چرا بعضی مردم احساساتی نیستند

محروم از عشق

مردم در مورد هرچیزی که دلتنگ آن می شوند خیالبافی می کنند. چندروز پیش در مورد تاریخ قردن ۱۲ام فرانسه مطالعه می کردم که نوشته بود در آن ازدواج بر اساس حاکمیت بود و مردم هیچ فرصتی نداشتند با عشق واقعی خود ازدواج کنند.

بر اساس این نیاز برآورده نشده مردم فرانسه تبدیل به مردمی رمانتیک شدند، آن ها را به زبان عشق می شناختند و پاریس تبدیل به شهر عاشق ها شد. البته که این یک نظریه است اما من متوجه شدم این نظریه خیلی منطقی به نظر می رسد.

این نظریه به ما یک نتیجه ی مهم می دهد. افرادی که بیشتر به مسائل عاشقانه اهمیت می دهند افرادی هستند که زمانی از عشق محروم مانده اند.

مثلا اگر فردی از عشق و محبت خانواده محروم بوده باشد به خصوص خانواده ی جنس مخالف خود، این شخص احساس نیاز شدیدی به عشق پیدا می کند.

منظور من این نیست که هر فرد احساساتی و رمانتیکی از عشق محروم بوده است اما شکی نیست که درصد مشخصی از افراد به این دلیل خاص بیش از حد احساساتی هستند. حقیقت این است که مردم تا جایی که بتوانند برای برطرف کردن نیازهای برآورده نشده و کمبود های خود تلاش می کنند.

زنان و مردان متفاوت هستند

یکی از مهم ترین دلایل مشکلات بین زن ها و مردها عدم درک درست است. بیشتر زن ها مردها را درک نمی کنند و بیشتر مردها نیز زن ها را درک نمی کنند. آن ها تصور می کنند شیوه ی تفکرشان یکسان است.

اولین حقیقت مهمی که باید بدانید و به یاد داشته باشید این است: زن ها و مردها باهم متفاوت هستند. تحقیقات نشان داده است ذهن مردان در مسائل مختلف به خصوص مسائل احساسی و عاطفی از ذهن زن ها متفاوت است. وقتی این حقیقت را متوجه شوید درک بقیه ی اطلاعات این مقاله آسان تر خواهد بود.

مردها چگونه فکر می کنند

مردها معمولا برای تمایلات جنسی انگیزه دارند. مردها زمانی که زن ها برایشان از نظر فیزیکی جذابیت داشته باشند به آن ها علاقه مند می شوند. البته من نمی گویم مردها فقط تمایلات جنسی دارند اما جذابیت های جنسی قوی تر از هرچیز دیگری دلیل برخورد مردها با جنس مخالفشان است.

زن ها چنین طرز تفکری ندارند و به همین دلیل رفتار مردها برایشان عجیب است. وقتی یک زن در مورد یک شام رمانتیک با نور شمع رویاپردازی می کند تنها چیزی که در فکر یک مرد می گذرد سکس است.

درک این حقیقت برای زن ها سخت است زیرا آن ها تصور می کنند ذهن مردها مانند خودشان عمل می کند.

طرز تفکر مردها باعث می شود کمتر احساساتی و رمانتیک به نظر برسند. آن ها اهل عمل، روراست، مشتاق برای رسیدن به هدف و رقابت طلب هستند. ترکیب این ویژگی ها باعث می شود کمتر از انتظار احساساتی و رمانتیک به نظر برسند.

وقتی در مورد انتظارات صحبت می کنم منظورم فیلم ها و رمان های عاشقانه است. رسانه ها تاثیر مهمی در تغییر افکار مردم در مورد عشق و احساسات رمانتیک دارند.

بیشتر زن ها تصور می کنند رابطه ی عاطفی با مسائل احساسی، گل ها و هدیه ها می گذرد اما وقتی با چیز متفاوتی رو به رو می شوند نا امید خواهند شد.

