چرا مردها بی احساس می شوند

وقتی مرد فاصله میگیرد چه شده است و چه باید کرد

وقتی مرد فاصله میگیرد چه اتفاقی می افتد؟

چگونه می توانیم دلیل فاصله گرفتن مردان را متوجه شویم؟

تا به حال پیش آمده است مردی شما را به این باور برساند که دوستتان دارد و بعد از آن با تغییر در رفتارش خلاف این موضوع را ثابت کند؟

هیچ زنی یا دختری وجود ندارد که در مورد سرد شدن ناگهانی یا فاصله گرفتن مردان پس از مدتی نشنیده باشد.

بسیاری رابطه ها هستند خیلی زود تمام می شوند و بسیاری معتقدند مردان هستند که زودتر شروع به فاصله گرفتن می کنند (نگاه کنید به در مقابل تغییر رفتار ناگهانی مردان چه باید کرد).

در این مقاله می خواهیم توضیح دهیم چه شده است که مردی فاصله میگیرد و اکنون چه باید کرد.

چه می شود که مردی فاصله می گیرد

وقتی مرد فاصله می گیرد که یکی از ۴ رویداد زیر و یا بیشتر برای او اتفاق افتاده باشد:

  • آسیب شخصیتی: ۹۰ درصد افرادی که احساسات مثبت از خودشان نشان می دهند هرگز پاسخی معادل آن را دریافت نمی کنند. وقی فردی رفتار خوبی از خود نشان دهد و در مقابل هیچ واکنش مثبتی دریافت نکند تلاش می کند با رفتارهایی منفی نشان دهد که به طرف مقابل هیچ علاقه ای ندارد. اما درواقع هرچقدر رفتارهای منفی بیشتری از خود نشان دهد علاقه اش را بیشتر ثابت می کند.
  • عدم توانایی در درست کردن ذهن: بسیاری از افراد وقتی به کسی علاقه مند می شوند نمی توانند خود را در مقابل آن فرد کنترل کنند و از هر فرصتی برای ابراز علاقه به او استفاده می کنند حتی اگر قبلا با فردی دیگری که مورد علاقه ی شان بوده آشنا شده باشند. اگر فردی در چنین شرایطی قرار بگیرد علاقه ای که در گذشته به فرد دیگری داشته کاهش پیدا می کند و احساساتش نسبت به فرد جدید بیشتر می شود. این افراد معمولا اعتیاد به عشق دارند.(نگاه کنید به اعتیاد به روابط عاطفی و عشق)
  •  ترس از تعهد: بسیاری از مردم از تعهد می ترسند اما وقتی به کسی جذب می شوند نمی توانند علاقه شان را ابراز نکنند. هنگامی که آن ها به طرف مقابل نزدیک شده و مسئله جدی می شود ترس از تعهد بر آن ها غلبه می کند و در تلاش می کنند از آن فرد دور شده و رابطه را پایان دهند. این افراد همواره با یک نوع تضاد درونی رو به رو هستند در نتیجه کارهای مثبت و منفی را باهم انجام می دهند. یکی از دلایل تغییر رفتار ناگهانی مردان نیز همین امر می باشد.
  • از دست دادن علاقه: دلیل دیگر ایجاد احساسات متناقض در افراد از دست دادن علاقه است. اما خبر خوب این است که اگر فردی علاقه اش را به شما از دست داد می توانید دوباره او را به خود جذب کرده و به رابطه بازگردانید.(نگاه کنید به از دست دادن علاقه در یک رابطه)

وقتی مردی فاصله می گیرد چه باید کرد

وقتی مردی فاصله می گیرد احساسات متناقضی از خود نشان دهید و سعی کنید تا می توانید او را وادار به تلاش برای بدست آوردن خود بکنید.

اگر مردی را به این باور برسانید که بدست آوردن شما سخت اما امکان پذیر است به تلاش برای به رسیدن به شما ادامه خواهد داد.

تلاش برای رسیدن به زن از طرف مرد همیشه باید ادامه پیدا کند. به عبارت دیگر وقتی مرد فاصله می گیرد که دیگر این تلاش برای رسیدن به زن وجود نداشته باشد.

زنان حتی وقتی ازدواج می کنند همچنان باید تلاش کنند این احساس در مردان وجود داشته باشد که برای آن ها تلاش کند.

البته هرگز نباید به طور مستقیم این مسئله را با او در میان بگذارید و مهم تر از آن نباید رفتار سردی از خود نشان دهید زیرا مردها از زنان بی احساس بیزار می شوند بلکه تنها باید به او نشان دهید ارزشمند هستید و مطمئن نیستید طرف مقابل واقعا به شما علاقه دارد.

به زبان ساده باید سعی کنید برای وی تمام نشده باقی بمانید چرا که وقتی پرونده ی علاقه ی شما نسبت به او بسته شود از فکر کردن بیشتر به شما نیز خودداری می کند که در نتیجه باعث کاهش علاقه می شود ( نگاه کنید به ارسال سیگنال ترکیبی جذب برای وابستگی ذهن دیگران).

اگر احساسات خود را نسبت به وی ناتمام باقی گذارید باعث می شوید خیلی زود این شخص پیام های مثبت بیشتری برای شما ارسال کند و در نتیجه وابستگی وی نیز به شما بیشتر شود.

شاهین زند – محقق و پژوهشگر.

سایت نویت بینش یک سایت پزشکی یا یک دائره المعارف خسته کننده نیست بلکه مرجعی روانشناختی و علمی است که به شما کمک می کند درک بهتری از خود و دیگران بدست آورید. برای اطمینان بیشتر از این موضوع به بخش روانشناسی عشق مراجعه کنید. کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم توسط سایت نوین بینش منتشر شده است. این کتاب شانس شما را برای عاشق کردن هر شخصی به شکل قابل توجهی افزایش می دهد. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

عکس العمل دختر و پسر پس از جدایی در فضای مجازی

بهبود روابط عاشقانه بین زن و مرد

روانشناسی عقده ی حقارت

تفاوت عشق با سوء استفاده ی عاطفی

چرا تغییر کرد؟ فکر می کردم دوستم دارد