۶ اشتباهی که روابط عاطفی شما را خراب می کند

چه اشتباهاتی رابطه عاشقانه را خراب می کند؟

خیلی ناراحت کننده است دو فردی که واقعا یکدیگر را دوست دارند از هم جدا شوند.

چگونه بعضی افراد سال ها عاشق یکدیگر می مانند؟

اشتباهات رابطه عاشقانه چیست؟

حتی در شرایط دشوار برای سالم نگه داشتن یک رابطه می توان دید زوج هایی مانند آنجلینا جولی و برد پیت (بازیگران هالیوود) یک خانواده ی بزرگ دارند و حتی در روزهای سخت بیشتر به هم عشق می ورزند.

قطعا بعضی اشتباهات رابطه عاشقانه وجود دارد که باعث از بین رفتن زیبایی یک رابطه می شود. پس اگر می خواهید پایداری زندگی عاشقانه با همسرتان را تضمین کنید باید مطمئن شوید از این رفتارها اجتناب خواهید کرد.

چگونه عاشق می شویم؟

بسیاری از مردم معتقدند عشق و اشتیاق تنها در روزهای اول رابطه وجود دارد، اما در حقیقت اگر رفتار درستی داشته باشید و اشتباهات رابطه عاشقانه را مرتکب نشوید اشتیاق در رابطه تان روز به روز بیشتر خواهد شد.

دلیل آن ساده و قابل درک است، زمانی که عاشق می شویم احساس نزدیکی بیشتری می کنیم.

قسمت لمبیک مغز (ناحیه ی جلویی) بخشی از آن است که احساسات و خاطرات را تنظیم می کند.

در کتاب چگونه هر شخصی را عاشق کنیم گفتم وقتی فردی را می بینیم و ضمیر ناخودآگاه معتقد است او می تواند باعث خوشحالی مان شود (بر اساس معیارهایی که در طول سال ها در ضمیر ناخودآگاه ایجاد شده اند) احساسات به شکل عشق به شما ارسال می شوند تا برای خوشحال بودن در کنار او باشید. (نگاه کنید به چرا عاشق می شویم)

بعضی وقت ها دو فردی که وارد رابطه ی عاشقانه می شوند رفتارهایی انجام می دهند که خودشان معتقدند این رفتارها برای رابطه ی عاشقانه شان اشتباه نیست.

درواقع این تفکر آن ها نسبت به چنین رفتارهایی زمانی که به یکدیگر متعهد می شوند و علاقه شان کم نمی شود بیشتر تایید خواهد شد.

ادامه دادن برخوردهای بد باعث می شود روند رفتارهای بد و نادرست آغاز شده و ضمیر ناخودآگاه به این نتیجه می رسد که طرف مقابل آنقدرها هم باعث خوشحالی نمی شود.

در نتیجه دو اتفاق ممکن است رخ دهد: یا رابطه پایان پیدا می کند یا طرفین معتقدند هیچ راهی وجود ندارد و با ناراحتی به رابطه ادامه می دهند.

برای فرزندانشان نیز ترس از رو به رو شدن با افراد جامعه و یا ترس از پیدا نکردن فرد مناسب کمترین ضررها خواهد بود. البته در صورتی که هر دو طرف بخواهند، برای اصلاح رابطه خیلی دیر نیست.

اگر در رابطه ی عاشقانه هستید یا می خواهید وارد آن شوید برای جلوگیری از خراب شدن رابطه ی خود از اشتباهات رابطه ی عاشقانه که به شرح زیر هستند خودداری کنید:

۶ اشتباه در رابطه عاشقانه

  1.  عدم احترام به یکدیگر: اولین اشتباه در رابطه عاشقانه این است که هیچ رابطه ای بدون احترام رابطه ی خوبی نخواهد بود. اگر این مورد در اولویت بالا قرار دهید به تنهایی می تواند مشکلات رابطه ی شما را حل کند. مهم نیست چه اتفاقی بیفتد، در حقیقت ارتباط شما باید آنقدر با احترام باشد که مطمئن شوید هیچ حرف و رفتاری از شما باعث رنجیدن یکدیگر نمی شود.
  2. سعی می کنید ثابت کنید حق با شما است: اشتباه بعدی در رابطه عاشقانه این است که به دنبال این باشید که ثابت کنید چه کسی درست می گوید و چه کسی اشتباه می کند. هر دو شما باید روی این حقیقت تمرکز کنید که اشتباه از جانب هر دو طرف است و به دنبال راه حل بگردید. در حقیقت هرچقدر بیشتر با کلمات مهربان از هم دلجویی کنید بیشتر نسبت به پیدا کردن راه حلی که نیاز دارید تمایل پیدا خواهید کرد.
  3. عدم اعتماد: بسیاری از مردم فکر می کنند اعتماد چیزی است که یک بار برای همیشه ساخته می شود. این مشابه همان اشتباهی است که تصور می کنیم یک بار برای همیشه عاشق می شویم و عاشق می مانیم. به منظور حفظ “برای همیشه”، شما در واقع باید همیشه روی آن کار کنید. دروغ نگویید و اعتماد را از بین نبرید تا مسئولیت برقراری امینت در رابطه را به خوبی انجام دهید. (نگاه کنید به اعتماد کردن به همسر)
  4. عاشق هستید اما دوست نیستید: دوست بودن با یکدیگر بهترین رفتار در رابطه در هر جای دنیا است. برای هم زمان بگذارید و در مورد هرچیزی که در ذهن و زندگی شما است با یکدیگر صحبت کنید. دوست بودن با یکدیگر میزان پایداری عشق شما را به شکل واقعی مشخص می کند.
  5. نیازهای یکدیگر را برآورده نمی کنید: هر فردی انتظار دارد نیازهایش در روابط عاطفی پاسخ داده شود وگرنه این رابطه او را نا امید و دلسرد می کند. مهم نیست این نیازها چقدر احمقانه به نطر برسد، باید نیازهای مهم شریک عاطفی خود را برآورده کنید.
  6. فعالیت مشترک ندارید: اشتباه آخر از اشتباهات رابطه عاشقانه این است که از احساس مثبت در رابطه عاشقانه قافل شوید. آیا احساس می کنید رابطه تان خسته کننده بوده و هیجان و اشتیاق خود را از دست داده است؟ ریشه ی این مسئله کمبود فعالیت های مشترک است. باید برای انجام فعالیت های مشترک و سرگرم کننده با یکدیگر وقت بگذارید.

شاهین زند – محقق و پژوهشگر.

سایت نوین بینش یک سایت پیچیده و یا دائره المعارف خسته کننده نیست بلکه مرجعی است که  به شما کمک می کند هر گونه اطلاعاتی را به صورت خلاصه، مختصر و مفید بدست آورید. نوین بینش بزرگترین  مرجع در مورد روانشناسی عشق در بین سایت های فارسی زبان می باشد. برای اطمینان بیشتر از این موضوع به بخش روانشناسی عشق مراجعه کنید. کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم  در سایت نوین بینش منتشر شده است. با این کتاب هر شخصی را عاشق خود کنید و یا هزینه ی پرداختی  را پس بگیرید. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

پیشگویی ازدواج واقعیت دارد

نشانه های خیانت عاطفی همسر

بعد از جدایی چه باید کرد – بایدها و نبایدها بعد از جدایی

روش های فوق العاده برای بازگشت عشق و علاقه به زندگی مشترک

شکست عشقی در مردان – شکستی دردناک در عشق

شکست عشقی در زنان چگونه است

راه های حفظ رابطه عاشقانه

حفظ رابطه عاطفی از راه دور