نمی توانم تلاش کنم

چرا بیشتر مردم تسلیم می شوند

من هر هفته صدها پیام از خوانندگان نوین بینش دریافت می کنم. در بسیاری از پیام ها متوجه شدم که برخی از خوانندگان من را به چشم یک ابر انسان می بینند. بسیاری از مردم به اشتباه معتقدند افراد موفق دارای توانایی ها و استعدادهای فوق العاده هستند. مشکل چنین طرز تفکری این است که مانع پیشرفت و موفقیت افراد می شود.

مردم تصور می کنند موفقیت یک فرد، به دلیل هوش زیاد یا استعدادهای فوق العاده ی او می باشد و دیگران نمی توانند موفق شوند. همچنین من متوجه شدم یکی از دلایل اصلی تسلیم شدن افراد این است که تصور می کنند راه رسیدن به موفقیت بسیار هموار و بی دردسر است.

اگر انتظار داشته باشید به راحتی، به سرعت و بدون مشکل به موفقیت برسید، بعد ها مشکلات بزرگی سر راهتان قرار می گیرند که باعث تسلیم شدن شما می شوند. از آنجا که من دوست دارم به شما کمک کنم موفق شوید تصمیم گرفتم با این مقاله به شما نشان دهم موفقیت چگونه به دست می آید و بهتر است بدانید من هم مانند همه ی افراد موفق روزهای وحشتناکی را تجربه کرده ام. (نگاه کنید به موفقیت آسان نیست)

نمی توانم تلاش کنم

برخی از مشکلاتی که قبل از موفقیت نوین بینش سر راه من قرار گرفت به شرح زیر است:

  • آیا امیدم را از دست دادم؟: بعد از یک سال کار سخت، امیدم را به نوین بینش از دست دادم و باور کرده بودم این سایت هیچ وقت یک سایت محبوب و موفق نمی شود. در طول آن دوره من به تلاش خود ادامه می دادم اما ایمان و باورم به این کار به صفر رسیده بود. (نگاه کنید به امید به آینده)
  • آیا به تسلیم شدن فکر کردم؟: من فقط به تسلیم شدن فکر نکردم، وقتی متوجه شدم بازدید وبسایتم به مدت ۶ ماه هیچ تغییری نکرده است تقریبا تسلیم شدم. (نگاه گنید به تسلیم شدن از موفقیت)
  • آیا افسرده شدم؟: فقط افسرده نشدم، بلکه روزهایی بود که از کمبود انرژی و افسردگی شدید نمی توانستم از حال بد رها شوم و کاری انجام دهم. فکر می کنید اطلاعاتم را در مورد افسردگی چگونه به دست آوردم؟ فکر می کنید چرا مقاله هایم در مورد افسردگی موفق شد؟ چون خودم افسردگی داشتم و چیزی را توصیف می کردم که کاملا تجربه کرده بودم. (نگاه کنید به در هنگام افسردگی چه کنیم)
  • آیا گریه کردم؟: بله، به یاد دارم وقتی یک ایمیل بسیار وحشتناک از ویکی پدیا دریافت کردم که به من اطلاع داده بود نوین بینش را در لیست سیاه خود قرار داده است گریه کردم!
  • آیا درباره خودکشی فکر می کردم؟: بیشتر از اینکه تصور کنید! روزهای اولی که رویاهایم کاملا نابود شدند به خودکشی فکر می کردم. البته من هرگز قصد نداشتم این کار را انجام دهم، اما نمی توانم انکار کنم که فکر آن بیشتر از یک بار از ذهن من گذشت.
  • آیا شکست خوردم؟: بسیاری از خواننده ها می گویند چرا تعداد شکست هایم را در مقالات مختلف یکسان ذکر نکرده ام. زیرا من آنقدر شکست خوردم که تعداد دقیق آن را نمی دانم! (نگاه کنید شکست مقدمه پیروزی)
  • آیا روزهای بدی را گذراندم؟: روزهای زیادی وجود داشت که می خواستم تمام شود، روزهای زیادی بود که من نمی توانستم کاری انجام دهم چون شور و شوقی نداشتم و روزهایی بود که من احساس می کردم کاملا بی ارزش هستم.

در نهایت چه اتفاقی افتاد؟

در نهایت توانستم یک کسب و کار اینترنتی موفق داشته باشم. پس پایان خوشی برایم رقم خورد.

نتیجه ی اخلاقی این داستان چیست؟

هنگامی که همه چیز اشتباه پیش می رود فکر می کنید تنها هستید.

شما به اشتباه تصور می کنید که افراد موفق زندگی آسانی داشته اند و در نتیجه تصمیم می گیرید تسلیم شوید.

اما حقیقت این است که اگر نه همه، اما اکثر افراد موفق روزهای سختی مانند مواردی که به آن اشاره کردم داشته اند و تنها عامل موفقیتشان، تلاش و حرکت رو به جلو بوده است.

بنابراین مهم نیست که امروز شما چگونه می گذرد، فقط می بدانید که این قسمت نرمال زندگی است و باید به تلاش ادامه دهید.

چه بخواهیم چه نخواهیم همه ی ما در معرض روزهای بد زندگی قرار می گیریم و احساسات منفی را تجربه می کنیم. اگر نتوانیم بین احساسات منفی و احساسات مثبت خود تعادل برقرار کنیم قطعا بدبین، غمگین و افسرده می شویم.

 

شاهین زند – محقق و پژوهشگر

نوین بینش یک سایت پزشکی پیچیده یا یک دائره المعارف آنلاین و خسته کننده نیست؛ در حقیقت مرجعی است که شما می توانید هر گونه اطلاعاتی را به صورت خلاصه، مختصر و مفید بدست آورید که به زبانی ساده نوشته شده است. سایت نوین بینش یک سایت پژوهشی است که در زمینه روانشناسی تجاری، مدیریت، روانشناسی عشق، کارآفرینی و موفقیت فعالیت می کند. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

۵ مرحله برای کسب درآمد مطمئن از اینترنت

موفقیت بعد از شکست

تلاش برای موفقیت

رسیدن به موفقیت با تلاش

ویژگی شخصیتی افراد موفق

چرا باید تلاش کرد

افراد موفق چگونه به موفقیت رسیده اند

راه های رسیدن به موفقیت چیست