تاثیر هورمون تستوسترون در مردها

هورمورن تستوسترون باعث می شود مردها کمتر احساساتی به نظر برسند. تستوسترون باعث می شود مردها مدعی، رقابت طلب و بعضی موقع ها عصبی به نظر برسند و کمتر به مسائل احساسی فکر کنند.

البته مردها یک روی احساساتی و رمانتیک هم دارند اما به اندازه ی زن ها بزرگ و به اندازه ای که فیلم ها نشان می دهند اغراق آمیز نیست.

رمانتیک بودن به عقیده ی فمینیسم (برابری حقوق زن ها با مردها) مرتبط است

بیشتر مردها از رمانتیک بودن متنفر هستند زیرا ضمیر ناخودآگاهشان رمانتیک بودن را با فمینیسم و ضعف مرتبط می سازد. فمینیسم به تنهایی چیز بدی نیست اما اگر مردی با زن ها برابر در نظر گرفته شود برای او خیلی بد و غیر قابل تحمل است.

بیشتر مردها برای پنهان کردن ضعف های خود از رمانتیک بودن به طور کامل دوری می کنند. مردها همیشه برای اینکه مردانه دیده شوند تحت فشار هستند و همین مسئله باعث می شود رفتار رمانتیکی از خود نشان ندهند.

اجازه دهید همه چیز در مورد زن ها و مردها را خلاصه کنیم. مردها و زن ها متفاوت هستند. مردها می توانند احساساتی باشند اما فقط تا یک حد به خصوص و نه بیشتر از آن. مردها برای اینکه رفتار رمانتیکی داشته باشند باید از احساس ناامنی عبور کنند و شکی در مورد مردانه بودن خود نداشته باشند و زن ها نیز باید دیدگاه منطقی تری نسبت به عشق و روابط عاشقانه داشته باشند، نه دیدگاهی که از فیلم ها و رمان های عاشقانه به دست می آورند.

افراد سرسخت در مقابل افراد رمانتیک

بعضی افراد بیش از حد سرسخت هستند و فکر می کنند همه چیز منطقی است. هم زن ها و هم مردها ممکن است چنین طرز تفکری داشته باشند حتی در مورد عشق. این افراد فقط منطقی فکر می کنند، تصمیمات منطقی گرفته و به سختی تحت تاثیر احساسات قرار می گیرند.

در مقاله ی چرا مردها احساساتی نیستند توضیح دادم افراد سرسخت چه مرد و چه زن به دلیل شیوه ی تفکر به خصوص خود به سختی با دیگران رمانتیک رفتار می کنند.

شاهین زند – محقق و پژوهشگر.

سایت نوین بینش برای افرادی که قصد سوء استفاده از این مطالب را دارند نوشته نشده است پس اگر هدف شما سوءاستفاده از دیگران است لطفا از این سایت خارج شوید. سایت نویت بینش یک سایت پزشکی یا یک دائره المعارف خسته کننده نیست بلکه مرجعی روانشناختی و علمی است که به شما کمک می کند درک بهتری از خود و دیگران بدست آورید و از این آگاهی برای بهبود روابط و مهارت های ارتباطی و به صورت کلی جهت ارتقای کیفیت زندگی خود استفاده کنید. به یاد داشته باشید بزرگترین صلاح شما دانش شما است. برای اطمینان بیشتر از این موضوع به بخش روانشناسی عشق مراجعه کنید. کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم توسط سایت نوین بینش منتشر شده است. این کتاب شانس شما را برای عاشق کردن هر شخصی به شکل قابل توجهی افزایش می دهد. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

فاصله گرفتن مرد مورد علاقه

تکنیک رهاسازی احساسی به جای سرکوب احساس

چگونه بر احساسات منفی غلبه کنیم؟

احساسات ضمیر ناخودآگاه

تغییر احساسات

نتیجه سرکوب احساسات

روش های کنترل احساسات