چگونه یک کسب و کار موفق راه بیندازیم

شکی نیست سخت ترین بخش یک کسب و کار اولین قسمت آن است. به دست آوردن اولین 100 هزار تومان از کسب و کارتان سخت تر از تبدیل این 100 هزار تومان به 1 میلیون تومان است. برای شروع یک کسب و کار موفق باید ابتدا مطمئن شوید کسب و کار شما نیازهای اساسی مردم را برطرف می کند.

دومین کار برای شروع یک کسب و کار موفق انتخاب زمینه ای از کسب و کار می باشد که در آن دانش و اطلاعات کافی دارید. مثلا اگر متوجه شدید هیچ تعمیرکار خودرویی در منطقه ی زندگی شما وجود ندارد اصلا کار عاقلانه ای نیست بدون داشتن اطلاعات در زمینه ی مکانیک تصمیم بگیرید تعمیر کار خودرو شوید!

برای یک سرمایه گذار ثروتمند این مسئله می تواند به آسانی حل شود زیرا او پول کافی برای قرارداد با یک کارشناس با تجربه را دارد، اما برای کسی که می خواهد از صفر شروع کند و پولی در دستش نیست بهتر است وارد تجارتی شود که از درک کافی در مورد آن برخوردار باشد.

سرگرمی هایتان به شما اجازه می دهند یک کسب و کار موفق از صفر شروع کنید

من از شما نمی خواهم در یک زمینه ی کاری متخصص شوید و پس از آن کسب و کارتان را شروع کنید. اما بهتر است قبل از شروع یک کار اطلاعات کافی برای شروع را در مورد آن داشته و سپس در حین کار دانش تان را افزایش دهید.

معمولا بهترین نقطه ی آغاز کسب و کار برای شما سرگرمی هایی است که در مورد آن اطلاعات زیادی دارید و زمان زیادی به آن ها می پردازید. مثلا اگر ورزش کردن را دوست دارید می توانید یک کسب و کار کوچک برای فروش مکمل ها و پروتئین های ورزشی راه بیندازید.

من دوستی دارم که به اسکیت بورد علاقه ی زیادی داشت و همه چیز در مورد آن می دانست و این سرگرمی برای او تبدیل به یک کسب و کار موفق شد. او توانست سرگرمی اش را تبدیل به نوعی تجارت کند و پس از آن در زمینه ی فروش اسکیت و قطعات یدکی به شهرت زیادی رسید.

آیا برای شروع یک کسب و کار موفق از صفر نیاز به ایده ی جدید دارم؟

من همیشه از مردم می شنوم: “من نمی توانم یک کسب و کار موفق را از ابتدا شروع کنم، زیرا هنوز ایده ی جدیدی ندارم”

درست است که ایده های جدید می توانند به کسب و کارهای موفق تبدیل شوند، اما می توانید با اجرای یک ایده ی قدیمی به روشی بهتر نیز کسب و کار موفقی داشته باشید.

فیس بوک یک ایده تجاری جدید نبود، زیرا Hi5 و myspace قبل از فیس بوک راه اندازی شده بودند، اما چون فیس بوک همان ایده قدیمی را به نحوی بهتر اجرا کرد توانست در این زمینه برنده شود.

 

شاهین زند – محقق و پژوهشگر

نوین بینش یک سایت پزشکی پیچیده یا یک دائرة المعارف آنلاین و خسته کننده نیست؛ در حقیقت مرجعی است که شما می توانید هر گونه اطلاعاتی را به صورت خلاصه، مختصر و مفید بدست آورید که به زبانی ساده نوشته شده است. سایت نوین بینش یک سایت پژوهشی است که در زمینه روانشناسی تجاری، مدیریت، روانشناسی عشق، کارآفرینی و موفقیت فعالیت می کند. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

 

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

5 حرکت من برای کسب درآمد اینترنتی

کسب درآمد در منزل بدون سرمایه

چگونگی تداوم در کسب و کار

چگونه یک وبلاگ موفق داشته باشیم

چگونه از سایت خود کسب درآمد کنیم

دلایل شکست یک کسب و کار

شما احتمالا با جستجوی یکی از عبارت های زیر به این مقاله رسیده اید:

کار تولیدی با سرمایه کم. چه کارهایی میتوان با سرمایه کم انجام داد. بهترین کسب و کار در روستا. کار تولیدی پر سود. کسب و کار کوچک خانگی. معرفی کسب و کارهای کوچک. کسب و کارهای کوچک پرسود