چگونه رابطه ی خود را صمیمی تر کنیم

به یکدیگر نزدیک­تر شوید

منصفانه نیست که یک طرف خود را برای رسیدن به معیارهای همسرش تغییر دهد بدون اینکه از طرف مقابل تلاشی دیده شود؛ به همین دلیل است که همکاری دو جانبه از سوی زن و شوهر در جهت رسیدن به معیارهای یکدیگر بسیار حائز اهمیت است.

اگر در حال حاظر در یک رابطه به سر می­ برید، پس فکر می­کنم خیلی مهم است که این مطلب کوتاه را مطالعه کند. اگر تنها یک طرفِ رابطه سعی کند همه کارها را انجام دهد نتیجه ­اش یکی از احساسات زیر می­شود:

  • من همه چیزم را به او می­دهم اما او برایم هیچ کاری نمی­کند.
  • خیلی برایم سخت است که انقدر شدید خود را تغییر دهم.
  • چرا فرد دیگری را پیدا نمی­کنم که همینطور که هستم من را بخواهد؟

اگر هر دو نفر تلاش کنند به یک حد وسط خواهند رسید؛ این­­کار بسیار آسان­تر از آن است ­که همه تغییرات را یک نفر متحمل شود.

یک مثال ساده می­زنم که می­تواند این موضوع را روشن ­تر کند. زوجی را تصور کنید که یکی از آن­ها وقت شناس است ولی دیگری اینگونه نیست. اگر مرد آن شخصی باشد که وقت شناس است پس باید سعی کند کمی برای همسرش صبر کند و همسرش نیز کمی سریع­تر باشد.

خیلی سخت است که یک نفر کاملا خود را تغییر دهد تا این­که فقط تغییر کمی را متحمل شود. بعد از این­که تفاوت خود را مشخص کردید، این مثال را برای همه­ی معیارهای نیمه خودآگاه دیگر نیز به کار بگیرید.

نوشته ی شاهین زند – محقق و پژوهشگر.

سایت نوین بینش یک وبسایت ساده و معمولی نیست که اطلاعات سطح پایینی در اختیار شما بگذارد بلکه مکانی است که شما را با تکنیک های موثر آشنا خواهد کرد که توسط علوم روانشناسی بدست آمده است و در غالبی مشخص، واضح و قابل فهم برایتان ارائه شده است.  کتاب گونه هر شخصی را عاشق خود کنیم شانس شما را برای عاشق کردن دیگران به طور قابل ملاحظه ای افزایش می دهد. فروش این کتاب به صورت تضمینی است و در صورت عدم رضایت هزینه ی پرداختی به شما بازگردانده می شود. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

بله چگونه معیار های ناخوداگاه می تواند باعث عاشق شدن شود

چگونه کسی را که علاقه ای به ما ندارد به خود جذب کنیم

می خواهم در مورد تحت تاثیر قرار دادن دیگران بدانم

می خواهم تکنیک های بیشتری در مورد عاشق کردن یاد بگیرم

می خواهم در مورد شناخت شخصیت دیگران بدانم

 ضمیر ناخودآگاه چیست

چگونه می توانم شخصی را در کوتاه ترین زمان ممکن عاشق کنم

معرفی کتاب

1555 - Copy