چگونه از فرصت های زندگی استفاده کنیم

زمانی که یک فرد هنگام قرار گرفتن در فرصت مناسب آمادگی داشته باشد موفق خواهد شد.

اما اگر فردی با آمادگی زیاد فرصتی به دست نیاورد چه می شود؟

اگر بسیار باهوش باشید اما فرصت درستی به دست نیاورید چه می شود؟

قطعا به موفقیت نمی رسید.

شان پارکر میلیاردر شد زیرا به فیسبوک پیوست. یک روز شان در مورد سایت جدیدی به نام فیسبوک چیزهایی شنید و تصمیم گرفت با مارک زاکربرگ (موسس فیسبوک) ملاقاتی داشته باشد. شان ارتباطات خوبی و داشت و توانست مارک زاکربرگ را تحت تاثیر قرار دهد و عضوی از فیسبوک شود.

اگر شان در روزهای اولیه ی فیسبوک در مورد آن چیزی نمی شنید چه اتفاقی می افتاد؟

اگر فیسبوک به شهرت می رسید و او دیگر نمی توانست وارد آن شود چه اتفاقی می افتاد؟

در این صورت شان به احتمال خیلی زیاد کمتر از الآن خود موفق بود. به همین دلیل مهم است بدانید چگونه از فرصت های زندگی خود استفاده کنید تا به موفقیت برسید.

استفاده از فرصت های زندگی

  1. همیشه دایره ی روابط اجتماعی گسترده ای داشته باشید: یک فرصت جدید زمانی که به فرد درستی برسید خودش را نشان می دهد. زمانی که روابط اجتماعی گسترده ای داشته باشید شانس شما برای رو به رو شدن با فرصت ها و استفاده از آن ها بیشتر خواهد بود. (نگاه کنید به ارتباط برقرار کردن از دیدگاه روانشناسی )
  2. مهارت های خود را افزایش دهید: قبل از اینکه شان با مارک زاکربرگ ملاقات کند عضو تیم توسعه ی نسپر یکی از معروف ترین نرم افزارهای اشتراک موسیقی بود. اگر شان به خاطر مهارت های اجتماعی و برنامه نویسی اش معروف نبود، زاکربرگ ممکن بود علاقه ای به دیدار او نداشته باشد.
  3. خودتان را نشان دهید: حتی با اینکه شرکت محبور نسپر شد تعطیل کند، نسپر بسیار مشهور بود و شان یک ستاره شده بود زیرا خودش را به همه نشان می داد. هرچقدر بیشتر خودتان را نشان دهید بیشتر شنیده می شوید و فرصت های بیشتری به سمتتان می آیند.
  4. تا جایی که می توانید در برنامه های مختلف حاضر شوید: هرچقدر بیشتر در برنامه های مختلف حضور داشته باشید بیشتر با افراد مختلفی که می توانند به شما کمک کنند موفق شوید آشنا می شوید.
  5. در صورت لزوم مهاجرت کنید: بعضی از کشورها و شهرها فرصت های بهتر و بیشتر دارند که می توانید از آن ها استفاده کنید. مثلا بهترین مکان برای راه اندازی یک کسب و کار با تولید سیستم های خنک کننده مناطق گرمسیر است.
  6. فعالانه به دنبال فرصت ها باشید: درست بعد از شکست Napster شان پارکر به طور فعال به دنبال فرصت بزرگ بعدی بود. او می خواست بخشی از یک شرکت بزرگ دیگر باشد و به همین دلیل این جستجو او را به مارک زاکربرگ رساند.

فرصت ها همیشه خودشان نمی آیند

فرصت ها در بسیاری از موارد خودشان را نشان نمی دهند. بعضی مردم بدون هیچ تلاشی فرصت به دست می آورند اما می توانید شانس خود را برای پیدا کردن فرصت مناسب و سریع افزایش دهید.

وقتی به دنبال فرصت ها بگردید احتمال پیدا کردن آن ها بیشتر می شود. به یاد داشته باشید که موفقیت هرگز بدون فرصت مناسب اتفاق نمی افتد. حتی اگر باهوش، مقاوم، خلاق، پرشور و سخت کوش باشید، اگر با فرصت مناسب برخورد نکنید، همچنان ناکام خواهید ماند.

 

شاهین زند – محقق و پژوهشگر

نوین بینش یک سایت پزشکی پیچیده یا یک دائره المعارف آنلاین و خسته کننده نیست؛ در حقیقت مرجعی است که شما می توانید هر گونه اطلاعاتی را به صورت خلاصه، مختصر و مفید بدست آورید که به زبانی ساده نوشته شده است. سایت نوین بینش یک سایت پژوهشی است که در زمینه روانشناسی تجاری، مدیریت، روانشناسی عشق، کارآفرینی و موفقیت فعالیت می کند. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

۵ مرحله برای کسب درآمد مطمئن از اینترنت

چگونه فرصت ها را بشناسیم

موفقیت بعد از شکست

چگونه یک کسب و کار موفق راه بیندازیم

نکات کلیدی موفقیت در زندگی

راه سریع موفقیت

افراد موفق چگونه به موفقیت رسیده اند

راه های رسیدن به موفقیت چیست