انتخاب همسر

نکات مهم در مورد معیارهای انتخاب همسر و ازدواج

 مطمئن نیستید باید طرف مقابل خود را برای ازدواج انتخاب کنید یا نه؟

ایا در مورد معیارهای انتخاب همسر سردرگم هستید

خبرهای خوبی برای شما دارم. با انجام کارهای به خصوصی می توانید تصمیم درستی بگیرید.

اولین کار این است که صادقانه از خود بپرسید واقعا چه می خواهید؟

تصور کنید انقدر جذاب هستید که می توانید هر همسری که دوست دارید را انتخاب کنید.

معیار انتخاب تان چیست؟

به دنبال چه ویژگی های شخصیتی هستید؟

می خواهید با چه نوع شخصیتی رابطه داشته باشید؟

این سوال ها در نگاه اول ساده به نظر می رسند اما ۹۰% افراد پاسخ اشتباهی به آن ها می دهند. دلایل آن به شرح زیر است:

  1. می ترسند فردی بهتر پیدا نکنند
  2. نمی توانند مدت طولانی تنها بمانند (نگاه کنید به چگونه با تنهایی کنار بیاییم)
  3. می ترسند قبل از پیدا کردن فرد دلخواه زمان را از دست بدهند
  4. اعتماد به نفس کمی دارند و با فردی که می توانند وارد رابطه می شوند نه با فردی که می خواهند (نگاه کنید به علائم کمبود اعتماد به نفس چیست)
  5. از مجرد بودن متنفر هستند (نگاه کنید به چرا مجرد بودن شما را قوی تر می کند)
  6. آن ها احساسات خود را دنبال می کنند و احساساتشان نشان نمی دهد واقعا چه می خواهند
  7. می خواهند هرچه سریع تر وارد رابطه شوند

این موارد تنها بعضی از دلایلی را که فرد اشتباهی را انتخاب می کنید نشان می دهد. ده ها دلیل وجود دارد اما من تنها به چند نمونه اشاره کردم تا بتوانید دلایل دیگر را حدس بزنید.

در انتخاب همسر به چه نکاتی توجه کنیم

اگر موانع بالا را پشت سر بگذارید تقریبا نیمی از راه را برای یک تصمیم و انتخاب معیار بهتر طی کرده اید اما برای انتخاب همسر باید به یک نکته بسیار مهم توجه داشته باشید و آن الگوی عشق است.

همانطور که قبلا گفتم الگوی عشق لیستی از معیارهای انتخاب همسر برای پسران و دختران است. مشکلی در این الگو وجود دارد: این معیارها معمولا ناخودآگاه هستند. به عبارت دیگر بیشتر مردم نمی دانند چرا عاشق افراد به خصوصی می شوند.

اگر متوجه نباشید چه کاری باید انجام دهید و احساسات خود را دنبال می کنید، نتیجه ی آن اشتباهات جدی خواهد بود. باید به خود زمان بدهید موارد موجود در الگوی عشق خود را پیدا کنید تا بتوانید تصمیم درستی بگیرید. (نگاه کنید به چگونه معیارهای الگوی عشق خود را بشناسیم)

این نکته را نیز باید اضافه کنم که هیچ اننتخابی صد در صد غلط نیست و همیشه می توانیم با یادگیری کانال های ارتباطی موفق و تکنیک های عشق در ازدواج خود موفق شویم. اما به الگوی عشق انسان ها ممکن است بعضی انتخاب ها بهتر از بعضی دیگر از انتخاب ها باشند.

مهمترین معیار انتخاب همسر الگوی عشق است

این کار می تواند کمی سخت باشد زیرا نیاز است کنترل دقیقی روی خود داشته باشید. در این مرحله باید احساسات خود را کنار بگذارید و همسر خود را منطقی انتخاب کنید. اگر این فرد با بیشتر موارد موجود در الگوی عشق شما سازگار باشد پس تصمیمتان برای رابطه با او درست خواهد بود.

اگر معیارهای الگوی عشق در شما و همسرتان سازگاری نباشد پس به احتمال زیاد انتخاب های بهتر هم خواهید داشت.  ممکن است به دلیل احساساتی که نسبت به طرف مقابل دارید تصور کنید وی بهترین انتخاب شما است اما شدت اولیه این احساسات به مرور زمان از بین می روند و شما با واقعیت ها رو به رو می شوید.

به عبارت دیگر وقتی تنها بر اساس احساسات تصمیم بگیرید احتمال انتخاب های سخت بیشتر خواهد بود.

نوشته ی شاهین زند – محقق و پژوهشگر.

سایت نوین بینش یک سایت پیچیده و یا دائره المعارف خسته کننده نیست بلکه مرجعی است که  به شما کمک می کند هر گونه اطلاعاتی را به صورت خلاصه، مختصر و مفید بدست آورید. نوین بینش بزرگترین  مرجع در مورد روانشناسی عشق در بین سایت های فارسی زبان می باشد. برای اطمینان بیشتر از این موضوع به بخش روانشناسی عشق مراجعه کنید. کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم  در سایت نوین بینش منتشر شده است. با این کتاب هر شخصی را عاشق خود کنید و یا هزینه ی پرداختی  را پس بگیرید. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

چگونه مرد مناسبی برای ازدواج انتخاب کنید

ازدواج با عشق یا منطق

تاثیر خودشناسی در ازدواج

آیا عشق بعد از ازدواج بوجود می آید

تداوم عشق بعد از ازدواج

جذب افراد به ازدواج با ایجاد وابستگی