وقتی عشقت بلاکت میکنه یعنی چی

عشقم بلاکم کرد

آیا عشقتان شما را از شبکه های اجتماعی خود بلاک کرده است؟

قبل از اینکه به شما بگویم این کار چه معنایی دارد باید بدانید اگر همچنان در وضعیت بلاک قرار دارید پس به این معنا است که همچنان در حال ارسال سیگنال های منفی به عشقتان هستید.

 

این سیگنال های منفی به این دلیل ارسال می شوند که عشق تان با اینکه از شما جدا شده است برای تان اهمیت بسیاری دارد. این اهمیت و وابستگی باعث می شود نتوانید به درستی فکر کنید و در نتیجه احساسی عمل می کنید.

پس به بهبودی نیاز دارید. حتی اگر قصد شما بازگرداندن عشق تان باشد ضروری است که تمرکز خود را بدست آورید زیرا تا وقتی هیجانات احساسی بر ما غلبه می کنند نمی توانیم با تمرکز بر مهارت های ارتباطی شخص مورد نظر را عاشق خود کنیم و در عوض مرتکب اشتباهاتی می شویم که منجر به بلاک شدن مان می شود.

نمی دونم چرا بلاکم کرده

بلاک شدن ما توسط دیگران نشان دهنده ی ناهماهنگی شناختی است. ناهماهنگی شناختی به معنای وجود دو احساس متناقض است که باعث می شود تصمیم گیری چالش برانگیز شود.

اگر برای عشق تان اهمیت نداشتید پسر دیگر چه نیازی بود با بلاک کردن تان از شما فرار کند. و اگر عاشق تان بود چه نیاز بود شما را بلاک کند.

فردی که شما را بلاک می کند از سویی برای شما اهمیت قائل است و از سوی دیگر به دلیل احساسات منفی که از شما دریافت می کند نمی خواهد رابطه با شما را ادامه دهد.

ناهماهنگی شناختی نیز به همین معنا است. وقتی دو احساس متناقض در کنار یکدیگر قرار می گیرند. اگر این احساسات منفی کمرنگ شوند مقاومت عشق تان در مقابل شما نیز کاهش پیدا خواهد کرد. در نتیجه از بلاک خارج می شوید.

اما کاهش احساس منفی به این معنا نیست که وی قصد بازگشت به رابطه را دارد اما حداقل دیگر مثل سابق از شما فرار نمی کند و در نتیجه فرصتی برای تجلی مجدد عشق در شخص مورد نظر خود بدست خواهید آورد.

چرا بلاکم کردی

وقتی عشق تان از شما احساس منفی دریافت کند، نمی خواهد ارتباط خود را با شما حفظ کند. اگر شما فردی هستید که پیام ها و تماس های بسیاری با وی برقرار می کنید پس طبیعی است که طرف مقابل از شما فرار کند.

مهم نیست اگر پیام های شما ابراز علاقه و دوستت دارم باشد. مهم نیست اگر هر روز احساسات عاشقی خود را به او یادآور می شوید و یا خاطرات عاشقانه گذشته را مرور می کنید.

وقتی شما در ضمیر ناخودآگاه فردی مرتبط با احساسات منفی بشوید حتی ابراز علاقه تان می تواند باعث ایجاد احساس منفی شود.

وقتی فردی احساسات منفی از دیگران دریافت کند سعی می کند تا می تواند از آن شخص دوری کند تا کمتر آزار ببیند. یکی از مهمترین دلایل بلاک شدن نیز همین موضوع است ( نگاه کنید به برگرداندن عشق از دست رفته با سیگنال جذب).

چه باید کرد

اگر به هر دلیلی جدا شده اید و  با پیام های عاشقانه یا هر پیام دیگیری احساس منفی ارسال می کردید پس احتمالا بلاک شده اید.

بهترین کاری که در حال حاظر می توانید انجام دهید این است که برقرار کردن هرگونه ارتباط را با وی متوقف کنید حتی اگر از بلاک در آمده باشید.

همانطور که گفتم بلاک کردن نشان دهنده ضعف است پس شما نباید با اقدام مشابه عشقتان را بلاک کنید.

شاهین زند – محقق و پژوهشگر.

سایت نوین بینش یک سایت پیچیده و یا دائره المعارف خسته کننده نیست بلکه مرجعی است که  به شما کمک می کند هر گونه اطلاعاتی را به صورت خلاصه، مختصر و مفید بدست آورید. نوین بینش بزرگترین مرجع در مورد بازگشت به رابطه و عشق در بین سایت های فارسی زبان می باشد. برای اطمینان بیشتر از این موضوع به بخش بازگشت به رابطه مراجعه کنید. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

قانون جذب عشق

با شکست عشقی چه باید کرد؟

به سادگی شکست عشقی خود را حل کنید

چگونه بعد از شکست عشقی به زندگی خود ادامه دهیم

بایدها و نبایدهای بعد از شکست عشقی