ویژگی شخصیتی افراد موفق

موفقیت به ویژگی های شخصیتی به خصوصی نیاز دارد

موفقیت بیشتر از یک کلمه است. موفقیت یعنی تحقق رویاها و دستیابی به اهدافی که باعث خوشحالی و شادی شما می شود.

موفقیت چیزی نیست که در یک یا دو ماه به دست آید. از آنجایی که موفقیت بسیار گرانبها و ارزشمند است به سخت کوشی و تلاش زیاد نیاز دارد. اما گاهی اوقات با وجود اینکه بیشترین تلاش را برای رسیدن به موفقیت انجام می دهید بازهم امید خود را از دست داده و در بین راه تسلیم می شوید.

این اتفاق زمانی می افتد که شما ویژگی شخصیتی افراد موفق را نداشته باشید. از آنجا که ماهیت موفقیت خاص است پس افراد به خصوصی هم می توانند به آن دست پیدا کنند. اما نگران نباشید، این ویژگی های شخصیتی رفتارهایی هستند که می توانید یاد بگیرید حتی اگر از آن ها دور باشید.

شخصیت و موفقیت

تنها یک فرد قوی می تواند راه موفقیت را به پایان برساند. این راه پر از سرکوب ها، نا امیدی، درد، پشیمانی، فداکاری، شکست و حتی افسردگی است.

برای اینکه بتوانید تا پایان راه موفقیت ادامه دهید باید به شکست ها لبخند بزنید، شکست ها در زندگی تان عادی شوند، هنگام شکست خوردن گریه نکنید، فقظ لبخند بزنید و به راهتان ادامه دهید.

سرکوب ها و رد شدن ها باید دوست شما باشند زیرا ممکن است توسط دوستان، رئیس، مردم و حتی کل دنیا سرکوب شوید. مردم در مقابل شما قرار می گیرند حتی اگر حق با شما باشد و آن ها اشتباه کنند. هیچ قانونی برای رد شدن وجود ندارد و ممکن است بدون رد شدن و سرکوب موفق شوید اما اگر دیگران شما را سرکوب کردند باید لبخند زده و به تلاش خود ادامه دهید.

نا امیدی هم باید دوست شما باشد به خصوص اگر بلندپرواز هستید، زیرا افراد بلندپرواز بیشتر از دیگران نا امید می شوند. موفقیت به شخصیتی نیاز دارد که بتواند نا امیدی را پشت سر بگذارد، قدرت خود را در دست بگیرد، اقدامات لازم را انجام داده، استراتژی خود را تغییر دهد و به سختی تلاش کند.

به علاوه فرد موفق مسئولیت پذیر است. یک فرد موفق هرگز نمی گوید به دلیل بدشانسی، شرایط و سرنوشت شکست خورده است بلکه او اعتقاد دارد تعیین سرنوشت در دست خودش می باشد. چنین باور و اعتقادی باعث می شود برای تلاش دوباره انگیزه داشته باشد. درواقع یکی از دلایل از دست دادن امید باور به این است که سرنوشتتان در دست شما نیست.

یک فرد موفق به خود و توانایی های خود برای رسیدن به آرزوهایش باور دارد و این مورد نیز به او انگیزه ی تلاش و حرکت رو به جلو را خواهد داد.

سخن نهایی

به طور خلاصه، موفقیت به شخصیتی نیاز دارد که در مقابل احساسات ناخواسته لبخند بزند و این احساسات را واقعیات زندگی عادی در نظر بگیرد نه اتفاقات غیر منتظره و مصیبت بار. (نگاه کنید به چگونه بر احساسات منفی غلبه کنیم؟)

موفقیت به شخصیتی نیاز دارد که این احساسات و رویدادهای ناخواسته را سیگنال هایی برای اصلاح و تغییر استراتژی خود در نظر بگیرد و بهانه هایی مانند ” من تلاش کردم اما موفق نشدم” نداشته باشد.

 

شاهین زند – محقق و پژوهشگر

نوین بینش یک سایت پزشکی پیچیده یا یک دائرة المعارف آنلاین و خسته کننده نیست؛ در حقیقت مرجعی است که شما می توانید هر گونه اطلاعاتی را به صورت خلاصه، مختصر و مفید بدست آورید که به زبانی ساده نوشته شده است. سایت نوین بینش یک سایت پژوهشی است که در زمینه روانشناسی تجاری، مدیریت، روانشناسی عشق، کارآفرینی و موفقیت فعالیت می کند. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

5 مرحله برای کسب درآمد مطمئن از اینترنت

راه های رسیدن به موفقیت چیست

چگونه یک کسب و کار موفق راه بیندازیم

چگونه به موفقیت مالی برسیم

عوامل عدم موفقیت در کار

چگونه در کسب و کار موفق شویم

افراد موفق چگونه به موفقیت رسیده اند

راه های رسیدن به موفقیت چیست

شما احتمالا با جستجوی یکی از عبارت های زیر به این مقاله رسیده اید:

افراد موفق چه ویژگی هایی دارند. چند جمله از ویژگی های افراد موفق. افراد موفق کسانی هستند که. راز موفقیت افراد موفق. زندگی یک فرد موفق. جملاتی در مورد افراد موفق. 40 خصوصیات افراد موفق. اسامی افراد موفق