قانون جذب عشق

نام من شاهین زند است. پس از سال ها مطالعه در مورد قانون جذب عشق، روانشناسی عشق، روانشناسی جذب، برنامه ریزی عصبی کلامی، الگو های موفق در روابط و زبان بدن، سایت نوین بینش را تاسیس کردم تا چکیده این مطالعات را در قالب مدل ها و تکنیک های کاربردی در اختیار شما قرار دهم.

در این مقاله می خواهم به این پرسش پاسخ بدهم که قانون جذب عشق چیست و نحوه استفاده از آن چگونه است.

این قوانین بر اساس زندگی افرادی مدل سازی شده است که در روابط عاطفی و جذب دیگران موفق بوده اند.

قانون جذب عشق که من می خواهم در مورد آن صحبت کنم با قانون جذب عشق که کتاب یا فیلم راز در مورد آن صحبت کرده متفاوت می باشد.

قانون جذب عشق چیست

قانون جذب عشق که در بیشتر سایت ها و وبلاگ ها آموزش داده می شود بر اساس فیلمی است به نام راز که اولین بار باعث محبوبیت تجاری قانون جذب شد.

در این فیلم قانون جذب به عنوان قانونی معرفی شده است که می تواند با تفکر و خیال و تنها با تکیه بر خودباوری شما را به هر چه می خواهید از جمله عشق تان برساند. اما اگر کمی به این موضوع فکر کنید متوجه خواهید شد راهکار های این نوع از قانون جذب عشق فقط آب در هاونگ کوبیدن است.

سایت های بسیاری در مورد قانون جذب عشق بر اساس راز وجود دارد اما در مقابل کمتر سایتی به تکنیک های جذب عشق بر اساس روانشناسی جذب و الگوهای موفق اشاره کرده است.

می دانید چرا؟ چون نوشتن محتوایی که بر اساس منابع علمی و مدل سازی بر اساس الگوهای موفق باشد به مطالعه و تلاش بیشتری نیاز دارد و  هر کسی چنین سختی را به خود نمی دهد. در واقع نوشتن محتوای غیر علمی هم جذابیت بیشتری دارد و هم نوشتن آن ساده تر است.

پس تعداد زیاد کتاب ها و سایت هایی که قانون جذب عشق را بر اساس کتاب راز توضیح داده اند بیانگر درستی و صحت این قانون ها نیست.

خطر قانون جذب عشق بر اساس کتاب راز

مهمترین خطر قانون جذب تاکید و تمرکز بیش از حد روی تصویر سازی و عبارات تاکیدی به عنوان راهنمایی نهایی جهت رسیدن به عشق و ازدواج است.

تصویر سازی ذهنی نه تنها باعث جذب عشق تان نمی شود بلکه می تواند باعث سرد شدن عشق تان از شما شود ( نگاه کنید به ناگفته هایی قانون جذب عشق از دست رفته).

دلایل و مدارک بسیاری جهت رد توصیه های غیر علمی قانون جذب برای عشق یا ازدواج بر اساس فیلم راز وجود دارد که تاثیر منفی آن را به ما ثابت می کند که در این مطلب مجال صحبت در مورد آن ها نیست ( نگاه کنید به مراحل قانون جذب عشق).

از سوی دیگر قوانینی در علم روانشناسی وجود دارد که بر اساس الگو های موفق است و می تواند منبع قابل اطمینان و مطمئنی در راه رسیدن به عشقمان ارائه دهد.

قانون جذب عشق بر اساس روانشناسی جذب

خیلی وقت ها مراجعه کننده هایم این سوال را از من می پرسند که چگونه می توانیم فرد فردی خاص را به خود جذب کنیم.

یکی از واقعیت هایی که مردم از آن آگاه نیستند این است که هر فردی، حتی اگر به ظاهر به گونه ای به نظر برسد که به برقراری روابط عاطفی اهمیتی نمی دهد ولی به صورت مداوم دیگران را ارزیابی می کند تا بداند آیا آن افراد می توانند شریک زندگی مناسبی برای او باشند یا نه. (نگاه کنید به راه های انتخاب همسر مناسب)

مطمئن هستم تاکنون افرادی را ملاقات کرده اید که خانواده یا شرایط خاص خود مثل تحصیلات یا شغلشان را بهانه قرار داده اند و مدعی هستند نمی خواهند وارد رابطه عاطفی شوند. ممکن است فردی در سطح خودآگاهش چنین تفکری را پرورش بدهد اما در نهایت این افراد و  ضمیر ناخودآگاه آن ها دقیقا بر خلاف این مسئله عمل می کنند.

ضمیر ناخودآگاه همیشه به ایجاد رابطه با دیگران فکر می کند چه افرادی که هرگز با آنها در رابطه نبوده است چه افرادی که قبلا با آن ها در رابطه بوده و اکنون از جدا شده است. قانون جذب عشق این است که بتوانید توجه ضمیر ناخودآگاه طرف مقابلتان را به گونه ای جذب کنید که در سطح خودآگاه به شما فکر کند و با خود بگوید چرا نباید عاشقش باشم؟!!

