طرز فکری که شما را به موفقیت می رساند

چگونه کودکان فکر می کنند

کودکان با خلاقیت بی نهایت متولد می شوند.

آن ها بر این باورند که همه چیز ممکن است.

آنها هیچ چیز درباره محدودیت هایی که بزرگسالان برای خود تعیین می کنند نمی دانند.

اگر چند ثانیه فکر کنید تا متوجه شوید فردی با چنین طرز تفکری چگونه زندگی خود را می گذراند می توانید دریابید که این ویژگی های شخصیتی و فکری فرد را به موفقیت های بزرگی می رساند.

افرادی که نمی توانستند درک کنند همه چیز ممکن است می گفتند استیو جابز از واقعیت دور می باشد یا شیوه ی تفکر او باعث شده واقعیت ها را به درستی نبیند.

اما اگر چند ثانیه فکر کنید متوجه می شوید استیو جابز تمام رویاهای خود را به حقیقت رساند و افرادی که چنین حرف هایی به او می زدند حتی به موفقیت های او نزدیک هم نشدند.

کسانی که فکر می کنند نمی توان کارهای غیر ممکن را انجام داد از واقعیت دور شده اند.

ما زمانی که متولد می شویم باور داریم همه چیز امکان پذیر است، اما مسیر زندگی مان ما را در بزرگسالی به افرادی شکست خورده تبدیل می کند. (نگاه کنید به غیرممکن ممکن میشود)

چه اتفاقی برای ما می افتد؟

همانطور که بزرگ می شویم، بسیاری از مردم به ما می گویند هرچیزی ممکن نیست و غیر ممکن هایی هم در جهان وجود دارد. آن ها ذهن ما را با باورهای منفی خود در مورد جهان آلوده می کنند و ما این باورهای منفی را به عنوان حقایق می پذیریم.

هرچقدر بزرگتر می شویم باورهای منفی، محدودیت های کاذب و تصور منفی مان از زندگی بیشتر می شود. در نتیجه خلاقیتی که با آن متولد شده ایم و شور و شوق خود را از دست می دهیم و از درون شکست می خوریم که باعث می شود به سختی برای انجام کارهایمان انگیزه داشته باشیم.

استیو جابز با تمرینات ذن آموزش دیده بود. ذن مهارت هایی ژاپونی شامل مدیتیشن و بصیرت می باشد. او به مفاهیم اصلی ذن اعتقاد داشت. یکی از این مفاهیم اصلی دیدن جهان با چشم کودکان است. هرگز نباید برای خود محدودیت ایجاد کنید یا در مورد هرچیزی پیش فرض های نادرست داشته باشید.

در نتیجه ی تفکر به شیوه ی کودکان استیو جابز توانست انقلابی در صنایع به وجود آورد، میلیاردر شود و با ارزش ترین شرکت فناوری در دنیا را تاسیس کند.

استیو جابز معتقد بود همه چیز ممکن است به همین دلیل بسیاری از کارهایی را که از دید دیگران غیر ممکن بود انجام داد.

چگونه مانند کودکان فکر کنیم

چگونه یک فرد می تواند مانند کودکان فکر کند؟

با رعایت موارد زیر می توانید مانند کودکان فکر کنید:

  1. باورهای منفی را از بین ببرید. (نگاه کنید به با نابودی باورهای غلط استعدادهای پنهان خود را آزاد کنید)
  2. هرچیزی را به عنوان واقعیت نپذیرید. واقعیت ها تغییر می کنند.
  3. به مردم و بازنده ها گوش نکنید.
  4. برای خود پیش فرض نسازید و هیچ چیزی را پیش بینی نکنید.
  5. بدون محدودیت فکر کنید.
  6. قوانین دیگران را فراموش کنید.
  7. تعریف دیگران از جهان را قبول نکنید.
  8. بدانید بیشتر مردم یاد گرفته اند این محدودیت ها را باور کنند.

هنگامی که این کار را انجام دهید، در های جدیدی به روی شما باز خواهند شد، جهان را به صورت متفاوت تری می بینید و می توانید دنیا را تغییر دهید.

 

شاهین زند – محقق و پژوهشگر

نوین بینش یک سایت پزشکی پیچیده یا یک دائره المعارف آنلاین و خسته کننده نیست؛ در حقیقت مرجعی است که شما می توانید هر گونه اطلاعاتی را به صورت خلاصه، مختصر و مفید بدست آورید که به زبانی ساده نوشته شده است. سایت نوین بینش یک سایت پژوهشی است که در زمینه روانشناسی تجاری، مدیریت، روانشناسی عشق، کارآفرینی و موفقیت فعالیت می کند. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

۵ حرکت من برای کسب درآمد اینترنتی

چگونه ثروتمند و مشهور شویم

چگونه ثروتمند شویم

ثروتمندان چگونه ثروتمند شدند

چرا من ثروتمند نیستم

هنر ثروتمند شدن در ۵ سال

شخصیت ثروت ساز

طرز فکر ثروتمندان