تسلیم شدن از موفقیت

احساس می کنم تسلیم شده ام

من پیام های زیادی از خوانندگان نوین بینش دریافت می کنم که می گویند امیدشان را نسبت به برنامه های زندگی خود از دست داده اند و تصور می کنند تسلیم شدن بهترین گزینه برای آن ها می باشد. بسیاری از آن ها می گویند بارها و بارها تلاش کرده اند بدون اینکه هیچ نتیجه ای بگیرند و بعضی دیگر ادعا می کنند به دلایل مختلف انگیزه شان را از دست داده اند. (نگاه کنید به ایجاد انگیزه برای موفقیت )

استیو جابز در یکی از مصاحبه هایش گفته است:”من می دانم که تنها یک چیز باعث شد به تلاش ادامه دهم و این بود که کارم را دوست داشتم”

آیا متوجه معنای پنهانی پشت این جمله می شوید؟

اگر کمی فکر کنید متوجه می شوید استیو جابز احساس می کرده هیچ امیدی وجود ندارد و تنها چیزی که باعث حرکت او رو به جلو می شود اشتیاق است. او با گفتن جمله ی بالا نشان داد تنها چیزی که باعث حرکت به سمت اهداف می شود اشتیاق بوده و هر عامل دیگری بازدارنده است.

این واقعیتی است بیشتر مردم درباره ی موفقیت نمی دانند. همه ی افراد موفق در راه رسیدن به موفقیت خود احساس تسلیم شدن داشته اند.

احساس می کنم باید منصرف شوم

وقتی نوین بینش را راه انداختم هیچ چیز خوب نبود. به سختی تلاش می کردم بازدید کننده پیدا کنم، به سختی پول در می آوردم و هیچ کس تشویقم نمی کرد. همچنین ترک محل کارم و کار کردن روی یک وبسایت در خانه برای همه ی افرادی که آن زمان می شناختم تصمیمی غیر منطقی و غیر عقلانی بود. به منصرف شدن و تسلیم شدن از موفقیت فکر کردم.

ممکن است تعجب کنید که من بارها و بارها به منصرف شدن فکر کردم.

درواقع روزهایی که به تسلیم شدن و منصرف شدن فکر می کردم بیشتر از روزهایی بود که در فکر موفق شدن بودم. (حداقل در روزهای اول کارم)

یک روز از خودم پرسیدم چرا هنوز به این کار ادامه می دهم. باور کرده بودم مسیری که پیش گرفته ام اشتباه است. تنها یک چیز باعث می شد به حرکت ادامه دهم؛ کار دیگری برای انجام دادن نداشتم.

وقتی داستان زندگی بن سیلبرمن موسس شبکه ی اجتماعی pinterest را مطالعه می کردم متوجه یک چیز مشابه و آشنا شدم. او گفته است تنها ترس از خجالت کشیدن باعث ادامه دادن و تلاش مکررش شده است. او کارمند گوگل بود و شغلش را برای کار کردن روی پروژه ی pinterest رها کرد.

پس از مدتی او امید خود را از دست داده بود اما نمی توانست با افرادی که برای رها کردن شغلش او را سرزنش کرده بودند رو به رو شود. پس به تلاش ادامه داد و در نوجوانی یک میلیونر خودساخته شد. (نگاه کنید به چگونه در نوجوانی پولدار شویم)

همه احساس تسلیم شدن از موفقیت را تجربه می کنند

مهم نیست یک فرد چقدر سرسخت و قوی باشد، کیفیت پرورش و تجربیات گذشته اش باعث می شود در راه رسیدن به موفقیت تسلیم شده و از آن دست بکشد.

هیچ کس نمی خواهد بدون هیچ نتیجه ای به کاری ادامه دهد، هیچ کس نمی خواهد بدون اینکه پولی دریافت کند کارهای روزانه ی خسته کننده انجام دهد، هیچ کس نمی خواهد استقلال خود را برای پروژه ای که به نظر می رسد انجام شدنی نیست از دست دهد.

اما داستان همه ی افراد موفق به یک واقعیت مهم اشاره می کند. آن ها همه جایی احساس کرده اند باید منصرف شوند اما به یک دلیل یا چند دلیل خاص به تلاش ادامه دادند. من با استیو جابز موافقم که وقتی هیچ انگیزه ای ندارید اشتیاق به شما کمک می کند به تلاش ادامه دهید. اما بدون اشتیاق هم می توانید تلاش خود را به نتیجه برسانید.

مسیر شما در رسیدن به موفقیت بدون اشتیاق و در حالی که بدون هیچ نتیجه ای کار می کنید سخت تر و دردناک تر خواهد بود. اما اگر به حرکت و تلاش خود ادامه دهید، چه با اشتیاق و چه بدون اشتیاق، حتما به موفقیت خواهید رسید. (نگاه کنید به موفقیت آسان نیست)

 

شاهین زند – محقق و پژوهشگر

نوین بینش یک سایت پزشکی پیچیده یا یک دائره المعارف آنلاین و خسته کننده نیست؛ در حقیقت مرجعی است که شما می توانید هر گونه اطلاعاتی را به صورت خلاصه، مختصر و مفید بدست آورید که به زبانی ساده نوشته شده است. سایت نوین بینش یک سایت پژوهشی است که در زمینه روانشناسی تجاری، مدیریت، روانشناسی عشق، کارآفرینی و موفقیت فعالیت می کند. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

۵ مرحله برای کسب درآمد مطمئن از اینترنت

چگونه به خواسته هایم برسم

چرا نباید تسلیم شوید

راه های رسیدن به موفقیت چیست

راههای رسیدن به هدف در زندگی

افراد موفق چگونه به موفقیت رسیده اند