بایدها و نبایدهای بعد از شکست عشقی

بعد از جدایی چه باید کرد – بایدها و نبایدها بعد از جدایی

پس از جدایی از عشق اولین چیزی که نیاز دارید بدانید این است که بعد از جدایی چه باید کرد.

بسیاری از مردم از بایدها و نبایدهای بعد از جدایی آگاهی ندارند و نمی دانند بعد ازجدایی چه باید کرد.

آیا می خواهید با بایدها و نباید های جدایی آشنا شوید و بدانید بعد از جدایی چه باید کرد؟

اگر پس از جدایی یا کات کردن تصمیم درستی نگیرید جدایی برای تان سخت خواهد شد.

به همین دلیل تصمیم گرفتم در این مقاله توضیح دهم بعد از جدایی چه باید کرد و همچنین کارهایی را که بعد از کات کردن نباید انجام داد نیز توضیح خواهم داد.

بعد از جدایی اولین قدم تصمیم گیری است

اقدامات، بایدها و نبایدهای شما بستگی به تصمیم شما دارد. همه جدایی ها مستحق فراموشی نیستند. بسیاری از روابط به خصوص رابطه های پس از ازدواج ارزش تلاش برای حفظ رابطه را دارند.

اگر قصد شما بهبود رابطه عاشقانه و جلوگیری از جدایی باشد کارهایی باید انجام دهید که با فراموش کردن عشق متفاوت است ( نگاه کنید به راه های برگرداندن عشق از دست رفته).

آیا از تصمیم به جدایی مطمئن هستید؟

این مقاله برای افرادی است که می خواهند بدانند برای فراموش کردن عشق خود پس از جدایی چه باید کرد. پس اگر تصمیم خود را گرفته اید و قطعا به دنبال جدایی از عشق هستید این مطلب راه تا انها بخوانید.

بعد از جدایی چه باید کرد

  • باورهایتان را درباره ی رابطه ی عاطفی اصلاح کنید: اگر می خواهید بدانید بعد از جدایی چه باید کرد پس در مورد روانشناسی عشق بیشتر مطالعه کنید. وقتی دلیل عاشق شدن را درک کنید متوجه می شوید که کمبود های شخصی و تجربیات گذشته دلیل عشق شما به طرف مقابل بوده و در نتیجه کنار آمدن با جدایی بسیار آسان تر خواهد شد.
  • امید را به طور کامل از بین ببرید: بعضی افراد بعد از جدایی امید به بازگشت را در خود زنده نگه می دارند. همانطور که در مقالات قبلی اشاره کردم تا زمانی که امید را به طور کامل از بین نبرید فراموش کردن شکست عشقی برای شما غیر ممکن خواهد بود. به همین دلیل در ابتدا توضیح دادم تصمیم خود را قطعی کنید. اگر واقعا قصد عبور از عشق خود را دارید پس باید امید به بازگشت را در خود از بین ببرید. پس یکی از اصلی ترین کارهایی که بعد از کات کردن باید انجام دهید این است که خوب خوب فکر کنید و در مورد تصمیم خود مطمئن شوید.
  • از رسانه های مخرب دوری کنید: ۹۹ درصد افراد بعد از جدایی به ترانه های غمگین گوش می دهند، جملات و متن های شکست عشقی حسرت آور و گریه دار را جستجو می کنند و فیلم  های رمانتیک و عاشقانه تماشا می کنند. رسانه ها ضمیر ناخودآگاه شما را برنامه ریزی می کنند، باورهای شما را شکل داده و می توانند سرنوشت شما را تعیین کنند. بعد از جدایی باید از چنین رسانه های مخربی دوری کنید تا درمان شکست عاطفی برای شما آسان تر شود. (نگاه کنید به برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه)
  • عکس هایتان را دور بریزید: یکی از مهم ترین دلایلی که زنان و مردان را درکنار آمدن با جدایی با شکست مواجه می سازد مرور خاطرات، نگهداری عکس های دو نفره و رویاپردازی درباره ی طرف مقابلشان است. اگر برای فراموش کردن عشق قبلی خود مصمم هستید باید بعد از جدایی عکس های دو نفره و هدیه هایتان را دور بریزید.

