چگونه با حرف زدن بر دیگران تاثیر بگذاریم

آیا می خواهید با حرف زدن دیگران را تحت تاثیر قرار دهید؟

آیا دوست دارید به گونه ای صحبت کنید که اطرافیانتان همواره مشتاق حرف زدن با شما باشند؟

کافی است با کمی مطالعه و تحقیق مهارت صحبت کردن را در خود افزایش داده و اطرافیانتان را شگفت زده کنید.

برای اینکه بتوانید دیگران را با صحبت کردن تحت تاثیر قرار دهید کافی است دو مهارت عمده را در خود تقویت کنید: ۱٫ یاد بگیرید چه بگویید  ۲٫ یاد بگیرید چگونه صحبت کنید

در این مقاله هرکدام از این مهارت ها را برای شما شرح خواهم داد.

۱٫یاد بگیرید چه بگویید:

 ابتدا نیاز دارید دایره ی لغات خود را گسترش دهید. باید بدانید در هر موقعیتی چه کلماتی به کار برده و از چه چیزی صحبت کنید. موارد زیر می توانند دایره ی لغات شما را تقویت کرده اطلاعاتتان را افزایش دهند:

  •  مجله های سطح بالا بخوانید: یکی از بهترین راه ها برای تقویت مهارت صحبت کردن ایجاد یادگیری واژگان جدید و پیچیده در زمینه های مختلف است. خواندن روزنامه ها و مجلات سطح بالا شما را با واژگان جدید و پیچیده رو به رو می کند و اطلاعات شما را نیز افزایش می دهند که هر دو برای تقویت مهارت حرف زدن در شما لازم و ضروری است.
  • خواندن داستان ها کلاسیک: یکی دیگر از منابعی که دایره ی واژگان شما را افزایش می دهد داستان های کلاسیک است. این داستان ها مملو از لغات جالب و غیر معمول است و یادگیری و استفاده از این کلمات مکالمه ی شما را جذاب تر و تاثیر گذار تر می کند.
  •  مطالعه ی نوشته های غیر داستانی: نوشته های غیر داستانی و واقعی علاوه بر اینکه اطلاعات شما را درباره ی موضوعات مهم روز افزایش می دهند منبع مهمی از واژگان را نیز برای شما فراهم می کنند. همچنین با مطالعه ی این مطالب می توانید با شیوه ی نویسندگی و صداهای نوشتاری آشنا شوید که در تقویت مهارت صحبت کردن بی تاثیر نخواهند بود.

 

۲٫ یاد بگیرید چگونه صحبت کنید:

  •  در دوره های بهبود مهارت صحبت کردن شرکت کنید: شما باید یاد بگیرید که چگونه از فرصت ها برای شوخ طبعی و استفاده از کلمات جالب بهره ببرید. این دوره ها به شما کمک کی کنند مهارت سرعت در تفکر، کنترل هیجان و اعتماد به نفس را در خودتان تقویت کنید.
  •  آنقدر تمرین کنید تا واژگان جدید به صورت طبیعی و ناخودآگاه در مکالمه ی شما قرار بگیرند: اگر از لغات جدید و جالب به طور معمول و راحت استفاده نکنید برای اطرافیان تاثیر گذار نخواهند بود. آنقدر تمرین کنید تا واژگان جدید تا جایی که ممکن است به صورت ناخودآگاه در مکالمه ی شما استفاده شوند.
  •  از زبان بدنتان کمک بگیرید: ۷۰ درصد ارتباطات از طریق ارتباطات غیر کلامی شکل می گیرند. ارتباطات غیر کلامی مانند استفاده از زبان بدن. هنگام صحبت کردن علاوه بر اینکه باید صدای رسایی داشته باشید لازم است اعتماد به نفس خود را با زبان بدن به دیگران نشان دهید.

 سخن آخر

 دنیای اطرافتان را با دقت بنگربد. نیازی نیست در پاسخ به هر سوالی تنها نظرات خود را بازگو کنید. با مطالعه ی بیشتر می توانید به سوالات دیگران به صورت علمی و از دیدگاه عالمان و دانشمندان پاسخ دهید که این مسئله باعث می شود دیگران خیلی زود تحت تاثیر صحبت های شما قرار بگیرند.

شاهین زند – محقق و پژوهشگر.

سایت نوین بینش یک سایت پیچیده و یا دائره المعارف خسته کننده نیست بلکه مرجعی است که  به شما کمک می کند هر گونه اطلاعاتی را به صورت خلاصه، مختصر و مفید بدست آورید. نوین بینش بزرگترین سایت مرجع در مورد روانشناسی عشق در بین سایت های فارسی زبان می باشد. برای اطمینان بیشتر از این موضوع به بخش روانشناسی عشق مراجعه کنید. کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم پس از ترجمه از زبان انگیلسی در سایت نوین بینش منتشر شده است. با این کتاب هر شخصی را عاشق خود کنید و یا هزینه ی پرداختی  را پس بگیرید. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

می خواهید بیشتر بدانید؟

می خواهم تکنیک های بیشتری در مورد عاشق کردن بدانم

می خواهم در مورد تحت تاثیر قرار دادن دیگران بدانم

آشنایی با ضمیر ناخودآگاه

چگونه می توانم شخصی را در کوتاه ترین زمان ممکن عاشق کنم

تکنیک هایی برای عاشق کردن دیگران

آیا واقعا عشق بی قید و شرط وجود دارد

دلایل وابستگی ( چرا وابسته می شویم)

معرفی کتاب

1555 - Copy