رابطه بین فکر کردن و قانون جذب عشق

در اغلب مواقع، افراد به طور ناگهانی عاشق نمی شوند؛ آن ها به طرف مقابل فکر می کنند و از خود می پرسند “چرا عاشق این فرد نشوم؟”.  سپس با تصویر سازی و رویا پردازی باعث جذب خود به طرف مقابل می شوند.

در واقع برای جذب فردی خاص نباید شما او را تصویر سازی کنید بلکه باید کاری کنید وی  تصویر شما را در ذهن نقاشی کند. خبر خوب این است به محض اینکه بتوانید طرف مقابل را در مورد خود کنجکاو کنید یا او را تحت تاثیر قرار دهید، حتی اگر هیچ گاه شما را به چشم یک شریک عاطفی ندیده باشد یا از شما متنفر باشد به شما فکر خواهد کرد.

تحقیقات نشان داده اند انسان ها بیشتر تمایل دارند در مورد کارها و اهداف نا تمام خود فکر کنند. سعی کنید از این موضوع در این مرحله استفاده کرده و کاری کنید طرف مقابلتان از به دست آوردن شما اطمینان نداشته باشد. در نتیجه طرف مقابلتان حتی اگر از شما متنفر باشد ناخودآگاه درگیر جذب شما می شود.

حتی اگر هدفش این باشد بعد از جذب کردن تان، شما را کنار بگذارد بازهم ذهنش درگیر شما خواهد شد، برای جذب شما تلاش می کند و چون نمی تواند رفتارتان را درک کند در مورد شما با دوستانش صحبت خواهد کرد ( نگاه کنید به تکنیک سیگنال های ترکیبی جذب ).

الگوهای موفق در قانون جذب عشق

با الگوگیری از افرادی که در ایجاد کنجکاوی و تحت تاثیر قرار دادن دیگران موفق بوده اند می توان مدل های بسیاری درست کرد. سپس افرادی که مهارت کمتری در مهارت جذب دارند می توانند از این مدل ها به عنوان قانونی برای جذب معشوق خود استفاده کنند.

حتی اگر به عشق تان دسترسی ندارید یا کانال های ارتباطی محدودی برای جذب وی وجود دارد بازهم الگوهای موفق و این قوانین جذب به شما کمک خواهد کرد ( نگاه کنید به کانال ها ارتباطی برای عاشق کردن کسی که دوستش داریم).

همانطور که گفتیم اگر می خواهید فردی خاص را به خود جذب کنید باید کاری کنید ذهن طرف مقابل به شما فکر کند ( بر خلاف باور اشتباه فیلم راز که می گوید شما باید به طرف مقابل فکر کنید). در ادامه به چند تکنیک و مدل ساده برای درگیر کردن ذهن طرق مقابل اشاره خواهم کرد:

سردرگم کردن عشق

یک روز از او تعریف کن و روز دیگر از او دور شو. یک روز مهربان باشید و روز دیگر معمولی برخورد کنید. هر انسانی به دنبال جذب کردن دیگران است حتی اگر واقعا تمایلی به رابطه عاطفی نداشته باشد باز هم دوست دارد دیگران به او جذب شوند زیرا جذابیت ناخودآگاه نشان دهنده ارزش و توانایی است.

الگو های موفق در جذب عشق رفتار مبهمی دارند. این قانون به شما می گوید وقتی مبهم رفتار کنید فرد مورد نظر نه کاملا شما را جذب کرده است و نه از جذب شما ناامید می شود. همین موضوع باعث درگیر شدن فکر وی می شود و تمایل بیشتر به جذب کردن شما پیدا می کند زیرا ذهن وی شما را یک پروژه ناتمام در نظر می گیرد.

حفظ کردن فاصله بر اساس موقعیت

یکی دیگر از قوانین جذب عشق و حتی ازدواج که الگوهای موفق از آن پیروی کرده اند این است که اجازه نداده اند برای طرف مقابل عادی شوند. البته در آغاز رابطه باید تا از هر فرصتی برای دیدار و ملاقات استفاده کنید اما نه در ادامه رابطه ( نگاه کنید به تکنیک اثر مجاورت برای افزایش جذابیت).

وقتی می گوییم در ادامه رابطه یعنی پس از جذب، عاشق کردن و حتی ازدواج. محبت بیش از حد، التماس کردن، بیش از حد مهربان بودن و همیشه در دسترس بودن باعث کاهش جذابیت و احساس عشق در طرف مقابل می شود.

اگر قبلا این اشتباهات را مرتکب شده اید پس احتمالا تجربه سرد شدن عشق خود را داشته اید. در چنین شرایطی اگر همچنان به دنبال جذب عشق در وی هستید لازم است یک مدت ارتباط خود را کاهش و حتی قطع کنید. ( برای اطلاعات بیشتر نگاه کنید به ۴ مرحله ساده برای برگرداندن عشق از دست رفته).