اکنون متوجه شدید بعد از جدایی چه باید کرد. در ادامه به کارهایی که بعد از کات کردن نباید انجام داد اشاره می کنم.

کارهایی که بعد از کات کردن نباید انجام داد

بعد از جدایی چه باید کرد تنها پرسشی نیست که باید به آن پاسخ دهید. غیر از کارهایی که باید انجام دهید کارهایی است که بعد از کات کردن نباید انجام داد. در ادامه بیشتر در مورد آن صحبت می کنم.

  • فرار نکنید:  یکی از کارهایی که بعد از کات کردن نباید انجام داد فرار نکردن است. فرار کردن تنها روند بهبودی شما را کند می کند. سعی نکنید با روی آوردن به مواد مخدر و یا مسافرت کردن فرار کنید. فراموش نکنید که درک حقایق و پذیرفتن آن ها کلید بهبودی شماست.
  • خودتان را مشغول نکنید: بعد از کات کردن نباید خود را مشغول کنید. احتمالا برای بسیاری از شما اولین بار است که این موضوع را می شنوید. اینکه بعد از شکست عشقی خودتان را مشغول کنید تنها باعث می شود مشکل شما در ضمیر ناخودآگاهتان باقی بماند و وقتی ذهنتان از مشغله ها آزاد شد گریبان گیر شما شود.
  • احساساتتان را سرکوب نکنید: یکی از مهمترین کارهایی که بعد از کات کردن نباید انجام داد سرکوب احساسات است. گریه کنید، احساسات خود را تخلیه کرده و با یک دوست نزدیک صحبت کنید. این کار به تسکین دردهای ناشی از جدایی کمک می کند.(نگاه کنید به آزاد کردن احساسات سرکوب شده)
  • رویا پردازی نکنید: بعد از جدایی یا کات کردن نباید رویاپردازی کنید. رویاپردازی باعث ارسال سیگنال هایی به ذهن شما می شود که نشان می دهد هنوز به بازگشت رابطه امیدوار هستید و همچنین باعث افزایش وابستگی شما به فردی می شود که دیگر با شما در ارتباط نیست. دریافت چنین سیگنال هایی توسط ذهن شما تا زمانی که اطلاعات جدیدی به آن برسد بهبودی شما را به تعویق می اندازد و اگر اطلاعات جدیدی دریافت نکنید برای مدت طولانی شکست خورده خواهید بود. به همین دلیل است که همیشه گفته ام تکنیک های رویاپردازی و خودفریبی در قانون جذب جزء کارهایی است که بعد از کات کردن نباید انجام دهید.
  • بعد از شکست عشقی رابطه جدید شروع نکنید: یکی دیگر از کارهایی که بعد از جدایی نباید کرد شروع یک رابطه جدید است. معمولا افراد ( به خصوص افرادی که هوش هیجانی پایین دارند) پس از جدایی با اولین شخصی که به آن ها ابراز علاقه می کند وارد رابطه ی جدید می شوند هر چند ممکن است این شخص اصلا برای آن ها مناسب نباشد. در نتیجه بیشتر از قبل به این موضوع پی می برند که عشق قبلی با هیچ کس جایگزین نمی شود و نمی توانند او را از یاد ببرند ( نگاه کنید به شروع رابطه جدید پس از شکست عشقی).

شاهین زند – محقق و پژوهشگر.

سایت نوین بینش یک سایت پیچیده و یا دائره المعارف خسته کننده نیست بلکه مرجعی است که  به شما کمک می کند هر گونه اطلاعاتی را به صورت خلاصه، مختصر و مفید بدست آورید. نوین بینش بزرگترین  مرجع در مورد بازگشت به عشق و ازدواج در بین سایت های فارسی زبان می باشد. برای اطمینان بیشتر از این موضوع به دسته بازگشت به عشق و ازدواج مراجعه کنید. عضویت در صفحه اینستاگرام شاهین زند

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

شکست عشقی – چرا باید در مورد شکست عشقی بدانیم

به سادگی شکست عشقی خود را حل کنید

چگونه بعد از شکست عشقی به زندگی خود ادامه دهیم

عشق یک طرفه – جذب عشق وقتی به ما علاقه ندارد

۴ حرکت ساده برای برگرداندن عشق از دست رفته