اگر به دلیل احساس تنهایی، فرار از مشکلات یا داشتن احساسات بهتر باید بدانید اسن عشق واقعی نیست. این فقط یک حالت وابستگی است تا بتوانید با استفاده از این فرد دردهای عاطفی خود را فراموش کنید. (نگاه کنید به اعتیاد به عشق)
  2. شناخت عمیقی نسبت به او داشته باشید: بسیاری از مردم بدون شناخت و درک دقیق از طرف مقابل خود با او ازدواج می کنند. افرادی زیادی هستندکه حتی خودشان را خوب نمی شناسند و به همین دلیل درک افرد دیگر برایشان بسیار سخت خواهد بود. مطالعه در مورد روانشناسی و رفتار انسان گزینه ای است که به شما کمک می کند مطمئن شوید با فرد مناسبی ازدواج می کنید. (نگاه کنید به چرا با فرد اشتباه ازدواج کرده ام)
  3. نسبت به رابطه ی خود سردرگم نیستید و تردید ندارید: مردم نسبت به چیزهایی سردرگم می شوند که به اندازه ی کافی آن ها را دوست ندارند. اگر همیشه آرزو داشته باشید یک فراری بخرید و روزی به این آرزوی خود برسید آیا سردرگم خواهید بود؟ یکی از رایج ترین دلایل طلاق ازدواج با فردی است که او را به اندازه ی کافی دوست ندارید.
  4. این فرد با الگویی عشق شما مطابقت دارد: اگر متوجه شدید طرف مقابل با مهم ترین معیارهای موجود در الگوی عشق شما مطابقت و سازگاری دارد می توانید با او ازدواج کنید. (نگاه کنید به الگوی عشق)
  5. هیچ کس دیگری در ذهن شما نیست: بیشتر مردم با کسی که واقعا می خواهند ازدواج نمی کنند به همین دلیل زندگی خوبی نخواهند داشت. اگر فرد دیگری در ذهن شما باشد ازدواج با فردی غیر از او کار درستی نخواهد بود.

نتیجه گیری

به طور خلاصه زمانی باید ازدواج کنید که ۱۰۰% مطمئن باشید طرف مقابل خود را واقعا می خواهید و احساسات شما نسبت به او از خواسته ی درونی تان نشات می گیرد نه نیاز عاطفی!

 

شاهین زند – محقق و پژوهشگر.

سایت نوین بینش یک سایت پیچیده و یا دائره المعارف خسته کننده نیست بلکه مرجعی است که  به شما کمک می کند هر گونه اطلاعاتی را به صورت خلاصه، مختصر و مفید بدست آورید. نوین بینش بزرگترین  مرجع در مورد روانشناسی عشق در بین سایت های فارسی زبان می باشد. برای اطمینان بیشتر از این موضوع به بخش روانشناسی عشق مراجعه کنید. کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم  در سایت نوین بینش منتشر شده است. با این کتاب هر شخصی را عاشق خود کنید و یا هزینه ی پرداختی  را پس بگیرید. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

چرا هنوز ازدواج نکرده ام

از کجا بفهمیم آماده ی ازدواج هستیم

آیا برای ازدواج آماده ام؟

چگونه ازدواج موفق داشته باشیم

عشق قبل از ازدواج خوب است یا بد

نقش علاقه در ازدواج