اما اگر مرحله قبل یعنی قرار گرفتن در معرض دید طرف مقابل و سردرگم کردن هدف را به خوبی توانستید اجرا کنید و متوجه شدید طرف مقابل بیشتر به شما جذب شده است اکنون وقت آن است که کمی از او فاصله بگیرید. وقتی احساس کردید طرف مقابل به دیدن شما عادت کرده است، باید برای مدتی و بدون هیچ توضیحی کمتر جلوی چشم او باشید.

وقتی شخصی نتواند برای مدتی به چیزی که می خواهد برسد بیشتر به آن وابسته خواهد شد. (نگاه کنید به ایجاد وابستگی عاطفی در دیگران). از بهانه ها و دلایل قابل قبول برای غیبت خود استفاده کنید و اجازه ندهید طرف مقابل متوجه شود از عمد از او فاصله می گیرید.

نشان دادن صفات مثبت بیشتر

با فرض اینکه از قبل می دانید طرف مقابلتان چه صفات مثبتی دوست دارد، هر از چند گاهی باید یک خصوصیت مثبت جدید به او نشان دهید. با اینکار فرد خاصی که عاشقش هستید بیشتر از قبل به شما جذب و وابسته خواهد شد.

به همین دلیل است که همیشه در دوره های خصوصی توضیح داده ام هرچه دارید سریع رو نکنید. قانون جذب عشق می گوید اجازه دهید فرد خاصی که دوستش دارید هر بار  با یکی از صفات، مهارت ها یا ویژگی های شما مواجه شود. سپس منتظر باشید تا در موقعیتی دیگر به صفات مثبت دیگر خود اشاره کنید.

اگر امروز متوجه شدید ورزشکارها برای وی جذاب هستند لازم نیست همان لحظه اشاره کنید که شما کمربند مشکی تکواندو دارید. صبر کنید و در ملاقات بعدی به این موضوع اشاره کنید.

با اینکار هر بار که او را تحت تاثیر قرار می دهید باعث می شوید در ضمیر ناخودآگاه طرف مقابل مرتبط شوید با احساسات مثبت.

برای مرتبط کردن ضمیر ناخودآگاه با احساس مثبت نیاز به تکرار دارید. وقتی همه صفات مثبت را در یک ملاقات یا حتی در یک ارتباط چتی رو کنید دیگر برای بعد چیزی نخواهید داشت که باعث حفظ و تداوم احساس مثبت در طرف مقابل شود.

سخن آخر 

در قانون جذب عشق بر اساس روانشناسی جذب و الگوهای موفق هیچ چیز به اندازه ایجاد احساس مثبت در طرف مقابل نمی تواند باعث جذب عشق شود. بیشتر روش ها و تکنیک های بسیاری برای جذب عشق در روابط مختلف وجود دارد.

فرق نمی کند اگر هدف شما شروع یک رابطه باشد، تبدیل یک رابطه به ازدواج باشد یا قصد شما بازگرداندن عشق به رابطه باشد، در هر صورت تکنیک ها و مدل های قانون جذب عشق بر اساس روانشناسی جذب و الگوهای موفق می تواند به شما کمک کند تا به هدف خود برسید.

مقالات سایت نوین بینش فقط نمونه کوچکی از این تکنیک ها هستند که به صورت خلاصه و به عنوان نمونه ارائه شده اند.

مقالات و کتاب های کامل نوین بینش فقط به صورت خصوصی و در دوره های آموزشی ارسال می شوند. در این مقالات و کتاب ها همه مراحل، مدل ها و تکنیک های لازم بر اساس هدف مراجعه ها توضیح و آموزش داده شده است.

اگر تمایل به شرکت در دوره های آموزشی را دارید می توانید به شماره زیر از طریق تلگرام یا واتس آپ پیام ارسال کنید و درخواست خود را عنوان کنید. همچنین می توانید پرسش های خود را به صورت رایگان با همین شماره درمیان بگذارید تا خانم بهاره فتاحی – کارشناس روابط عمومی در کمترین زمان ممکن پاسخ شما را ارسال کنند.

۰۹۳۰۶۱۳۵۰۰۸

نوشته ی شاهین زند – محقق و پژوهشگر.

سایت نوین بینش با هدف تشویق به ازدواج و جلوگیری از طلاق و جدایی تاسیس شده است. نوین بینش یک سایت پیچیده و یا دائره المعارف خسته کننده نیست بلکه مرجعی است که  به شما کمک می کند هر گونه اطلاعاتی را به صورت خلاصه، مختصر و مفید بدست آورید. نوین بینش بزرگترین  مرجع در مورد بازگشت به عشق و ازدواج در بین سایت های فارسی زبان می باشد. برای اطمینان بیشتر از این موضوع به بخش بازگشت به عشق و ازدواج مراجعه کنید. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

چگونه مردان را عاشق خود کنیم – با هدف ازدواج

چگونه کسی را که دوست داریم جذب کنیم

جذب کردن فردی که به ما علاقه ای ندارد ( بر اساس روانشناسی جذب)

جذب افراد به ازدواج با ایجاد وابستگی

چگونه هر فردی را تحت تاثیر قرار دهیم