در دنیا چیزهای زیادی وجود دارند که برای شما دست نیافتنی هستند. اگر برای به دست آوردن آن ها نهایت تلاش خود را کرده اید و نتیجه ای حاصل نشده است، فراموش کردن آن بهترین تصمیم ممکن است.

البته فراموشی به این معنا نیست که بعد از چندین تلاش از به دست آوردن خواسته تان نا امید شده و تسلیم شوید اما هرگاه از دست نیافتنی بودن خواسته تان اطمینان پیدا کرده باشید دست کشیدن از آن بهترین تصمیم خواهد بود.

فراموش کردن گذشته

بعضی افراد به دلیل فراموش نکردن تجربیات گذشته زندگی افسرده و غمگینی را سپری می کنند. کمبود اعتماد به نفس در زندگی نیز به دلیل فراموش نکردن رد شدن هایی می باشد که در گذشته اتفاق افتاده است. احساس ترس در بعضی افراد به دلیل رو به رو شدن با شکست هایی در گذشته و فراموش نکردن آنهاست. همچنین اگر فردی خودش در بخشش خود نا توان باشد احساس گناه همیشه همراه او خواهد بود.

فراموش کردن گذشته ساده است، کافیست روی تغییر آینده تمرکز کنید. اگر در گذشته کنار گذاشته شده اید باید یاد بگیرید چگونه با رد شدن ها برخورد کرده و با آن مقابله کنید تا دیگر باعث رنج و عذاب شما نشوند. اگر از کمبود اعتماد به نفس رنج می برید باید برای تقویت اعتماد به نفس خود تلاش کنید و اگر در گذشته با شکست هایی مواجه شده اید باید استقامت داشته باشید و برای به دست آوردن اهداف و خواسته هایتان نهایت سعی خود را به کار بگیرید.(نگاه کنید به مقابله با مشکلات و دشواری ها)

فراموش کردن روابط

فراموش کردن روابط عاطفی و عشق یکطرفه نیز کار دشواری نخواهد بود. باید تلاش کنید شرایط را پذیرفته و التماس های بی نتیجه برای بازگرداندن او را متوقف کنید؛ در نتیجه ی این کار ضمیر ناخودآگاهتان متقاعد می شود که این رابطه یک رابطه ی تمام شده است و جدایی را می پذیرد. البته فراموش نکنید که با تلاش برای بازگرداندن عشق از دست رفته می توانید رابطه ی خود را از نو شروع کنید و تصمیم به فراموشی زمانی تصمیم درستی خواهد بود که از بی حاصل بودن تلاش و دست نیافتنی بودن طرف مقابلتان اطمینان کامل داشته باشید.

در چنین شرایطی، پذیرفتن یک عشق یکطرفه و رابطه ی تمام شده زمانی برای ذهن شما ممکن خواهد بود که دیگر دست از تلاش برای بازگشت طرف مقابلتان بردارید. رویا پردازی، تجسم و تصور خاطرات نیز شما را از فراموش کردن رابطه ی از دست رفته تان بازمی دارند.

نمی توانید آن را به دست آورید؟ فراموشش کنید!

هر رابطه ی عاطفی تمام شده و عشق یکطرفه ای که از دست رفته و هیچ امیدی به بازگشت آن وجود ندارد  را می توانید با رعایت این ۳ مورد فراموش کنید:

  • فراموش نکنید گذشته با تغییر آینده، تغییر خواهد کرد!
  • برای به دست آوردن چیزی بهتر از آنچه که برای شما دست نیافتنی شده است تلاش کنید.
  • زمانی می توانید دست نیافتنی بودن خواسته تان را بپذیرید که برای فراموش کردن آن تصمیم جدی اتخاذ کنید.

شاهین زند – محقق و پژوهشگر.

سایت نوین بینش برای افرادی که قصد سوء استفاده از این مطالب را دارند نوشته نشده است پس اگر هدف شما سوءاستفاده از دیگران است لطفا از این سایت خارج شوید. سایت نویت بینش یک سایت پزشکی یا یک دائره المعارف خسته کننده نیست بلکه مرجعی روانشناختی و علمی است که به شما کمک می کند درک بهتری از خود و دیگران بدست آورید و از این آگاهی برای بهبود روابط و مهارت های ارتباطی و به صورت کلی جهت ارتقای کیفیت زندگی خود استفاده کنید. به یاد داشته باشید قوی ترین صلاح شما دانش شما است.

سایت نوین بینش یک سایت پیچیده و یا دائره المعارف خسته کننده نیست بلکه مرجعی است که  به شما کمک می کند هر گونه اطلاعاتی را به صورت خلاصه، مختصر و مفید بدست آورید. نوین بینش بزرگترین  مرجع در مورد روانشناسی عشق در بین سایت های فارسی زبان می باشد. برای اطمینان بیشتر از این موضوع به بخش روانشناسی عشق مراجعه کنید. کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم  در سایت نوین بینش منتشر شده است. با این کتاب هر شخصی را عاشق خود کنید و یا هزینه ی پرداختی  را پس بگیرید. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

چگونه با غم شکست عشقی مقابله کنم

فراموش کردن عشق نافرجام

چطور عشق را فراموش کنیم

نمی توانم فراموشش کنم

کنار آمدن با جدایی

۴ حرکت ساده برای برگرداندن عشق از دست رفته