چرا مردها بی احساس می شوند

چرا مردها بی احساس می شوند

امروز تو را دوست دارم، فردا از تو متنفر می شوم

چرا بعضی افراد درگیر احساسات متضاد می شوند؟

چه می شود که فردی گاهی با شما خوش رفتار برخورد کرده و گاهی شما را طرد می کند؟

تا به حال پیش آمده شخصی شما را به این باور برساند که دوستتان دارد و بعد از آن با تغییر در رفتارش خلاف این موضوع را ثابت کند؟

در این مقاله دلایل ایجاد احساسات متضاد و انتقال آن ها به دیگران را برای شما شرح خواهم داد.

۴ علت بی احساسی مردان

مهم ترین دلایل بی احساسی و بی محبتی در مردان به شرح زیر است:

  • آسیب شخصیتی: ۹۰ درصد افرادی که احساسات مثبت از خودشان نشان می دهند هرگز پاسخی معادل آن را دریافت نمی کنند. وقی فردی رفتار خوبی از خود نشان دهد و در مقابل هیچ واکنش مثبتی دریافت نکند تلاش می کند با رفتارهایی منفی نشان دهد که به طرف مقابل هیچ علاقه ای ندارد. اما درواقع هرچقدر رفتارهای منفی بیشتری از خود نشان دهد علاقه اش را بیشتر ثابت می کند.
  • عدم توانایی در درست کردن ذهن: بسیاری از افراد وقتی به کسی علاقه مند می شوند نمی توانند خود را در مقابل آن فرد کنترل کنند و از هر فرصتی برای ابراز علاقه به او استفاده می کنند حتی اگر قبلا با فردی دیگری که مورد علاقه ی شان بوده آشنا شده باشند. اگر فردی در چنین شرایطی قرار بگیرد علاقه ای که در گذشته به فرد دیگری داشته کاهش پیدا می کند و احساساتش نسبت به فرد جدید بیشتر می شود. این افراد معمولا اعتیاد به عشق دارند.(نگاه کنید به اعتیاد به روابط عاطفی و عشق)
  •  ترس از تعهد: بسیاری از مردم از تعهد می ترسند اما وقتی به کسی جذب می شوند نمی توانند علاقه شان را ابراز نکنند. هنگامی که آن ها به طرف مقابل نزدیک شده و مسئله جدی می شود ترس از تعهد بر آن ها غلبه می کند و در تلاش می کنند از آن فرد دور شده و رابطه را پایان دهند. این افراد همواره با یک نوع تضاد درونی رو به رو هستند در نتیجه کارهای مثبت و منفی را باهم انجام می دهند.
  • از دست دادن علاقه: دلیل دیگر ایجاد احساسات متناقض در افراد از دست دادن علاقه است. اما خبر خوب این است که اگر فردی علاقه اش را به شما از دست داد می توانید دوباره او را به خود جذب کرده و به رابطه بازگردانید.(نگاه کنید به از دست دادن علاقه در یک رابطه)

هنگام رو به رو شدن با رفتار سرد مردان چه باید کرد؟

بهترین برخورد در مقابل فردی که احساسات متناقضی از خود نشان می دهد این است که سعی کنید رفتار مثبت او نسبت به خودتان را حفظ کنید.

اگر شخصی را به این باور برسانید که سیگنال های مثبت او هیچ گاه به شما نمی رسد به ارسال این سیگنال ها ادامه خواهد داد. البته هرگز نباید به طور مستقیم این مسئله را با او در میان بگذارید و مهم تر از آن نباید رفتار سردی از خود نشان دهید زیرا مردها از زنان بی احساس بیزار می شوند بلکه تنها باید به او نشان دهید که از حرکات مثبتش آگاهی ندارید. به عبارت دیگر باید سعی کنید برای وی تمام نشده باقی بمانید چرا که وقتی پرونده ی علاقه ی شما نسبت به او بسته شود از فکر کردن بیشتر به شما نیز خودداری می کند که در نتیجه باعث کاهش علاقه می شود.

اگر احساسات خود را نسبت به وی ناتمام باقی گذارید باعث می شوید خیلی زود این شخص پیام های مثبت بیشتری برای شما ارسال کند و در نتیجه وابستگی وی نیز به شما بیشتر شود.

شاهین زند – محقق و پژوهشگر.

سایت نوین بینش برای افرادی که قصد سوء استفاده از این مطالب را دارند نوشته نشده است پس اگر هدف شما سوءاستفاده از دیگران است لطفا از این سایت خارج شوید. سایت نویت بینش یک سایت پزشکی یا یک دائره المعارف خسته کننده نیست بلکه مرجعی روانشناختی و علمی است که به شما کمک می کند درک بهتری از خود و دیگران بدست آورید و از این آگاهی برای بهبود روابط و مهارت های ارتباطی و به صورت کلی جهت ارتقای کیفیت زندگی خود استفاده کنید. به یاد داشته باشید بزرگترین صلاح شما دانش شما است. برای اطمینان بیشتر از این موضوع به بخش روانشناسی عشق مراجعه کنید. کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم توسط سایت نوین بینش منتشر شده است. این کتاب شانس شما را برای عاشق کردن هر شخصی به شکل قابل توجهی افزایش می دهد. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

عکس العمل دختر و پسر پس از جدایی در فضای مجازی

بهبود روابط عاشقانه بین زن و مرد

روانشناسی عقده ی حقارت

تفاوت عشق با سوء استفاده ی عاطفی

چرا تغییر کرد؟ فکر می کردم دوستم دارد