روانشناسی عشق

روانشناسی عشق

چرا انسان ها عاشق می شوند؟

چرا انسان ها رویای شخصیت ها معروف را در سر می پرورانند اما در نهایت با شخصی ازدواج می کنند که شباهتی به رویاهایشان ندارد؟

چگونه دو نفر که تفاوت بسیاری دارند می توانند وارد یک رابطه ی عاشقانه شوند؟

چند روز پیش یکی از دوستانم را دیدم و با یکدیگر مشغول صحبت کردن شدیم.وی گفت ” واقعا در تعجبم چرا کسی که دوستش دارم علاقه ای به من ندارد، من واقعا خوب هستم و ویژگی های مثبت بسیاری دارم” در جوابش گفتم ” تو به ویژگی های مثتبی نیاز داری که بر اساس نقطه نظر و دیدگاه او باشد نه خودت”.

در این مقاله بیشتر با روانشناسی عشق آشنا خواهید شد و اسرار عاشق شدن را کشف خواهید کرد. در پایان این مقاله همچنین می توانید سوال های ذکر شده را پاسخ دهید.

چرا انسان ها عاشق می شوند

انسان ها وقتی به دنیا می آیند هیچ چیز در ذهنشان نیست، همانطور که بزرگتر می شوند اعتقادات و باور هایشان را در مورد خود، جهان و کسانی که در اطرافشان هستند شکل می دهند. با مشکلات جدی رو به رو می شوند، تجربیات تلخی را پشت سر می گذارند و از آنها درس می گیرند.

بر اساس این اتفاقات و تجربیات که در زندگی با آن رو به رو می شوند، لیستی از ویژگی های خاص برای خود ایجاد می کنند که باید در شریک دلدادگی خود وجود داشته باشد.همچنین چیز هایی را در لیست خود تعیین می کنند که دوست ندارند در شریک دلدادگی شان وجود داشته باشد ( نگاه کنید به چگونه تجربیات دوران کودکی، شخصیت بزرگسالی را شکل می دهد)

مثلا اگر یک دختر با خیانت رو به رو شود، این آسیبی که به وی وارد آمده است باعث می شود از هر مردی که شبیه یک خائن یا شبیه به شریک دلدادگی قبلی اش باشد متنفر شود ( نگاه کنید به چگونه شباهت ها همدیگر را جذب می کنند).

از سوی دیگر، اگر مردی، اعتماد به نفس کمی داشته باشد ممکن است به هر شخصی که به وی اعتماد به نفس دهد جذب شود.

البته این ها موارد بسیار ساده ای می باشد اما می تواند به شما نشان دهد فرایند عاشقی چگونه شکل می گیرد.

چگونه یک نفر را عاشق کنیم؟

همانطور که فاروق رضوان در کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم می گوید:

“قدم اول برای تحت تاثیر قرار دادن یک شخص این است که بفهمید وی چگونه فکر می کند و با اعتقاداتش آشنا شوید؛ اعتقاداتی که نسبت به خود و جهان پیرامون خود دارد. سپس باید شخصیتی از خود نشان دهید که مطابق با تمام آن ویژگی هایی است که وی به دنبال آن می گردد. اجازه دهید به زبان ساده تر بگویم، این کار دقیقا مثل انتخاب لباسی است که مطابق با شرایط جوی بیرون باشد”

ممکن است از خود بپرسید  اگر عاشق کردن دیگران آسان بود پس چرا تعداد بسیاری از مردم در این امر شکست می خورند؟

دلیل این شکست این است که سخت ترین قسمت عاشق کردن تحلیل اطلاعاتی که در مورد طرف مقابل خود بدست می آوریم و همین موضوع باعث عدم موفقیت در فرایند عاشق کردن می شود.

اگر بتوانید اطلاعات کافی در مورد یک شخص بدست آورید و به درستی این اطلاعات را تحلیل کنید، عاشق کردن هر شخصی برایتان بسیار ساده می شود.

شاهین زند – محقق و پژوهشگر.

سایت نوین بینش یک وب سایت ساده و معمولی نیست که اطلاعات سطح پایینی در اختیار شما بگذارد بلکه مکانی است که شما را با تکنیک های موثر آشنا خواهد کرد که توسط علوم روانشناسی بدست آمده است و در قالبی مشخص، واضح و قابل فهم برایتان ارائه شده است. کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم شانس شما را برای عاشق کردن دیگران به طور قابل ملاحظه ای افزایش می دهد. فروش این کتاب به صورت تضمینی است و در صورت عدم رضایت هزینه ی پرداختی به شما بازگردانده می شود. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

چگونه دیگران را بشناسیم

چرا عاشق می شویم

می خواهم تکنیک های بیشتری در مورد عاشق کردن بدانم

کمبود های روانی چیست و چه ارتباطی با عاشق کردن دارد

چرا بعضی افراد علاقه ی خود را به یک رابطه پس از مدتی از دست می دهند

 ضمیر ناخودآگاه چیست

قانون جذب عشق