چرا نمی‌ توانید عشق سابق خود را فراموش کنید

چرا‌ بعد‌ از جدایی دلتنگ عشق‌ سابقمان می‌شویم؟

چرا وقتی با افراد جدید ملاقات می‌کنیم به‌ یاد عشق سابقمان می افتیم؟

چرا در کنار افراد جدید ذهنمان به سمت عشق سابق منحرف می‌شود؟

یکی از‌ خواننده های نوین‌بینش به‌ من پیام‌ داد که برای فراموش‌ کردن عشق سابق خود می‌ خواهد با مرد دیگری وارد رابطه شود اما هربار با دیدن آن مرد به یاد عشق سابقش می‌افتد. (نگاه کنید به آیا رابطه ی واکنشی به بهبودی شما کمک می کند؟)

دلیل این‌ موضوع ساده است و‌ لازم‌ نیست نگران باشید، عشق شما خارق العاده نیست و‌ همه چیز مربوط به ذهنتان است.

وقتی فرد جدیدی را می بینیم حتی اگر با او‌ دوست معمولی باشیم‌ او‌ را با عشق سابق خود مقایسه می‌کنیم. اگر قصد از ملاقات با این فرد برقراری‌ رابطه ی عاطفی باشد این مقایسه خیلی قوی تر‌ خواهد بود.

اگر عشق سابق‌ شما در این مقایسه پیروز شود دلتنگ او خواهید شد اما اگر مقایسه را پیروز نشود سخت تر دلتنگ او می شوید.

چرا با دیدن افراد جدید دلتنگ عشق سابق‌ خود می شویم

پس آیا عشق شما عالی بوده است و هیچ کس با او‌ قابل مقایسه نیست؟

البته که نه، درواقع شما اشتباهات زیر را مرتکب می شوید:

  1. سعی‌ دارید او‌ را فراموش‌ کنید: ملاقات شما با فرد‌ جدید به این دلیل نیست که او را دوست دارید، تنها می‌خواهید عشق‌ سابق خود را فراموش‌ کنید. اما ضمیر ناخودآگاه متوجه این حیله می‌شود و کاری می کند دلتنگ عشق سابقتان شوید.
  2. استانداردهای خود را پایین می آورید: اگر بعد از جدایی استانداردهای خود را پایین‌ بیاورید یا برای اینکه به خود ثابت کنید با ارزش هستید به دنبال تایید باشید با دیدن افرادی که به اندازه ی کافی خوب‌ نیستند دلتنگ عشق سابقتان می‌شوید.
  3. رابطه را به درستی پایان‌ نمی‌دهید: پایان دادن به رابطه به شیوه ی درست روند بهبودی شما را سریع تر می کند. (نگاه کنید به نحوه پایان دادن به رابطه و تاثیر آن در بهبودی)
  4. به تازگی جدا شده اید: اگر به تازگی جدا شده اید دلتنگی برای عشق سابقتان امری کاملا طبیعی است. برای اینکه بعد از جدایی بهبودی خود را به دست آورید باید اتصالات بین شما و عشق سابقتان از بین برود. این پروسه زمان‌ بر است و یک شبه اتفاق نمی افتد.
  5. با افرادی ملاقات می‌کنید که نمی‌توانند نیازهایتان را برآورده کنند: ما عاشق افرادی می‌شویم که نیازهای مهم مان را برآورده کنند. مهم‌ نیست افرادی که ملاقات می‌کنید چقدر خوب هستند اگر نتوانند نیازهای شما را برآورده کنند دلتنگ عشق سابق خود می‌شوید. (نگاه کنید به عشق و برطرف کردن نیازهای روانی)

چگونه این مشکل را حل کنید

ابتدا بدانید بعد‌ از جدایی دلتنگی برای عشق‌سابق کاملا طبیعی است. اما اگر کارهای درستی انجام دهید و از اشتباهات بالا دوری کنید خیلی زود این دلتنگی ها و یادآوری ها از بین می روند.

رابطه‌ را به درستی تمام کرده و افرادی که می توانند نیازهای مهم‌ شما را برآورده کنند پیدا کنید. اگر این کار را انجام دهید دیگر دلتنگ عشق سابق خود نمی‌شوید و احساس بهتری خواهید داشت.

 

شاهین زند – محقق و پژوهشگر.

سایت نوین بینش یک سایت پیچیده و یا دائره المعارف خسته کننده نیست بلکه مرجعی است که  به شما کمک می کند هر گونه اطلاعاتی را به صورت خلاصه، مختصر و مفید بدست آورید. نوین بینش بزرگترین  مرجع در مورد روانشناسی عشق در بین سایت های فارسی زبان می باشد. برای اطمینان بیشتر از این موضوع به بخش روانشناسی عشق مراجعه کنید. کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم  در سایت نوین بینش منتشر شده است. با این کتاب هر شخصی را عاشق خود کنید و یا هزینه ی پرداختی  را پس بگیرید. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

چرا هنوز عشق سابقتان را دنبال می کنید

فراموش کردن عشق در چند روز

فراموش کردن عشق نافرجام

راههای فراموش کردن عشق یک طرفه

فراموش کردن عشق قدیمی

چطور عشقم را فراموش کنم

چگونه فراموشش کنم