چرا عاشق مردهای متاهل می شوم

سارا دختری است که با رابطه ی عاطفی مشکل دارد. او همیشه وابستگی عاطفی به مرد متاهل پیدا می کند و عاشق مردانی می شود که ازدواج کرده اند. چیزی که مشکل سارا را پیچیده می کند پایبندی او به اخلاقیات است. او می داند که بایستی در پی فراموش کردن مرد متاهل باشد و با وی قرار نگذارد و این موضوع همیشه او را آزار می دهد.

سارا همیشه درگیر این موضوع است که آیا اخلاقیات را کنار بگذارد و با مرد متاهل وارد رابطه شود یا اینکه به اخلاقیات پایبند باشد و مجرد بماند.

چیزی که سارا متوجه نمی شود اتفاقی نبودن این موضوع است و او می داند این مسئله تصادفی نیست.

در ادامه می خواهیم به تحلیل این موضوع بپردازیم که چرا ممکن است دختری مجرد وابستگی عاطفی به مرد متاهل پیدا کند.

چه اتفاقی برای سارا افتاده است

پدر و مادر سارا در کودکی او بعد از یک دعوای جدی از هم طلاق گرفته اند. ضمیر ناخودآگاه سارا از ازدواج کردن می ترسد و تصمیم گرفته است او را از ازدواج دور نگه دارد. (نگاه کنید به درمان ترس از ازدواج)

در مقاله ی اهداف ضمیر ناخودآگاه توضیح دادم ضمیر ناخودآگاه می تواند اهداف متفاوتی از ضمیر خودآگاه داشته باشد.

مثلا تا به حال تلاش کرده اید سیگار کشیدن را متوقف کنید اما شکست بخورید؟ در حالی که ضمیر خودآگاه شما متقاعد شده است سیگار کشیدن بد است.

دلیل آن ساده است، ضمیر ناخودآگاه شما که قوی تر می باشد برنامه ی متفاوتی نسبت به ضمیر خودآگاهتان دارد.

اکنون به موضوع سارا و وابستگی عاطفی به مرد متاهل برگردیم. ضمیر ناخودآگاه سارا نمی خواهد او از ازدواج رنج ببرد و به همین دلیل سارا را مجبور می کند عاشق افراد متاهل شود. به عبارت دیگر ضمیر ناخودآگاه سارا هدفی دارد که او را از ازدواج کردن منع می کند و از طرفی فراموش کردن مرد متاهل نیز برایش دشوار است.(همچنین نگاه کنید به دلایل رابطه با افراد متاهل)

اما چرا مردان متاهل به سارا جذب می شوند

ممکن است از خود بپرسید اگر این نظریه درست است چرا مردان متاهل به سارا جذب می شوند و علت اینکه مرد متاهل عاشق وی می شود چیست؟

پاسخ ساده است؛ زیرا ضمیر ناخودآگاه سارا تنها برای مردان متاهل سیگنال های مثبت ارسال کرده تا آن ها را جذب کند. به عبارت دیگر سارا به طور ناخودآگاه با ارسال چنین سیگنال هایی کاری می کند مردان متاهل نسبت به او احساس راحتی داشته باشند و بخواهند او را به دست آورند.

اگر شما ترس از ازدواج ندارید و این اتفاق برایتان می افتد می توان گفت ممکن است در این مورد این اتفاق تصادفی باشد. اما اگر این اتفاق بارها برای شما تکرار می شود دیگر شانسی نیست و ضمیر ناخودآگاهتان هدف خیلی مهمی دارد که می خواهد به آن برسد.

رابطه ی غیر ممکن

افراد بسیاری به دنبال یک رابطه ی غیر ممکن هستند زیرا در اعماق وجودشان نمی خواهند رابطه ی عاطفی برقرار کنند. یک زن ممکن است به همین دلیل عاشق مردی شود که 20 سال از او بزرگتر است یا وابستگی عاطفی به مرد متاهل پیدا کند. البته من با اصل این موضوع مخالف نیستم اما مشکل دلیل و هدف این موضوع است. (نگاه کنید به اردواج با مرد بزرگتر)

تا به حال یک فرد عادی را دیده اید که عاشق فردی مشهور شود و تصمیم بگیرد به جز این فرد مشهور با هیچ کس دیگری ازدواج نکند؟

در بسیاری از موارد این افراد از ازدواج کردن فرار می کنند و به همین دلیل ذهنشان آن ها را با چیزهایی که به دست آوردنش غیر ممکن است رو به رو می سازد.

من بارها در مورد خودفریبی توضیح داده ام؛ زمانی که ضمیر ناخودآگاه متوجه شود ما برای رو به رو شدن با چیزی به اندازه ی کافی شجاع نیستیم سعی می کند با نقشه ی دیگری به ما کمک کند از آن فرار کنیم.

فراموش کردن مرد متاهل

اگر شما نیز جزو آن دسته افرادی هستید که وابستگی عاطفی به مرد متاهل دارید به شما پیشنهاد می کنیم هرچه سریعتر این رابطه را فراموش کنید.

کمی به به همسر آن مرد فکر کنید. درست است که در تصور شما او مرد مورد علاقه تان را تصاحب کرده است و از وی خوشتان نمی آید. اما آیا واقعا قصد دارید باعث فروپاشی یک زندگی مشترک شوید؟

به این موضوع توجه کنید که هر توجیحی که مرد برای بودن با هر دو شما مطرح کرده است، تنها بهانه ای است که از هر دوی شما لذت ببرد و این یک خودخواهی می باشد.

سعی کنید برای فراموش کردن مرد متاهل که عاشقش هستید منطقی فکر کنید. به اهداف بلند مدت خود بیندیشید. به درون خودتان رجوع کنید. آیا از این رابطه و اینکه مرد متاهل عاشق شخصی به غیر از همسرش شده است، عذاب وجدان ندارید؟

با کمی درنگ و غلبه بر احساسات می توانید به دنبال اتمام وابستگی عاطفی به مرد متاهل باشید و رویاهایتان را دنبال کنید.

 

شاهین زند – محقق و پژوهشگر.

سایت  نوین بینش یک سایت پزشکی پیچیده یا یک دائره المعارف آنلاین و خسته کننده نیست؛ در حقیقت مکانی است که شما می توانید هر گونه اطلاعاتی را به صورت خلاصه، مختصر و مفید بدست آورید که بر اساس علوم روانشناسی بوده و به زبانی ساده بیان شده است. سایت نوی بینش بزرگترین منبع در مورد روانشناسی عشق در بین سایت های فارسی زبان می باشد. برای اطمینان بیشتر از این موضوع به بخش روانشناسی عشق مراجعه کنید. کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم توسط سایت نوین بینش منتشر شده است. این کتاب به شما کمک می کند هر شخصی را عاشق خود کنید و یا هزینه ی پرداختی خود را پس بگیرید. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

می خواهید بیشتر بدانید؟

چرا باید به رابطه تان پایان دهید؟

عشق قلبی است یا عقلی

چرا باید رابطه با مرد متاهل را تمام کنید

چرا باید مردان یا زنان را به چالش بکشیم

رابطه ی عاشقانه ی سالم

عشق و عاشقی با متاهل ها