رابطه با دوستان بعد از ازدواج

ازدواج کرده اید؟ دوستانتان چه می شوند؟

آیا فردی هستید که بعد از ازدواج به طور کامل ناپدید می شود؟

آیا بعد از ازدواج ناخواسته تماس خود را با دوستانتان کاهش داده یا قطع کرده اید؟

بسیاری از افراد بعد از ازدواج دور خود دیوار می کشند. زنان بیشتر از مردان این کار را انجام می دهند. کسانی که این کار را انجام می دهند تصور می کنند این یک فداکاری برای رابطه ی عاطفی شان است اما مشکل اینجاست که این عادت می تواند همه چیز را خراب کند، حتی ازدواج و رابطه ای که قصد دارید از آن محافظت کنید.

اگر این کار را انجام می دهید بدانید که هم دوستی و هم رابطه ی عاطفی شما در معرض خطر است.

ببینیم چگونه این اتفاق می افتد.

۴ دلیل که نشان می دهد نباید بعد از ازدواج روابط دوستی خود را از بین ببرید

  1. به نظر می رسد شما اعتیاد به عشق دارید: وقتی رابطه ی خود را با دوستان قطع می کنید تنها منبع صمیمیت شریک عاطفی شما محسوب می شود. این به نظر خوب است تا زمانی که دعوا یا جدایی پیش بیاید. هنگام بروز مشکلات هیچ چیز برای تکیه کردن نخواهید داشت در نتیجه احساس تنهایی، پوچی و درد و عذاب می کنید. (نگاه کنید به ترک اعتیاد به عشق)
  2. طرف مقابل را از خود دور می کنید: وقتی برای حمایت عاطفی تنها به یک نفر وابسته باشید به شدت به او نیازمند می شوید و او شما را به همین خاطر اذیت می کند. هیچ کس افراد نیازمند را دوست ندارد و هر چه بیشتر از دوستان خود دور بمانید بیشتر نیازمند خواهید بود.
  3. دوستانتان شما را رد می کنند: دوستانتان از اینکه دیگر با آن ها وقت نمی گذارید خوششان نمی آید و پس از آن دیگر شما را در جمع خود قبول نمی کنند. در نتیجه وقتی واقعا به آن ها نیاز دارید در کنارتان نیستند و احساس تنهایی و شکست می کنید.
  4. طرف مقابلتان خسته می شود: هرکس به فضای شخصی و تنهایی نیاز دارد. وقتی به جز شریک عشقی خود هیچ کس و هیچ کار دیگری نداشته باشید او نیز از دستتان خسته می شود. وقتی هنگامی که در رابطه هستید با دوستانتان وقت بگذرانید همسرتان نیز می تواند فضای شخصی خودش را داشته باشد.

چرا بهبودی پس از جدایی برای بعضی افراد خیلی سخت است

فردی را در نظر بگیرید که بعد از ازدواج ارتباط خود را با دوستانش به طور کامل قطع کرد، سرگرمی های خود را کنار گذاشت و زندگی اش را به طور کامل به همسر خود اختصاص داد.

اگر کار این فرد با همسرش به جدایی بکشد هیچ چیز برایش نمی ماند زیرا همه چیز خود را از دست داد و زیر پا گذاشت. اگر او سالم و متعادل زندگی می کرد جدایی نمی توانست آسیب خیلی زیادی به او بزند.

به عبارت دیگر وقتی فردی همه ی زندگی شما می شود نه تنها ۱۰۰% به او وابسته می شوید بلکه ممکن است همه چیز خود را از دست بدهید و رابطه تان نیز به پایان برسد.

ارتباط خود را با دوستانتان حفظ کنید. به سرگرمی های خود بپردازید و به شریک زندگی تان اجازه دهید فضای شخصی خودش را داشته باشد. این بهترین راه برای داشتن یک رابطه ی سالم است.

 

شاهین زند – محقق و پژوهشگر.

سایت نوین بینش برای افرادی که قصد سوء استفاده از این مطالب را دارند نوشته نشده است پس اگر هدف شما سوءاستفاده از دیگران است لطفا از این سایت خارج شوید. سایت نویت بینش یک سایت پزشکی یا یک دائره المعارف خسته کننده نیست بلکه مرجعی روانشناختی و علمی است که به شما کمک می کند درک بهتری از خود و دیگران بدست آورید و از این آگاهی برای بهبود روابط و مهارت های ارتباطی و به صورت کلی جهت ارتقای کیفیت زندگی خود استفاده کنید. به یاد داشته باشید قوی ترین صلاح شما دانش شما است.

سایت نوین بینش یک سایت پیچیده و یا دائره المعارف خسته کننده نیست بلکه مرجعی است که  به شما کمک می کند هر گونه اطلاعاتی را به صورت خلاصه، مختصر و مفید بدست آورید. نوین بینش بزرگترین  مرجع در مورد روانشناسی عشق در بین سایت های فارسی زبان می باشد. برای اطمینان بیشتر از این موضوع به بخش روانشناسی عشق مراجعه کنید. کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم  در سایت نوین بینش منتشر شده است. با این کتاب هر شخصی را عاشق خود کنید و یا هزینه ی پرداختی  را پس بگیرید. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

نشانه های یک ازدواج ناموفق

نارضایتی در زندگی مشترک

دلسردی در ازدواج

ازدواج با عشق یا منطق

تاثیر خودشناسی در ازدواج

چگونه ازدواج موفق داشته باشیم

آیا عشق بعد از ازدواج بوجود می آید

تداوم عشق بعد از ازدواج