ترس از عاشقی

ترس از عاشقی

چرا بعضی افراد از عاشق شدن می ترسند؟

برای توضیح این مفهوم عجیب از ترس (ترس از عاشق شدن) لازم است ابتدا مفهوم کلی ترس را به شما توضیح دهم. در این مقاله به شما مفهوم ترس و به صورت برجسته مفهوم ترس از عشق را توضیح خواهم داد.

دلیل ترس از عشق چیست

هنگامی که افراد در زندگی خود با یک تجربه ی تکان دهنده و دلخراش روبه رو شوند ترس یا فوبیا در آن ها شکل گرفته و پیشرفت می کند. مثلا کودکی که توسط یک سگ گاز گرفته شود به احتمال زیاد بعد از آن اتفاق از سگ ها می ترسد. همچنین کودکی که ببیند یک سگ دوستش را گاز می گیرد هم ممکن است از سگ ها ترس و واهمه داشته باشد.

ربط این موضوع با ترس از عشق چیست؟

واضح است؛ افرادی که خود و یا نزدیکانشان در یک رابطه ی عاطفی دچار ضربه ی روحی شوند از عشق و عاشق شدن می ترسنذ.

اگر مردی به همسر خود خیانت کند ممکن است به دلیل ترس از تکرار دوباره ی این کار از عشق بترسد. در همان زمان دختر کوچک آن ها نیز وقتی این اتفاق را ببیند ترس از عشق و عاشق شدن در او شکل می گیرد زیرا او نمی خواهد اتفاقی که برای مادرش افتاده را تجربه کند.

خود فریبی و ترس از عشق

بعضی از افرادی که نمی دانند چگونه شریک عشقی مناسب خود را پیدا کنند و پذیرش این حقیقت را برای خود شرم آور می دانند ترس از عشق را در خود به عنوان یک روش خودمحافطتی پرورش می دهند.

این افراد با ابراز ترس خود از عشق به دیگران نسبت به اینکه بگویند توانایی پیدا کردن فرد مناسب را برای عاشق شدن ندارند، بیشتر احساس راحتی می کنند.(نگاه کنید به چگونه شریک زندگی ام را انتخاب کنم)

درمان ترس از عشق

همیشه بهترین راه برای درمان ترس هایتان رو به رو شدن با آن ها است. وقتی از ترس هایتان دوری کنید بیشتر باعث پیشرفت و رشد آن ها می شوید اما اگر مستقیما با آن ها رو به رو شوید به راحتی می توانید درمانشان کنید.

هرچقدر بیشتر از برقراری رابطه با دیگران اجتناب کنید ترس هایتان بزرگتر می شوند اما اگر با ترس هایتان رو به رو شده و وارد رابطه شوید به زودی خواهید دید که ترس ها ناپدید می شوند.

شاهین زند – محقق و پژوهشگر.

سایت نوین بینش برای افرادی که قصد سوء استفاده از این مطالب را دارند نوشته نشده است پس اگر هدف شما سوءاستفاده از دیگران است لطفا از این سایت خارج شوید. سایت نویت بینش یک سایت پزشکی یا یک دائره المعارف خسته کننده نیست بلکه مرجعی روانشناختی و علمی است که به شما کمک می کند درک بهتری از خود و دیگران بدست آورید و از این آگاهی برای بهبود روابط و مهارت های ارتباطی و به صورت کلی جهت ارتقای کیفیت زندگی خود استفاده کنید. به یاد داشته باشید قوی ترین صلاح شما دانش شما است.

سایت نوین بینش یک سایت پیچیده و یا دائره المعارف خسته کننده نیست بلکه مرجعی است که  به شما کمک می کند هر گونه اطلاعاتی را به صورت خلاصه، مختصر و مفید بدست آورید. نوین بینش بزرگترین  مرجع در مورد روانشناسی عشق در بین سایت های فارسی زبان می باشد. برای اطمینان بیشتر از این موضوع به بخش روانشناسی عشق مراجعه کنید. کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم  در سایت نوین بینش منتشر شده است. با این کتاب هر شخصی را عاشق خود کنید و یا هزینه ی پرداختی  را پس بگیرید. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

درمان ترس از ازدواج

ترس و درمان فوبیا

از کجا بفهمیم آماده ی ازدواج هستیم

چرا مردها ازدواج نمی کنند