چرا باید ایده خود را عملی کنیم

ایده هایتان خوب نیستند؟

آیا برای عملی کردن یک ایده هیجان داشتید و سپس متوجه شدید ایده ی خوبی نیست؟

آیا ذهن خود را در مورد آن تغییر دادید؟

آیا با مشکلاتی مواجه شدید که انتظار آن را نداشتید؟

آیا بازخورد مردم به ایده های شما خوب نبوده است؟

چند بار با اشتیاق برای عملی کردن یک ایده ی کسب و کار تلاش کرده اید و چند هفته یا حتی چند روز بعد احساس کردید که ایده ی شما خوب نیست؟ اجازه دهید چیزی به شما بگویم. حتی اگر ایده ی شما خوب نباشد کار درست در بیشتر موارد این است که به تلاش خود ادامه دهید.

عجیب به نظر می رسد درست است؟ این مقاله را تا پایان دنبال کنید تا متوجه شوید چرا باید ایده های خود را عملی کنید حتی اگر ایده های خوبی نباشند.

۵ دلیل که به شما نشان می دهد چرا باید ایده های خود را عملی کنید

  1. ایده های بزرگ با سیر تکاملی به دست می آیند: بسیاری از ایده های بزرگ به عنوان پروژه های ساده و نه چندان مفید آغاز می شوند، اما پس از جمع آوری بازخورد از مردم و تکرار در بهبود آن به یک ایده ی بزرگ که می تواند به موفقیت برسد تبدل می شوند. به عبارت دیگر بازخورد بد در مورد ایده ی شما، راهی برای بهبود و بهتر کردن آن می باشد. تنها باید به انتقاد از یک زاویه دیگر نگاه کنید و بدانید که انتقاد ها ایده ی معمولی و نه چندان خوب شما را تبدیل به یک ایده ی عالی می کنند.
  2. همیشه افرادی هستند که ایده ی شما را بپسندند: جهان دارای ۷ میلیارد نفر جمعیت است که سلیقه ها، عقاید و عادت های مختلف دارند و مهم نیست ایده شما چیست، همیشه افرادی هستند که ایده ی شما را می پسندند. آیا شما فکر می کنید حشرات نفرت انگیز هستند؟ افرادی وجود دارند که در واقع آنها را می خورند! مهم نیست چه ایده ای دارید، همیشه افرادی وجود دارند که آن را می پذیرند. (نگاه کنید به چرا باید برای باور هایتان بجنگید)
  3. مردم با ایده های جدید مخالف هستند اما اگر ایده مشهور شود آن را می پذیرند: اکثر مردم تا زمانی که ایده ای موفق نشده باشد با ایده های جدید مخالفت می کنند، اما به محض این که ایده به موفقیت برسد، مردم آن را متفاوت می بینند و حتی ادعا می کنند که همیشه به نظرشان این ایده عالی بوده است. این موضوع تقریبا در هر کسب و کار جدیدی اتفاق می افتد.
  4. ممکن است از ایده استفاده ی کاملا متفاوتی شود: فیسبوک به قصد یک جایگزین برای مجلات راه اندازی شد. یک ایده ساده واقعا نمی تواند دنیا را تغییر دهد، اما وقتی مردم شروع به استفاده از آن بکنند، پتانسیل واقعی اش مشخص می شود. pinterest نیز برای این راه اندازی شد که مردم علایق خود را یک جا جمع آوری کنند اما بعد ها در سرچ تصاویر با گوگل رقابت کرد.
  5. شما قبلا به ایده ی خود باور داشتید: اجازه دهید یک سوال از شما بپرسم. آیا قبلا به ایده ی خود اعتقاد نداشتید؟ چه اتفاقی افتاد؟ آیا مردم شما را سرکوب کردند؟ آیا قبلا در مورد ایده ی خود مشتاق نبودید؟ اگر روزی به ایده ی خود باور داشتید پس شما چیزی را دیده اید که مردم از آن آگاه نیستند و به همین دلیل نباید به نظرات منفی آن ها اهمیت بدهید.

کلید اصلی، استقامت است

آیا متوجه شده اید که همه افراد موفق یک چیز مشابه را تکرار می کنند؟

چرا هر فرد موفقی می گوید کلید اصلی، پشتکار و استقامت است؟ (نگاه کنید به پشتکار و موفقیت)

زیرا هر ایده جدیدی قبل از اینکه محبوب شود با مقاومت زیاد مواجه می شود. و بدون استقامت کافی، فرد به راحتی از ایده ای که به آن باور داشته است دست می کشد و تسلیم می شود. افرادی که پس از یک یا دو تلاش تسلیم می شوند به موفقیت نمی رسند زیرا موفقیت پس از چندین بار شکست به دست می آید.

تنها زمانی باید از ایده ی خود دست بکشید که راه بهتری پیدا کرده باشید، اگر تسلیم شوید و هیچ کاری انجام ندهید همه ی رویاها و اهدافتان نابود می شوند. (نگاه کنید به خودباوری و موفقیت)

شاهین زند – محقق و پژوهشگر

نوین بینش یک سایت پزشکی پیچیده یا یک دائره المعارف آنلاین و خسته کننده نیست؛ در حقیقت مرجعی است که شما می توانید هر گونه اطلاعاتی را به صورت خلاصه، مختصر و مفید بدست آورید که به زبانی ساده نوشته شده است. سایت نوین بینش یک سایت پژوهشی است که در زمینه روانشناسی تجاری، مدیریت، روانشناسی عشق، کارآفرینی و موفقیت فعالیت می کند. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

۵ مرحله برای کسب درآمد مطمئن از اینترنت

درباره ی ایده های تجاری خود صحبت نکنید

هنر ثروتمند شدن در ۵ سال

ایده هایی برای میلیاردر شدن

ایده های پولساز اینترنتی

چگونه در نوجوانی پولدار شویم

راز های پولدار شدن