چرا هنوز عشق سابقتان را دنبال می کنید

وقتی دو نفر بعد از جدایی به بهبودی کامل برسند هر کدام از آن ها راه خودش را می رود و روی زندگی خودش تمرکز می کند. اما همیشه این اتفاق نمی افتد. در بسیاری از موارد یکی از طرفین رابطه خودش را درگیر دنبال کردن طرف مقابل می کند و در تلاش است از کارهای او سر در بیاورد.

بخش عجیب تر این موضوع آنجاست که گاهی اوقات همان فردی که رابطه را پایان داده است طرف مقابل را دنبال می کند. چه توضیحی می تواند برای این کار وجود داشته باشد؟

مردم همیشه به دنبال اطلاعاتی هستند که به آن ها کمک کند نسبت به خود احساس خوبی داشته باشند. به عبارت دیگر دنبال کردن یک فرد و کسب اطلاعات در مورد او می تواند دلایل زیادی داشته باشد اما معمولا همه ی این دلایل به یک دلیل مهم ختم می شوند؛ فرد می خواهد احساس بهتری داشته باشد.

چرا بعد از جدایی هنوز عشق سابق خود را دنبال می کنید؟

چرا ممکن است فردی بعد از جدایی عشق سابق خود را دنبال کند؟

بعضی از دلایل آن به شرح زیر است:

  1. به طور کامل بهبودی خود را به دست نیاورده اید: اگر به طور کامل بهبودی خود را به دست آورید نسبت به طرف مقابلتان بی تفاوت خواهید بود. اگر هنوز طرف مقابل خود را دنبال می کنید و به کارهای او اهمیت می دهید به این معنی است که هنوز به طور کامل بهبودی خود را به دست نیاورده اید.(نگاه کنید به نحوه پایان دادن به رابطه و تاثیر آن در بهبودی)
  2. امید دارید خبر بدی بشنوید: قبلا گفتم وقتی اتفاق بدی برای دیگران می افتد در صورتی که این اتفاق خیلی بد نباشد ما احساس برتری نسبت به آن ها می کنیم. بیشتر مردم بعد از جدایی به دنبال انتقام هستند و این تمایل به انتقام گرفتن باعث می شود عشق سابقشان را دنبال کنند تا خبر بدی در مورد آن ها متوجه شوند.
  3. می خواهید مطمئن شوید او هنوز ناراحت است: بسیاری از مردم با بهبود یافتن طرف مقابلشان احساس بدی پیدا می کنند، حتی اگر به او علاقه نداشته باشند. زیرا این موصوع باعث می شود احساس کنند اهمیت ندارند. اگر فردی چند روز بعد از جدایی بهبودی خود را به دست آورد ممکن است عشق سابقش اذیت شود.
  4. حسادت: حتی بعد از جدایی ممکن است با دیدن عشق سابق خود با فرد دیگری احساس حسادت کنید. حسادت باعث می شود تمایل داشته باشید اطلاعات بیشتری در مورد طرف مقابلتان به دست آورید و او را دنبال کنید.

چرا نباید عشق سابق خود را دنبال کنید

روند بهبودی بعد از جدایی پیچیده تر از چیزی است که فکر می کنید. منظورم از پیچیده بودن این نیست که بهبودی سخت است، می خواهم بگویم برای بهبودی باید کارهای درست زیادی انجام دهید و از کارهای اشتباه زیادی پرهیز کنید.

مدت زمان روند بهبودی به شدت به کارهای درستی که بعد از جدایی انجام می دهید بستگی دارد.

هر بار که عشق سابق خود را دنبال می کنید ضمیر ناخودآگاه شما به گونه ای برنامه ریزی می شود که بیشتر به او دلبستگی پیدا کنید، هم چنین او برای شما جذاب تر از قبل می شود و می خواهید دوباره به رابطه با او برگردید. به علاوه عوامل ظاهری در کنار هم قرار می گیرند و باعث می شوند هر بار با دیدن عشق سابق خود فکر کنید که چه اشتباه بزرگی مرتکب شده اید. (نگاه کنید به برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه)

به همین دلیل خیلی مهم است بعد از جدایی از عشق سابقتان دوری کرده و او را دنبال نکنید. البته در مورد فردی که با او کار می کنید متفاوت است و به این معنی نیست که نمی توانید به بهبودی برسید زیرا دنبال کردن یک فرد با میل خودتان با دیدن او به اجبار فرق دارد.

اگر مجبور هستید عشق سابق خود را ببینید ضمیر ناخودآگاهتان به او اهمیت نمی دهد اما اگر او را با میل خودتان دنبال کنید ضمیر ناخودآگاه متوجه می شود این فرد هنوز برای شما مهم است.

 

شاهین زند – محقق و پژوهشگر.

سایت نوین بینش یک سایت پیچیده و یا دائره المعارف خسته کننده نیست بلکه مرجعی است که  به شما کمک می کند هر گونه اطلاعاتی را به صورت خلاصه، مختصر و مفید بدست آورید. نوین بینش بزرگترین  مرجع در مورد روانشناسی عشق در بین سایت های فارسی زبان می باشد. برای اطمینان بیشتر از این موضوع به بخش روانشناسی عشق مراجعه کنید. کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم  در سایت نوین بینش منتشر شده است. با این کتاب هر شخصی را عاشق خود کنید و یا هزینه ی پرداختی  را پس بگیرید. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

برگشتن عشق قدیمی

چرا عشق سابقتان از شما دوری می کند

وقتی عشقت بلاکت میکنه یعنی چی

دوستی معمولی با عشق سابق

آیا دوستی معمولی مرد و زن امکان پذیر است

چرا عشق قدیمی تان هنوز با شما ارتباط دارد

دیدن عشق قبلی