بعضی مردها زن های قوی را دوست ندارند

آیا علاقه ی مردها به زن های مطیع طبیعی است؟

تحقیقات نشان داده است زن هایی که بیشتر لبخند می زنند برای مردها جذاب تر هستند. هم چنین تحقیقات نشان داده است مردهایی که بیشتر لبخند می زنند کمتر برای زن ها جذاب به نظر می رسند. (نگاه کنید به تاثیر لبخند بر جذابیت)

این موضوع چه چیزی را به طور کلی در مورد زن ها و مردها نشان می دهد؟

این موضوع نشان می دهد مردها بیشتر زن هایی با رفتار مطیع و دوستانه را ترجیح می دهند. بیشتر مردم برداشت اشتباهی از این مسئله دارند و تصور می کنند مردها زن های قوی را دوست ندارند اما این درست نیست.

یک زن می تواند قوی و مستقل باشد و در عین حال مطیع و دوستانه رفتار کند. این ترکیب، ترکیبی نیست که در همه ی زن ها یافت شود اما پیدا کردن زنی با این ویژگی شخصیتی نیز غیر ممکن نیست. پس با این وجود چرا بیشتر مردها از زن های قوی دوری می کنند؟

چرا مردها زن های قوی را دوست ندارند

بیشتر مردان نسبت به مردانگی خود احساس ناامنی و عدم اطمینان دارند. وقتی پسری بزرگ می شود این فشار روی او بیشتر شده و احساس می کند به اندازه ای که لازم است مردانگی ندارد.

مردها تحت چنین فشاری برای اینکه احساس قدرت و مردانگی بیشتری داشته باشند استراتژی های مختلفی را به کار می گیرند. یکی از این استراتژی برقراری ارتباط با زن های ضعیف است تا بتوانند به راحتی آن ها را کنترل کرده و برای اینکه احساس قدرت بیشتری داشته باشند بر آن ها حاکمیت کنند.

به عبارت دیگر بعضی مردها، نه همه ی آن ها، به دلیل احساس ناامنی در مقابل زن های قوی زن های مطیع و ضعیف را ترجیح می دهند. چنین مردهایی ترس های مختلف از جمله ترس از دست دادن کنترل، ترس از شکست در مقابل قدرت زن و ترس از عدم مردانگی به اندازه ی کافی را در خود تجربه می کنند. (نگاه کنید به زنان سلطه جو (زنانی که مردان و همسرانشان را کنترل می کنند))

ترس از موفقیت زن

بعضی مردها از زن های قوی می ترسند زیرا ویژگی های شخصیتی این زن ها باعث موفقیت آن ها در زندگی می شود. در چنین موردی مردها می ترسند زن ها موفق تر از آن ها شوند.

این مورد در مردهایی اتفاق می افتد که نسبت به سطح موفقیت خود در زندگی و برنامه های آینده شان احساس ناامنی می کنند. مرد ممکن است بترسد همسرش از او موفق تر شود و حتی بعد از این موفقیت او را ترک کند.

بعضی مردها حتی ترجیح می دهند مانع کار کردن همسران خود شوند تا بتوانند به تنها هدف خود یعنی در کنترل نگه داشتن کامل زن برسند و اجازه ندهند زن ها استقلال کامل خود را به دست آورند.

ترس از از دست دادن رهبری خود

مردانی که اعتماد به نفس کمی دارند تصور می کنند نمی توانند بر دیگران مسلط باشند زن هایی را ترجیح می دهند که تسلط و رهبری بر آن ها آسان باشد. البته منظور من این نیست همه ی مردهایی که زن های مطیع را ترجیح می دهند مشکل اعتماد به نفس دارند. منظور من این است که در بعضی موارد مشکل اعتماد به نفس مردها را به سمت زن های مطیع متمایل می کند.

چنین مردهایی می ترسند زن های قوی کنترل و رهبری خانه و خانواده را به عهده بگیرند. به عبارت دیگر بعضی مردها برای اینکه مطمئن شوند تسلط و رهبری خانه در دست خودشان خواهد بود زن های ضعیف را ترجیح می دهند. به خصوص اگر این افراد به دلیل رفتار کنترل کننده دیگران در دوران کودکی احساس کمبود کرده باشند بیشتر در دوران بزرگسالی تمایل به برقرار کردن ارتباط با زن های ضعیف و قابل کنترل نشان می دهند ( نگاه کنید به چگونه تجربیات دوران کودکی بر بزرگسالی تاثیر می گذارند)

در بعضی موارد هم مردهای ضعیف به سمت زن هایی جذب می شوند که ویژگی منفی خود را به شکل مثبت جبران کرده باشند. پس به سمت زن های قوی جذب می شوند، البته قوی بودن به معنای پیشرفت در کار و تحصیل نه کنترل کننده بودن.

بعضی زن ها زیاده روی می کنند

برای اینکه عادلانه صحبت کرده باشم باید به این حقیقت اشاره کنم که بعضی زن ها نیز زیاده روی می کنند. بعضی زن ها ویژگی های شخصیتی مردانه مانند پرخاشگری، خشم و ادعای اغراق آمیزی را در خود پرورش می دهند.

همه ی مطالعات نشان داده است چنین زن هایی برای بیشتر مردها جذابیت کمی دارند و در بعضی موارد مردها از آن ها متنفرند. درحالی که مردهای زیادی زن های قوی را دوست دارند، بیشتر آن ها از زن های پرخاشگر و زن هایی که می خواهند کنترل همه چیز از جمله مرد زندگی شان را در دست داشته باشند دوری می کنند.

به عبارت دیگر تفاوت زیادی بین یک زن قوی و زنی که می خواهد بیش از حد کنترل همه چیز از جمله مرد را در دست بگیرد وجود دارد. دلیل زیاده روی کردن این زن ها اهداف ناخودآگاهی است که در بخشی از زندگی خود در ذهنشان پرورش داده اند.

 

شاهین زند – محقق و پژوهشگر.

سایت نوین بینش یک سایت پیچیده و یا دائره المعارف خسته کننده نیست بلکه مرجعی است که  به شما کمک می کند هر گونه اطلاعاتی را به صورت خلاصه، مختصر و مفید بدست آورید. نوین بینش بزرگترین  مرجع در مورد روانشناسی عشق در بین سایت های فارسی زبان می باشد. برای اطمینان بیشتر از این موضوع به بخش روانشناسی عشق مراجعه کنید. کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم  در سایت نوین بینش منتشر شده است. با این کتاب هر شخصی را عاشق خود کنید و یا هزینه ی پرداختی  را پس بگیرید. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

معیارهای جذابیت زنان از نظر مردان

زنان جذاب از نگاه مردان

چگونه زنی جذاب باشم

چگونه عشق شوهرم باشم

چگونه جذاب تر شویم