چگونه خود را قوی کنیم

چگونه خود را قوی کنیم

چگونه این کار را می کنند؟

فرزین پسر جوانی است که به مشت زنی علاقه دارد. او معمولا اگر در خیابان با کسی درگیری فیزیکی پیدا کند، حریفش را شکست می دهد چون برخلاف سایر مشت زن ها فرزاد نقاط حساس بدن حریفش را می داند.

محمد یک سرمایه گذار حرفه ای سهام است و به ندرت در خرید و فروش سهام ضرر می کند. او از طریق سرمایه گذاران دیگر پول فراونی به دست می آورد؛ یعنی سهام دارانی که نمی دانند بهترین زمان برای خرید و فروش سهام چه زمانی است. از آنجایی که محمد به خوبی می داند چه زمانی باید سهام را بخرد و چه زمانی بفروشد می تواند همیشه از سرمایه گذاران کسب درآمد کند.

کامران فردی خوش مشرب است و دوستان زیادی دارد. او در شهرستانی که زندگی می کند بسیار محبوب است. کامران به خوبی مهارت های ارتباطی، توانایی تاثیر گذاری و رهبری را می داند.

امیر سیاست مداری موفق است. او به ندرت در مذاکرات شکست می خورد و اطلاعات زیادی درباره ی تیپ های شخصیتی، مهارت های مذاکره، مدیریت خشم و هوش هیجانی دارد.

بنابراین فرزین می تواند شما را در درگیری های فیزیکی مغلوب سازد.

محمد می تواند دربازار سهام پول شما را به دست آورد.

کامران می تواند شما را از مرکز توجه خارج کند.

امیر می تواند شما را به خاطر پشتیبانی تان از یک حذب خاص در مذاکره  دست انداخته و به چالش بکشاند.

دانش یعنی قدرت

اما این افراد چطور این کارها را انجام می دهند؟ همه ی آن ها یک نقطه ی مشترک دارند و آن هم دانش است. آن ها می دانند این روزها رمز موفقیت، دانش است.

فرقی نمی کند که این دانش با مطالعه به دست بیاید یا با تجربه، با دانش می توانیم بفهمیم چگونه فردی ثروتمند می شود و فردی دیگر فقیر. با دانش می فهمیم چه چیزی فردی را قدرتمند و فرد دیگری را ضعیف می کند. به کمک دانش می فهمیم چه عواملی باعث می شود شخصی کنترل زندگی اش را در دست داشته باشد و شخص دیگری درمانده شود. با دانش می فهمیم چگونه شخصی فرمانروا شده و فردی دیگر تحت فرمان دیگران قرار می گیرد.

از طرف دیگر برخی مردم هستند که با غرور و افتخار می گویند ” من کتاب نمی خوانم” یا ” از مطالعه متنفرم”. این افراد ممکن است صفت های ناشایستی به افرادی که مطالعه می کنند نسبت دهند و مثلا آنان رو خرخوان بنامند، حتی ممکن است به این دلیل از مطالعه کردن بترسند.

به هر دلیلی که باشد آن ها از کتاب خواندن و مطالعه سرباز می زنند و بالاخره یک روز توسط فرزین در درگیری مغلوب می شوند و یا سرمایه شان را به کامران می بازند و سپس شانس خود را به خاطر آن سرزنش می کنند.

دانش و حل مشکل

آیا می دانید چرا برخی افراد احساس ناامیدی می کنند؟

زیرا آگاهی لازم را برای حل مشکل خود را ندارند.

مردم اهمیت مطالعه را دست کم می گیرند زیرا نمی دانند کلید پایان دادن به درماندگی، دانش و اطلاعات است.

هر چه بیشتر احساس درماندگی کنید اعتماد به نفس کمتری خواهید داشت. به عبارت دیگر هر چه بیشتر مطالعه کنید کمتر احساس درماندگی خواهید کرد و در نتیجه اعتماد به نفس بیشتری نیز بدست خواهید آورد. (نگاه کنید به چگونه اعتماد به نفس بالاتری داشته باشید)

از کجا شروع کنیم

توصیه ی من هرگز این نیست که خود را به دانشی خاص محدود کنید. در واقع هر چقدر دامنه علمی گسترده تری داشته باشید، موفقیت های بیشتری نیز کسب خواهید کرد. اما بهتر است بیشتر وقت خود را روی دانشی بگذارید که بیش از هر چیزی می تواند باعث خرسندی و رضایت شما شود.

سایت نوین بینش یک منبع جامع از مطالب و مقالات روانشناسی است. گرچه این سایت همچنان برای غنی تر کردن مطالب خود فعالیت می کند اما از همین لحظه نیز می تواند به شما در افزایش دانش مورد نیازتان در زمینه ی روانشناسی عشق، شناخت دیگران، روابط عاطفی و مهارت های اجتماعی کمک کند.

برای مطالعه سایت نوین بینش نیاز نیست از مطلب یا قسمت خاصی شروع کنید در واقع همه ی مطالب سایت به صورت زنجیروار به یکدیگر متصل هستند و شما را به چیزی که نیاز دارید هدایت می کنند. به عبارت دیگر شما می توانید از همین صفحه شروع کنید.

شاهین زند – محقق و پژوهشگر

سایت نوین بینش یک سایت پزشکی پیچیده یا یک دائره المعارف آنلاین و خسته کننده نیست؛ در حقیقت مرجعی است که شما می توانید هرگونه اطلاعاتی را به صورت خلاصه، مختصر و مفید بدست آورید که به زبانی ساده نوشته شده است. کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم توسط سایت نوین بینش منتشر شده است. این کتاب شانس شما را برای عاشق کردن هر شخصی به شکل قابل توجهی افزایش می دهد و یا هزینه ی پرداختی را به شما باز می گرداند. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

جذب افراد با ذهن

راههای تسلط بر دیگران

روش های کنترل ذهن دیگران

چگونه در برابر مشکلات قوی باشیم

چگونه وابستگی را از بین ببریم